7 žalingos taktikos kurias naudoja narcizai

Apie savo galvojame taip, jog sugebame pastebėti ir išvengti manipuliuojančius, bet narcisistinė manipuliacija yra ypatinga, pasali, toksiška.

Yra du narcizų tipai. Pirmas yra tokie žmonės, kurie galvoja tik apie save, savo rūbus, šukuoseną, viską kas susiję su išvaizda, arba tai, ką jie turi. Toks narcisizmo tipas yra spektrinis. Kitas tipas yra pats tikriausias psichiatrinis sutrikimas, tad tie, kurie bus nepasiruošę, taps manipuliavimo aukomis.

Individai kurie atitinka visus narcisizmo asmenybės sutrikimo kriterijus santykiuose naudoja ekstremalias manipuliacijos taktikas. Tai nutinka dėl nenuoširdumo, empatijos trūkumo bei tendencijos būti tuo, kuris išnaudoja kitus.

Atpažinus tokį elgesį reikia kuo greičiau bėgti, ir kuo toliau. Taip apsaugosite savo emocinę bei protinę būsenas.

Žemiau rasite 7 taktikas, kurias naudoja narcizai

1. Viešas ir privatus gėdinimas

Nesvarbu, namuose ar viešoje vietoje, narcizas kalbės taip, jog jausitės žeminami. Narcizai jaučia malonumą kai kiti žmonės tampa silpni ar atrodo mažiau protingi palyginti su narcizu. Tokia manipuliacija yra labai subtili. Labai lengva ją pražiopsoti dėl tokiu komentarų kaip „aš juokauju“ ar „tu nesupranti juokų“. Laikui bėgant tampate priklausomi nuo šių užgauliojimų. O jei tiksliau, tikitės, kad ateis diena kuomet tapsi „pakankamai geras“ ir nebereikės girdėti neigiamų komentarų. Patikėkite, jau ir taip esate pakankamai geras.

2. Trečiųjų šalių įvėlimas

Savaime suprantama kad narcizams reikia palaikymo. Jų milžiniški ego, nepaisant dydžio, yra labai trapus. Tai reiškia, kad nepaisant jūsų argumentų ar logikos, vis tiek pralaimėsite. Jie yra vienu žingsniu priekyje ir jau įtikino bent vieną žmogų, kad tik jie yra teisūs. Šiame pragariškame trikampyje su jumis atsiduria žmogus, su kuriuo norite padiskutuoti, ir trečioji šalis, kuris nepaisant visko, bus prieš jus.

3. Mažinama jūsų vertė

Prasidėjus santykiams narcizas jums teikė komplimentus ir viskas atrodė kaip iš pasakos. Buvote laimingi, bet realybė kiek kitokia. Jie pradėjo keistis. Komplimentai tapo užuominomis apie tai, kaip turėtumėte pasikeisti. Šukuosena, kuri jiems patiko, dabar atrodo kvailai arba senamadiškai. Jūsų anekdotai? Ne, jie yra apgailėtini, o žmonės juokiasi iš gailesčio.

4. Jie visada yra auka

Nepaisant to, kad viskas nukreipta prieš jus, narcizas viską pasuks ta linkme, jog kenčia jis. Tikriausiai esate jiems sakę kad kalbėtis su jais yra tas pats, kas su siena, o jų atsakymas buvo toks: „matai, man vis dar nepavyksta su tavim normaliai pasikalbėti“. Toks atsakymas yra visiškai nelogiškas, o dėl šių žodžių pradėsite save kvestionuoti.

5. Varymas iš proto

Visi šie manipuliacijos būdai žaloja protinę ir emocinę sveikatą dėl to, kad pradedame savim abejoti. Atsiranda mintys apie tai, ar tikrai kažką pasakėme, ar kiti nieko nepasakė, ar kiti mato tą patį dalyką kaip ir jūs, ir t.t. Įrodyti, ką sako ar kaip jaučiasi narcizai, yra neįmanoma. Žinoma, galite pokalbį įrašyti, bet tada bepročiu būsite pats.

6. Visko kontroliavimas

Pokalbiai, valgiai, susitikimai su kitais žmonėmis, sąskaitos – absoliučiai viskas. Narcizai mano, kad jie privalo viską valdyti ir visada būti dėmesio centre. Jeigu norite pakalbėti apie savo dieną, pirmyn. Tačiau jie negirdės. Visa tai priveda prie to, jog pamirštate ko norite jūs. Kai santykiai pasiekia šį tašką, sustokite ir paklauskite savęs, ar ne laikas ieškotis geresnio gyvenimo.

7. Išvengti neįmanoma

Nepamirškite, narcizai yra tobuli. Jeigu jie jaučiasi prastai dėl pačių įvairiausių smulkmenų, būkite tikri, kad apie sužinosite. Ir žinote ką? Tam nebūsite pasiruošę. Tiesiog neįmanoma. Bent vienas užsiminimas apie smulkmeną, kuris juos suerzina (o tai gali būti bet kas), ir tapsite agresijos auka. Tai žalinga ne tik protinei bei emocinei sveikatai, bet ir fizinei būklei. Per daug streso sukelia įvairiausių problemų.

Tikėkimės, kad šie ženklai padės atpažinti narcizus ir jų išvengti.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x