Australija rado paprastą ir efektyvų būdą apsaugantį nuo plastiko taršos

2018 vasarą Australijos mieste Perte, Henley Reserve (parke) įrengta nauja filtravimo sistema. Sistema yra primityvi ir itin paprasta, tačiau jos efektyvumą pastebėjo tiek miesto valdžia tiek ir gyventojai. Sistema sudaryta iš tinklo, kuris prijungiamas prie drenažo vamzdžio ir tokiu būdu yra surenkami visi teršalai. Drenažo vamzdynais vanduo atkeliauja iš aplinkinių gyvenamųjų rajonų. Į šiuos vamzdynus patenka įvairios pavojingos atliekos tiek iš gatvių tiek ir aplinkinių vietovių ypač per liūtis.

drenazo sistema nuo plastiko tarsos

drenazo sistema nuo plastiko tarsos

Miesto valdžia iš pradžių įrengė du tinklus ir buvo priblokšti kaip per kelias savaites šiuose tinkluose buvo surinkta beveik 400 kg įvairių šiukšlių. Įsitikinus šio sprendimo efektyvumu, jis buvo įrengtas visame mieste. Nors šios sistemos gamybos ir įrengimo kaina apie $ 10,000 (apie 6300 €) už kiekvieną tinklą, tačiau nauda yra akivaizdi. Nereikia rinkti šiukšlių rankiniu būdu ir naujasis sprendimas surenka praktiškai visas šiukšles, todėl jos nepatenka į aplinką.

siuksliu surinkimo tinklas drenazo sistemoje

siuksliu surinkimo tinklas drenazo sistemoje

Kai tinklai užsipildo jie yra iškeliami ir išpilami į atliekų surinkimo sunkvežimius, kurie atliekas pristato į atliekų tavrkymo centrą. Jame atliekos rūšiuojamos į perdirbamas ir neperdirbamas.

atliekos tinkle vamzdyne

atliekos tinkle vamzdyne

Tuomet tušti tinklai prijungiami atgal prie drenažo sistemos ir tęsia savo darbą.

drenazo tinklas iskeliamas i siuksliaveze

tusti drenazo tinklai

Ši sistema tai dar vienas puikus įrodymas, jog net maži ir paprasti sprendimai daro didelį poveikį.

pilni tinklai drenaze

tinklas ant drenazo vamzdzio

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x