Įdomiausios Žemaitijos vietos

Žemaitija minima nuo 1219 metų. Įspūdingos gamtos ir įdomių vietų regionas sužavi visus čia apsilankiusius. Bet ne tik gamtos vaizdai pakeri keliautojus. Čia galima pamatyti Žemaitijos miestus, miestelius ir kaimus, gražiausias pilis ir rūmus. Būtinai paragaukite tikrų žemaitiškų patiekalų! Taip pat šis regionas nestokoja įdomių vietų, kurios traukte traukia turistus iš kitų šalių.

žemaitija 1Purpliai,_Zemaitija,_2005_m_

Kryžių kalnas

Šiaulių rajono, Jurgaičių kaime, stovi Kryžių kalnas. Pirmą kartą jis buvo paminėtas 1850 metais. Kasmet ant kalno daugėjo kryžių ir dabar galime pamatyti tai, kas buvo sukurta tūkstančių žmonių. Verta paminėti, kad kryždirbystė yra pripažinta svarbiu indėliu į Lietuvos kultūrą ir ji yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kryžių kalnas – istorijos ir architektūros paminklas, kurį kasmet aplanko šimtai tūkstančių tikinčiųjų iš įvairiausių pasaulio šalių.

kryziu-kalnas-travel-lt-nuotrKRYI_K~1

Žemaitijos nacionalinis parkas

Šiaurės vakarų Lietuvoje esantis Žemaitijos nacionalinis parkas yra viena iš įdomiausių lankytinų vietų šiame regione. Apie 22 hektarus žemės ploto užimanti teritorija pakerės gamtos grožiu. Čia yra didžiausias Žemaitijos Platelių ežeras, kuris apipintas legendomis. Taip pat lankytojai turi galimybę pasivaikščioti pažintiniais takais bei pamatyti saugomą Š. Žemaitijos archeologinį kompleksą.  Žemaitijos nacionalinis parkas kviečia ne tik pasivaikščioti, bet ir pasivažinėti dviračių takais, plaukioti valtimis gražiuoju ežeru.

Žemaitijos nacionalinis parkasŽemaitijos nacionalinis parkas1

Japoniškas sodas

Japoniškas sodas yra Kretingos rajone, Mažučių kaime. Nuo 2007 metų kuriamas ir puoselėjamas sodas šiuo metu užima apie 16 hektarų žemės ploto. Jis yra didžiausias japoniškas sodas Europoje. Šioje gražioje teritorijoje rasite Akmenų ir Bonsų sodus, sužinosite apie elementus, kurie būtina norint sukurti Japonišką sodą ir galėsite dalyvauti organizuojamuose renginiuose. Vyraujanti pakili ir rami atmosfera nuteikia puikiam poilsiui. Čia dera vanduo ir akmenys, augalai ir architektūra. Japoniškame sode labai gražu šiltuoju metų laiku.

Japoniškas sodasJaponiškas sodas1

Sprūdės piliakalnis

Varnių regioniniame parke stūkso Sprūdės piliakalnis, kuris įvardijamas kaip gražiausias visoje Žemaitijoje. Jis dar vadinamas Šaukštelio vardu. Piliakalnio teritorija užima apie 26 hektarus žemės ploto teritorijos. Pakilus į jį rasite apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria graži apylinkių panorama. Legenda byloja, kad kunigaikštis Srpūdeika susipykęs su broliu Mindaugu, kuris buvo Lietuvos karalius, supylė piliakalnį. Kadaise čia stovėjo senovinė medinė pilis, kuri priklausė Sprūdeikai.

Sprūdės piliakalnis

Plungės dvaras

16 amžiuje įkurtas Plungės dvaras puikus neogotikos stiliaus pavyzdys, kuris stovi Plungės miesto šiaurinėje dalyje. Dvarą supa nuostabaus grožio parkas. Tad pasivaikščiojimas leis Jums apžiūrėti gražiausius ir įdomiausius šio ansamblio kampelius. Pats žinomiausias – Perkūno ąžuolas. Teritorijoje yra išlikusios neogotikinės arklidės ir žirgynas. Verta žinoti, kad Plungės dvaras yra vienas iš geriausiai išsilaikiusių dvarų Lietuvoje. Šiuo metu Plungės dvaras yra Žemaičių Dailės muziejaus vieta, todėl visi norintys gali patekti į vidų ir apžiūrėti dvarą iš vidaus.

Plunges20miestoplunges dvaras

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x