Palanga

Palanga – gražusis kurortas prie Baltijos jūros. Nuostabi gamta, graži architektūra ir siūlomos įvairios pramogos vilioja ne tik šalies gyventojus, bet ir užsienio turistus. Kasmet pastebima, kad vis daugiau lankytojų sulaukiama ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir žiemomis. Kurorte gausu sanatorijų ir sveikatingumo centrų. Taip pat čia organizuojamos įvairios šventės.

palanga015nn43_(Small)1

Palangos botanikos parkas

Palangos botanikos parkas yra vienas iš geriausiai prižiūrimų parkų Lietuvoje, todėl nenuostabu, kad čia taip gražu. 101,3 hektarų žemės ploto užimanti teritorija turi gražių gėlynų, pievų ir vandens telkinių. Kasdien čia apsilanko tūkstančiai lankytojų, kurie mielai vaikšto išpuoselėtais takeliais ir grožisi gamta. Apie 1,5 kilometro parkui priklauso paplūdimio teritorijos. Jis turi Mėlynąją vėliavą. Verta paminėti, kad Palangos botanikos parke stovi rūmai, kuriuose įkurtas Gintaro muziejus.

Palangos botanikos parkasOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Birutės kalnas

Palangos botanikos parke esantis Birutės kalnas, dar vadinamas kopa, žinomas daugeliui dėl čia stovinčios Birutės koplyčios.  Ji buvo pastatyta 1869 metais. Kadaise čia buvo pagoniška šventykla ir paleoastronominė observatorija, iš kurios buvo stebimas dangus ir jo reiškiniai. Dabar galima pamatyti skulptūrą „Tau, Birute“. Birutės kalnas – viena iš lankomiausių Palangos miesto vietų, kurioje laukia ne tik istorijos apie čia stovėjusius statinius, bet ir puikus pasivaikščiojimas grožintis gamta.

birutes-kalno-koplytele_jpg

Palangos gintaro muziejus

Lietuvos auksas – gintaras. Nuo senų laikų jis buvo itin vertinamas. Šiuo metu galima apsilankyti Palangos gintaro muziejuje, kuris stovi Palangos botanikos parko teritorijoje. Jis įkurtas grafo F. Tiškevičiaus rūmuose. Ekspozicija labai turtinga. Čia saugoma daugiau kaip 28 tūkstančiai gintaro eksponatų. Taip pat čia galima pamatyti išskirtinius papuošalus iš gintaro.

gintarogintaro 1

Palangos tiltas

Viena populiariausių vietų Palangoje – Palangos tiltas, kuris laikomas miesto simboliu. Vakarais čia ypatingai daug žmonių, nes saulėlydis matomos nuo tilto yra nuostabus. Tai ypatinga vieta, čia visuomet pamatysite daugybę miesto gyventojų ir svečių. Palangos tiltą statė grafas J. Tiškevičius. Senojo tilto statybos buvo pradėtos 1882 metais. Naujasis tiltas buvo pastatytas praeito amžiaus 9 dešimtmetyje ir iki šiol džiugina lankytojus.

palangos-tiltas_m

J. Basanavičiaus gatvė

J. Basanavičiaus gatvė yra pagrindinė lankytina vieta. Tai plati pėsčiųjų gatvė, kurioje nuolat šurmuliuoja minios žmonių. Ypatingai daug lankytojų čia sulaukiama vasarą. J. Basanavičiaus gatvė – Palangos kurorto centras. Čia ne tik pagrindinė pasivaikščiojimų vieta, bet ir pasisėdėjimų. Daugybė kavinių, barų ir restoranų kviečia užsukti. Parduotuvėlės vilioja įsigyti suvenyrų, o mėgstantys azartinius lošimus ras žaidimų automatus. Švenčių metu J. Basanavičiaus gatvė visuomet papuošiama ir dar labiau traukia lankytojus.

Basanaviciaus_resize

Šunų muziejus

Vienintelis Baltijos šalyse Šunų muziejus yra įkurtas Palangoje. Čia surinkta privati kolekcija. Įvairūs šunų suvenyrai surinkti iš 37 pasaulio šalių. Čia patiks tiek šunų mylėtojams, tiek mažiesiems ir suaugusiems. Nuotaikinga pažintis su Šunų muziejaus eksponatais dar ilgai išliks atmintyje.

sunu muziejussunu

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x