Mokslininkai Jungtinėje Karalystėje 3D spausdintuvu sukūrė ragenas siekdami išgydyti aklumą

Mokslininkai Niukastlo universitete pirmą kartą 3D spausdintuvu atspausdino žmogaus ragenas. Tai puikios žinios, kadangi ragenų transplantacijų poreikis yra didžiulis. Spausdinimo technika ateityje gali garantuoti pakankamą skaičių ragenų.

Ragena yra skaidrus priekinės akies dalies dangalas, laužiantis šviesos spindulius. Statistika teigia, kad šiuo metu pasaulyje yra apie 10 milijonų žmonių kuriems reikalinga ragenos operacija. Problemas sukelia tokios ligos kaip trachoma ar įvairiausios akių infekcijos. Be to, 5 milijonai žmonių kenčia nuo visiško aklumo dėl ragenos randų, nudeginimų, įplėšimų, nutrynimų, ar kitų problemų.

Experimental Eye Researcher patalpino straipsnį kuriame rašoma apie tai, kaip kamieninės ląstelės yra sumaišomos su alginatu ir kolagenu sukuriant „biologinį rašalą“, kuris dedamas į 3D spausdintuvą. Rašalas yra presuojamas sukoncentruotais apskritimais tam, kad sukurti žmogaus ragenos formą. Spausdinimas trunka maždaug penkias minutes.

Audinių inžinerijos profesorius Che Connon, vadovavęs procesui, sakė taip:
„Daug skirtingų komandų visame pasaulyje ieško tobulo biologinio rašalo šį procesą paversti realybe. Unikalus mūsų skystis, sudarytas iš alginatų ir kolagenų, leidžia kamieninėms ląstelėms išlikti gyvoms. Pagaminama medžiaga yra pakankamai kieta, kad išlaikytų savo formą, bet tuo pačiu ji yra minkšta, tad spausdintuve esantis purkštukas savo darbą atlieka kuo puikiausiai. Šis darbas yra mūsų ankstesnio projekto tęsinys, kuriame kelias savaites išlaikėme ląsteles gyvas esant kambario temperatūrai. Dabar turime biologinį rašalą kuriame yra kamieninių ląstelių. Norintys gali spausdinti nesukant galvos dėl ląstelių auginimo atskirai.“

Tyrimas parodė, kad įmanoma sukurti rageną, kuri atitiktų unikalius paciento bruožus. Tereikia nuskenuoti akį bei kuo greičiau pradėti spausdinti rageną.
Tai dar vienas nuostabus mokslinis atradimas, kuris pagerina mūsų gyvenimą tuo, ką prieš pora metų buvo sunku ir įsivaizduoti. Šios dirbtinės ragenos gali atstatyti regėjimą milijonams žmonių. Ragenos transplantacija gali tapti dovana tam, kuris negali mėgautis pasauliu.

Fight for Sight tyrimų vadovas daktaras Neil Ebenezer sakė: „Mes labai džiaugiamės Niukastlo universiteto mokslininkų pasiekimais. Šis tyrimas pabrėžia kokia pažanga pasiekta akių moksle. Ji vienu žingsniu mus priartina prie ragenų donorų sumažinimo. Kaip ten bebūtų, reikėtų priminti, kad dar praeis bent keli metai kol šis atradimas taps prieinamas visiems. Iki šiol gyvybiškai svarbu sulaukti ragenos audinių donorysčių, kadangi šiuo metu Jungtinėje Karalystėje yra didelis jų trūkumas.“

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x