Didžiausias paplūdimio valymo projektas Indijoje sugrąžino pasitikėjimą žmonėmis

indijos papludimys

Versova paplūdimys, esantis Mumbajuje, Indijoje, yra puikiausias pavyzdys, jog dar turime vilties išsaugoti gamtą. Žmogus, įšsikėlęs sau tikslą, pavertė šiukšlyną į vėl žėrinčią pakrantę. Metai pastangų ir sulaukta pagalba iš kitų žmonių išvalė aplinką tiek, kad pagaliau ir vėl sugrįžo Olive Ridley vėžliai.

Teisininkas Afroz Shah yra atsakingas už tai, kad Jungtinės Tautos jo projektą pavadino didžiausiu paplūdimio valymu planetoje. Viskas prasidėjo prieš 3 metus. Shah savanoriškai pasisiūlė valyti paplūdimyje esančius viešus tualetus ir rinkti šiukšles. Jis norėjo įrodyti tūkstančiams žmonių, gyvenantiems netoli pakrantės, kas turi būti daroma.

Nuo to laiko Afroz vadovauja savanorių grupei, kuri savo rankomis renka šiukšles Versova paplūdimyje. Jis taip pat moko vietinius kaip taupyti vandenį, bei atsisakyti veikų, kurios skatina šiukšlių kaupimąsi. Per 85 savaites šie savanoriai surinko apie penkis milijonus kilogramų plastiko.

Švari pakrantė tapo prieinama perėti norintiems vėžliams. Tokios piliečių iniciatyvos yra puikus pavyzdys kaip gamta grįžta į savo status quo.

Visos pastangos atsipirko po to, kai per dešimtmečius pirmą kartą buvo pastebėta labai reta vėžlių rūšis. Per vieną savaitę mažiausiai 80 Ridlėjų (Olive Ridley vėžlių) įžengė į Arabų jūrą iš savo lizdų Versova paplūdimyje. Savanoriai praleido naktį paplūdimyje, norėdami užtikrinti, kad vėžliai bus saugūs nuo laukinių šunų ar paukščių.

Pagal naujausius pranešimus šiuo metu yra apie 30 tūkstančių mokyklinio amžiaus vaikų bei 500 savanorių, kurie reguliariai valo paplūdimį. Visi yra įkvėpti šios istorijos. Tai, kad kelios skirtos valandos per savaitę reiškia tiek daug suteikė motyvacijos daugeliui žmonių, kurie netrukus prisijungė prie šios akcijos.

mumbajus indija papludimys vezliukas

mumbajus indija papludimys valymo darbai

mumbajus indija papludimys su siukslemis

mumbajus indija papludimys pilnas siuksliu

mumbajus indija papludimys

mumbajus indija papludimys

mumbajus indija papludimys

mumbajus indija papludimys

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x