Vilnius

Lietuvos sostinė Vilnius nuo senų laikų garsėja savo istorija ir architektūra. Tai puiki vieta ne tik ekskursijoms, bet ir kultūriniams renginiams, įvairioms šventėms bei turiningam laisvalaikiui. Daugybė lankytinų vietų žavi ne tik miesto gyventojus, bet ir svečius.

Vilnius

vilnius-national-geo

Vilniaus senamiestis

Vilniaus senamiestis yra vienas didžiausių Rytų Europoje, kurio plotas siekia apie 4 ha. Nuo 1994 m. jis įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai gražiausia vieta visame mieste. Viduramžių dvasia alsuojantis senamiestis savo siauromis gatvelėmis yra nepakartojamas urbanistikos paminklas. Verta paminėti, kad vaikščiojant šiomis gatvelėmis pamatysite net 60 bažnyčių.

 senamiestis Panorama

senamiestis

Aušros Vartai

Renesanso stiliaus paminklas – Aušros Vartai buvo pastatyti XVI amžiuje. Jie įmūryti į miesto sieną ir priklausė jos įtvirtinimui. Vėliau Aušros vartuose buvo įrengta koplyčia. Joje yra Šv. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos paveikslas, kuris garsėja savo stebuklingomis galiomis. Jis yra žinomas visame pasaulyje. Šiuo metu katalikams čia yra piligrimystės vieta.

VILNIUS, LITUANIE

Gedimino pilis

Ant 48 metrų aukščio Gedimino kalno stūkso Gedimino pilis, kuri yra Vilniaus simbolis. Pilies bokšte yra įrengta ekspozicija, kuri lankytojus supažindina su Vilniaus pilių istorija. Pakilus į viršų galima iš čia įrengtos apžvalgos aikštelės pasigrožėti miesto panorama.

gedimino pilis

Televizijos bokštas

Televizijos bokštas, kurio aukštis siekia 326,4 metrų, yra vienas iš aukščiausių statinių Rytų Europoje. Galima pakilti į bokšte įsikūrusį restoraną, iš kurio atsiveria nepakartojama Vilniaus panorama. Žiedinės formos grindys, esančios restorane, per 55 minutes apsisuka 360 laipsnių. Vilniaus miestas ir jo apylinkės, esant geram orui, matomos net 50 kilometrų spinduliu.

tv-tower2

Pavilnių regioninis parkas

Vilniaus miesto rytinėje dalyje yra nuostabus gamtos kampelis – Pavilnių regioninis parkas. Jis žymus tuo, kad yra mažiausias visoje Lietuvoje. Lankomiausia vieta – Pučkorių atodanga, kuri yra unikalus geologinis paminklas. Šalia jos galima pamatyti buvusio vandens malūno teritoriją. Šiuo metu joje veikia restoranų ir pramogų tinklas „Belmontas“, kuriame galima pasigrožėti kriokliais. Netoli nuo Pučkorių atodangos stovi saulės laikrodis.

atodanga2parkas

Vingio parkas

Neries upės vingyje įsikūręs Vingio parkas užima 160 hektarų žemės ploto. Tai mėgstama miesto gyventojų pasivaikščiojimų, pasivažinėjimų dviračiais ar riedučiais vieta. Čia esančioje estradoje nuolat organizuojami įvairūs koncertai, renginiai ir šventės.

??????????????????????

Vilniaus rotušė

Vilniaus Rotušė, kurią dabar galite pamatyti, buvo pastatyta XVIII a. pabaigoje. Tai L. Stuokos – Gucevičiaus projektas. Šiuo metu architektūrinį statinį galima apžiūrėti ir sužinoti jo istoriją. Viduje yra išlikusios autentiškos lubos ir sienų freskos, Vilniaus mero reprezentacinė menė, kuri po rekonstrukcijos darbų atrodo įspūdingai. Čia lankėsi žymiausi pasaulio veikėjai.

vilniausrotuse3

Vilniaus arkikatedra bazilika

Vilniaus senamiestyje praeivių žvilgsnius traukia Vilniaus arkikatedra bazilika. Švento Stanislovo ir švento Vladislovo arkikatedra bazilika yra svarbiausia visos šalies katalikų šventovė, kuri yra aukščiausia bažnyčių kategorija, kurią Romos popiežius suteikia tik ypatingoms bažnyčioms. Arkikatedros požemiuose buvo laidojami žymūs Lietuvos žmonės. O požemiuose galima pamatyti seniausią XIII – XV amžiaus šventyklų mūrus ir seniausią Lietuvos freską, kuri nutapyta XIV amžiuje.

Vilnius_Cathedral_Square_Vilnius

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x