Klaipėda

Trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas Klaipėda buvo įkurtas 1252 metais. Tai seniausias šalies miestas, kuris pasitinka svečius pristatydamas savo istorinę architektūrą, kultūros paveldą ir papročius. Tarp istorinių pastatų galima pamatyti šiuolaikinius traukos centrus, gražius parkus ir aikštes. Verta paminėti ir Baltijos jūrą, kuri neatsiejama nuo Klaipėdos.

Klaipeda2Klaipeda_old_town

Klaipėdos senamiestis

Pažintį su Klaipėda siūloma pradėti nuo senamiesčio, kuris yra seniausia istorinio miesto dalis. Čia išlikusi Vokietijos miestams būdinga architektūra, Klaipėdos gynybinės tvirtovės fragmentai, taisyklingas gatvių tinklas. Svarbiausi senamiesčio lankytini objektai: „Senasis malūnas“ viešbutis, Fachverkinis sandėlis ir miesto simbolis – Meridiano burlaivis.  Klaipėdos senamiestis puiki vieta ne tik susipažinti su istorija, bet ir gerai praleisti laiką grožintis architektūra. Daugybė jaukių kavinių kviečia ramiai pasėdėti ir paragauti gardžių lietuviškų valgių bei pasigrožėti senamiesčio panorama.

file44807953_bd6097ea13_full

Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas

Apsilankę Lietuvos jūrų muziejuje būtinai ateikite į delfinariumą. Šis kompleksas stovi Kuršių nerijoje. Nuo 1979 metų veikiantis muziejus tapo didžiausiu traukos centru ne tik gyventojams, bet ir užsienio turistams. Jame įkurtas delfinariumas yra mėgstamiausia vieta ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems. Čia yra ekspozicijos bei rengiami įspūdingi delfinų pasirodymai. Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas yra ta vieta, kurioje apsilankyti būtina atvykus į Klaipėdos miestą.

Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumasLietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas1

Teatro aikštė

Teatro aikštė – Klaipėdos širdis. Tai mėgstamiausia miesto gyventojų ir svečių vieta, todėl čia nuolat išgirsime šurmulį ir pamatysime minias žmonių. Daugybė renginių organizuojami būtent šioje vietoje, kuri tapo traukos centru. Teatro aikštėje stovinti Anikės skulptūra fontanas yra laikoma miesto simboliu. Ją pastatė S. Dachui atminti, kuris sukūrė dainą virtusią poemą „Taravos Anikė“.

Teatro aikštėteatro-aikste_9jnkyyuv

Jono kalnelis

Svarbus kompleksas – Jono kalnelis yra sudarytas iš trijų dalių. Čia rasite Galderno ir Pusmarko bastionus, kurtiną, senąjį fosą ir raveliną. Taip pat Prūsijos bastiono liekanas ir Malūno bastiono griuvėsius. Šiuo metu čia graži vieta menanti istoriją ir puikiai tinkanti pasivaikščiojimams. Jono kalnelis tampa ir įvairių renginių vieta. Čia organizuojamos Užgavėnės, Jūros šventės renginiai, koncertai, šokiai.

Jono kalnelisjono_kalnelis_1_607

Danės krantinė

Viena iš gražiausių ir populiariausių Klaipėdos pasivaikščiojimų vietų – Danės krantinė. Gražioji Danės upė miestą dalina į dvi dalis. Danės krantinėje stovi miesto simboliu tapęs burlaivis – Meridianas. Jis čia buvo pastatytas 1948 metais ir iki šiol džiugina lankytojus. Ne tik šio burlaivio ateina apžiūrėti miesto svečiai. Čia kasdien galima pamatyti daugybę miesto gyventojų, kurie šioje vietoje susirenka tiesiog ramiai pasėdėti ar pasivaikščioti.

Danės krantinėDanes0krantine

Stebuklingasis peliukas

Skulptūra „Stebuklingasis peliukas“ stovi Klaipėdos senamiestyje. Tai nedidelė, bet labai miela bronzinė skulptūra, kuri stovi ant akmens. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad tai iš tiesų stebuklingas peliukas, kuris pildo norus. Jums tereikia sugalvoti norą ir pašnabždėti jį peliukui į ausį.

Skulptūra

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x