Svarbiausios Vilniaus lankytinos vietos

Gražusis Vilnius garsėja ne tik istoriniu senamiesčiu, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ar Gedimino pilimi. Miesto svečiai čia gali aplankyti ir daugelį kitų gražių bei įdomių vietų, kurios garsėja visoje šalyje. Juk Lietuvos sostinė glaudžiai susijusi su šalies istorija, papročiais ir kultūra.

LITHUANIA - VILNIUS OLD TOWNvilnius-61393203

Lietuvos Valdovų rūmai

Lietuvos Valdovų rūmai yra buvusi miesto žemutinės pilies komplekso dalis. Atstatyti rūmai puikiai atvaizduoja renesanso stilių. Rūmai, kuriuose gyveno Gediminaičiai, buvo įkurti 1530 metais. Po pastato atstatymo darbų, 2009 metais, buvo įkurtas Nacionalinis muziejus – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai. Šiuo metu čia galima pamatyti dvi nuolatines ekspozicijas. Daugybė radinių, maketai ir fragmentai leidžia mums pažinti šalies istorinius įvykius.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmaiLietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai2

Trijų Kryžių paminklas

Ant Plikojo kalno viršūnės stūkso Trijų Kryžių paminklas. Tai trys balti gelžbetoniniai kryžiai, kurie matomi iš toli. Kadaise ant šio kalno pagonys nukankino septynis pranciškonus. Juos pririšo prie kryžių ir numetė į upę. Ši vieta ne tik gražios gamtos prieglobstis, bet ir svarbus istorinis paminklas. Trijų Kryžių paminklas laikomas tautinės tapatybės ir pasipriešinimo okupacijai simboliu.

Trijų kryžių kalnas

Prezidento rūmai

Prezidento rūmai, stovintys S. Daukanto aikštėje, nuo 14 a. minimi kaip didikų rezidencija. 1997 metais buvo atlikta restauracija ir į juos persikėlė prezidentūra. Kiekvieną sekmadienį 12 val. vyksta iškilminga vėliavų pakeitimo ceremonija, kuri itin mėgstama turistų. Taip pat visi norintys gali ateiti į ekskursijas po Prezidento rūmus, tik būtina užsiregistruoti iš anksto.

Prezidento rūmaiPrezidento rūmai2

Pilies gatvė

Pasivaikščiojimui po Vilnių puikiai tinka Pilies gatvė. Tai seniausia ir puošniausia gatvė Vilniaus senamiestyje. Ji minima nuo 1530 metų, kaip pagrindinis kelias į pilį. Namus čia statėsi turtingi miestiečiai. Čia išvysite daug vertingų architektūrinių statinių. Pavyzdžiui, 12 ir 14 namai yra gotikos stiliaus, o štai 4 renesanso. Taip pat Pilies gatvė garsėja gražiomis nuotraukomis, kuriose matomas Gedimino bokštas. Ypatingai čia daug žmonių susirenka vakarais.

Pilies gatvė1Pilies gatvė

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Vilniaus gynybinės sienos bastėja – miesto gynybinės sistemos dalis. Tai renesanso laikotarpio pavyzdys, kurį sudaro bokštas, požeminės patrankų patalpos, 48 metrų ilgio koridorius – tunelis. Gynybinė siena buvo naudojama nuo 1522 metų iki 18 a. Šiuo metu šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos nuolat daug žmonių, nes nuo jos terasos atsiveria puikus vaizdas į Vilniaus senamiestį.

BastejaVilniaus gynybinės sienos bastėja

Užupis

Daugelis Užupį lygina su Paryžiaus Monmartu, nes tai menininkų mėgstama vieta. Užupis – Vilniaus miesto dalis, kurią iš trijų pusių skiria upė, o iš kitos pusės stačios kalvos. Tai vienas seniausių Lietuvos sostinės rajonų, kuris minimas nuo 16 a. Šiuo metu Užupis yra vienas iš brangiausių rajonų mieste. Centrinėje šio rajono aikštėje stovinti bronzinė Angelo skulptūra yra Užupio simbolis, kuris tapo šios vietos traukos centru.

799PX-~1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x