Kaunas

Kaunas – laikinoji Lietuvos sostinė, įkurta srauniojo Nemuno ir Neries santakoje. Dažnai vadinama šalies širdimi. Antrasis pagal dydį Lietuvos miestas garsėja savo istorija, architektūra ir kultūra. Daugybė įdomių vietų vilioja turistus. Neabejotinai, visus pakeri jauki Kauno miesto atmosfera.

kaunaskaunas santaka

Lietuvos zoologijos sodas

Lietuvos zoologijos sodas – vienintelis šalies valstybinis zoologijos sodas, kuris buvo įkurtas 1935 metais. Ne veltui čia kasmet apsilanko daugybė lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Tarp šimtamečių ąžuolų yra beveik 16 hektarų teritorija. Joje Jūsų laukia puikus pasivaikščiojimas ir pažintis su gyvūnais. Tarp jų gausu ir retų bei nykstančių rūšių.  Lietuvos zoologijos sodas ypatingai patinka mažiesiems lankytojams, todėl čia gausu šeimų, jiems rengiamos įvairios programos ir šventės.

Lietuvos zoologijos sodasLietuvos zoologijos sodas 2

Laisvės alėja

Kaune esanti Laisvės alėja yra pagrindinė Kauno miesto gatvė. Čia nuolat šurmuliuoja minios žmonių. Tai pagrindinė susitikimų ir pasivaikščiojimų vietų mieste. Taip pat čia galima pamatyti daugybę turistų iš įvairių šalių, ne veltui, juk ši alėja traukia visus savo išskirtine dvasia. Laisvės alėjos ilgis siekia 1,6 km. Čia auga liepos, kaštonai, klevai. Daugybė eisenų, renginių ir švenčių organizuojamos ne kur kitur, o būtent čia. Kavinės, barai, restoranai ir parduotuvės kviečia užsukti miesto svečius ir gyventojus.

laisves-alejalaisves-aleja1

Kauno pilis

13 amžiuje įkurta Kauno pilis yra seniausia mūrinė pilis Lietuvoje. Pasak legendos, čia buvo laikoma kariuomenė, kuri prasmego po žeme ir dar dabar naktimis galima iš po žemių išgirsti karių šnabždesius, žirgų žvengimą bei ginklų žvanginimą. Ant kalvos, šalia Nemuno ir Neries santakoje stovinti raudonų plytų pilis yra miesto simbolis. Šiuo metu joje įkurtas muziejus, todėl visi norintys susipažinti su daugelio amžių istorija ir architektūra gali apsilankyti jame. Nepamirškite pasivaikščioti pilies prieigose, čia labai gražu.

Kauno pilisKauno-pilis_eFoto

Kauno rotušė

Laikinosios sostinės baltoji gulbė – Kauno rotušė stovi senamiestyje. Jos bokštas į dangų stiebiasi 53 metrus. Rotušė buvo pradėta statyti 1542 metais. Prie pat įėjimo į ją galima pamatyti senovinę vaško lydymo krosnį, kuri saugoma po stiklu. Ypatingai čia gražu žiemą, kuomet kalėdiniu laikotarpiu papuošiama aikštė. Ne paslaptis, kad Kauno eglė, kuri papuošia aikštę, laikoma gražiausia šalyje. Čia ištisus metus vyksta daugybė renginių, koncertų. Taip pat Kauno rotušėje registruojamos civilinės santuokos ir rengiamos jų ceremonijos.

Kauno rotušėKauno_rotuse_2006-06-11

Pažaislio vienuolynas

1664 metais Kauno marių šiaurės vakariniame krante įkurtas Pažaislio vienuolynas iki šiol džiugina istorijos ir architektūros gerbėjus. Be to, jis yra laikomas vienu iš geriausių baroko stiliaus pastatų ne tik šalyje, bet ir Šiaurės bei Rytų Europoje. Tikrasis grožis atsiskleidžia įžengus į Pažaislio vienuolyno vidų. Ypatingo dėmesio vertos įspūdingos įvairių dydžių freskos. Vienuolynas saugo daug brangių meno vertybių, kurias galima apžiūrėti apsilankymo metu. Taip pat nepamirškite apsilankyti čia įkurtame muziejuje.

pazaislio-vienuolynas-51cd6265a8d2aiuy

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x