Suvalkijos lankomiausios vietos

Nemuno kairiajame krante esantis Suvalkijos regionas vilioja gražiomis lankytinomis vietomis: miškai, ežerai, upės. Lankomos ne tik gražios gamtos vietos, bet ir architektūriniai bei istoriniai paminklai. Čia stovi gražios pilys, dvarai ir rūmai. Suvalkijoje organizuojami žygiai, šventės ir renginiai. Tai puiki vieta poilsiui ir atostogoms.

suvalkijasuvalkij

Vištyčio regioninio parkas

Lietuvos pietvakariuose esantis Vištyčio regioninio parkas yra lankomiausia Suvalkijos vieta visiems, kurie nori puikių gamtos vaizdų. Pagrindinis parko objektas – Vištyčio ežeras, kuris ribojasi su Lenkija. Čia vasarą atvyksta daugybė poilsiautojų. Kalvos ir miškai pagrindinis Vištyčio regioninio parko pasididžiavimas. Išskirtinis miškų bruožas – ąžuolai. Be gamtos lankytojai čia ras piliakalnius, senąsias bažnyčias, Vištyčio malūną ir Pavištyčio sodybą. Vištyčio regioninis parkas – vieta, kurioje daug gražių gamtos ir istorijos paminklų, kuriuos verta aplankyti atvykus į Suvalkiją.

Vi_ty_io-e_erasVištyčio regioninio parkas

Vištyčio akmuo

Vilkaviškio rajone, ant nedidelės kalvos, stovi didžiulis Vištyčio akmuo. Jis yra Vištyčio regioninio parko teritorijoje. Nuo 1964 metų Vištyčio akmuo paskelbtas archeologijos ir gamtos paminklu. Pagal dydį masyvus riedulys yra šeštas Lietuvoje. Jo aukštis siekia 4,01 metro, o ilgis 7,1 metrą. Užlipus ant akmens viršaus pamatysite įdubimą. Žinokite, kad tai Velnio Pėda. Kadaise Vištyčio akmuo buvo maldų aukuras, prie kurio vykdavo įvairūs ritualai ir apeigos. Šiuo metu jis yra vienas iš lankomiausių šalies objektų.

img_4755

Paežerių dvaras

Paežerių kaime stovi gražus Paežerių dvaras. 1799 metais jis buvo įkurtas ir iki šiol žavi klasicizmo stiliumi. Vidaus interjeras 19 amžiaus. Projektą parengė architektas M. Knafusas, kuris puikiai žinomas kaip klasicizmo stiliaus atstovas. Šiuo metu dvaro kompleksą sudaro rūmai, oficina, Belvederio bokštas, kuriame veikia Vilkaviškio krašto muziejus ir gražus parkas. Čia itin mėgstama pasivaikščiojimų vieta, nes ramu ir gražu. Paežerių dvaras – puošnus interjeras ir elegantiškumas atsispindėjo kiekviename kampelyje. Lankytojams siūloma pakilti į Belvederio bokšto apžvalgos aikštelę ir apžvelgti gražiąsias apylinkes.

Paežerių dvaras1Paežerių dvaras

Palemono kalnas

Palemono kalnas, dar vietinių gyventojų yra vadinamas Seredžiaus I piliakalniu, stovi Jurbarko rajone. Labai gražioje vietoje, Nemuno slėnyje ir Pieštvės upelio krante, stovintis kalnas siekia 30 metrų aukščio.  Laiptais lankytojai pakyla į jo viršūnę ir iš čia atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Nemuno slėnį. Piliakalnio papėdėje kadaise buvusios gyvenvietės, kurių likučius rado archeologai.

Palemono kalnąPalemono kalnas

Veliuonos dvaro sodyba

19 amžiaus Veliuonos dvaro sodyba yra puikus klasicistinės architektūros pavyzdys. Greta jos įkurtas parkas sudaro gražų dvaro kompleksą. Parko pakraštyje rasite Veliuonėlės upelį ant kurio kranto stovi 3–4 amžiaus senkapis. Veliuonos dvaras yra ypatingas architektūros paminklas, nes tai vienas iš nedaugelio medinių dvarų mūsų šalyje. Atvykę į Suvalkiją būtinai aplankykite šią gražią vietą. Šiuo metu Veliuonos dvaro sodyboje yra įkurtas Veliuonos krašto istorijos muziejus.

veliuonos-dvaras-imgp3470Veliuonos dvaras

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
agne
agne
7 years ago

grazus vaizdai

1
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x