Lankomiausios Dzūkijos vietos

Dzūkijos regioną daugiausia užima gražieji miškai. Daugybė upių ir upelių teka per šia vietovę. Net du iš penkių šalies nacionalinių parkų yra Dzūkijoje. Istoriniai miestai taip pat prideda savo žavesio. Įdomios lankytinos vietos vilioja ne tik lietuvius, bet ir užsienio turistus. Čia gausu pažintinių ir dviračių takų, rengiamos įvairios šventės ir renginiai. Dzūkija taip pat garsėja Varėnoje rengiamomis kasmetinėmis „Grybų šventėmis“.

Dzukija1dzukijacepkeliai-

Dzūkijos nacionalinis parkas

Dzūkijos nacionalinis parkas saugo gražiausias regiono vietas. 1991 metais įkurtas parkas tapo gamtos ir kultūros paminklu. Verta žinoti, kad visi lankytojai čia pamatys pačią didžiausią saugomą teritoriją šalyje. Dzūkijos nacionalinis parkas užima beveik 56 hektarus žemės ploto. Gamtos grožis pakeri miškais, kalvomis, slėniais bei skardžiais. Taip pat čia teka upeliai, šaltiniai bei upės. Iš lankomiausių parko objektų verta paminėti Merkinės ir Liškiavos piliakalnius. Vasarą čia labai daug baidarėmis plaukiančių žmonių, o rudens metu čia gausu grybautojų.

Dzūkijos nacionalinis parkas

Čepkelių raistas

Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas dažnai vadinamas tiesiog Čepkelių raistu. Jis ribojasi su Dzūkijos nacionaliniu parku. Šis rezervatas buvo įkurtas 1975 metais siekiant išsaugoti vieną seniausių ir unikaliausių šalies miško pelkių. Būtent dėl šios pelkės kasmet Čepkelių raiste apsilanko daugybė lankytojų, kurie nori pažinti laukinę gamtą. Tai mažai civilizacijos paliestas gamtos kampelis. Lankytojus pakerės įspūdingi gamtos vaizdai, augalai bei gyvūnai. Šiuo metu čia įrengti pažintiniai takai bei apžvalgos bokšteliai, nuo kurių atsiveria įspūdinga pelkių komplekso vietovė.

Čepkelių raistascepkeliu20raistas

Punios piliakalnis

Nemuno dešiniajame krante, Alytaus rajone, yra Punios piliakalnis. Gražioje vietovėje, šalia upelio, nuolat galima sutikti smalsuolių. Čia šiltuoju metų laiku ypatingai daug lankytojų, kurie nori pasigrožėti apylinkėmis nuo jo viršūnės. Punios piliakalnis yra vienas iš lankomiausių Dzūkijos regiono vietų. Jo aukštis siekia iki 44 metrų. Pasak senų pasakojimų ant Punios piliakalnio stovėjo kunigaikščio Margirio Pilėnų pilis. Šiuo metu greta piliakalnio stovi akmuo – paminklas su Maironio eilėmis Margirio atminimui.

Punios piliakalnisPunios piliakalnis 2

Veisiejų fontanas

Viena iš įdomiausių Dzūkijos vietų – Veisiejų fontanas, kuris yra Veisiejų mieste. Jis ypatingas tuo, kad šiltuoju metų laiku čia vyksta įspūdingi muzikos garsų ir šviesų šou. Muzikinis Veisiejų fontanas sutraukia tūkstančius stebėtojų, kurie nuo ežero pakrantės stebi šį pasirodymą. Čia atvyksta daug žmonių ne tik iš kitų šalies miestų, bet ir iš užsienio.

Veisiejų fontanasVeisiejų fontanas2

Trakų pilis

Gotikos stiliaus Trakų pilis yra viena iš lankomiausių Lietuvos vietų. Trakų mieste, Galvės ežere esančioje pilies saloje stovi gražus architektūrinis paminklas. Trakų pilis buvo pastatyta 14 amžiuje. Tai buvusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rezidencija. Šiuo metu atstatytoje pilyje galima apsilankyti esančiame muziejuje ir sužinoti pilies istoriją. Taip pat Pilies saloje vyksta įvairūs renginiai, koncertai ir šventės, kurių metu čia atvyksta daugelis ne tik šalies gyventojų, bet ir užsienio svečių.

Trakų pilisTraku_pilis4200812131641

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymous
Anonymous
7 years ago

Man reikia daugiau informacijos apie Dzūkiją! Ačiū.

1
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x