Ką veikti Paryžiuje?

Jeigu reikėtų išrinkti 10 vietų, kurias būtina aplankytu Paryžiuje, sąrašas atrodytų maždaug taip.

1. Eifelio bokštas

eifelio bokštas

Kaip galima kalbėti apie Paryžių be jo simbolio? Minint revoliucijos šimtmečio metines, Gustavas Eifelis pristatė savo kūrinį 1889 metais Exposition Universelle parodoje Paryžiuje. Šis 324 metrų aukščio statinys yra vienas iš labiausiai pasaulyje lankomų objektų. Pasak šaltinių, jį kasmet aplanko maždaug 7 milijonai žmonių.

Pirmame aukšte yra Eifelio bokštas 58, kuris užima du aukštus. Kaip ir rodo pavadinimas, aukštis yra 58 metrai. Antrame aukšte matomumas geriausias iš 115 metrų aukščio kadangi atsiveria puikus vaizdas. Galiausiai, trečiame aukšte 275 metrų aukštyje galima išvysti, kaip atrodė Gustavo Eifelio darbo vieta – jo kabinetas. Tiems, kas nori nuotykių, yra galimybė pasiekti viršūnę lipant laiptais, kurių viso 1665.

Pakilimas į Eifelio bokštą būtinas norintiems grožėtis Paryžiaus vaizdais.

2. Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre Dame)

Paryžiaus Dievo Motinos katedra

Vienas iš Paryžiaus ilgalaikiškumo simbolių – Notre Dame de Paris, Romos katalikų katedra, esantis rytinėje Ile de la Cite dalyje. Statinys laikomas vienu geriausių prancūzų gotikos pavyzdžiu ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje Europoje. Pradėta statyti 1163 metais ir užbaigta 1345 metais, katedra yra nuostabus kūrinys su ją supančiomis skulptūromis bei stogą puošiančiomis chimeromis.

Rekomenduotina apeiti aplink katedrą, tada užeiti į vidų ir užlipti į bokštų viršų. Nors pats lipimas gali pasirodyti sunkus, užlipus bus galimybė pamatyti miesto panoramą bei garsiąsias chimeras iš arti.

2019-04-15 katedrą nuniokojo didelis gaisras.

Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisras

Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisras

3. Luvro muziejus

Luvro muziejus

Luvras yra labiausiai lankomas meno muziejus visame pasaulyje. Stovintis Paryžiaus širdyje, šis istorinis pastatas yra buvę karališkieji rūmai, kurių bendras plotas yra 210 tūkstančių kvadratinių metrų, o kiek daugiau nei 60 tūkstančių iš jų skirti parodoms. Muziejus įsikūręs Luvre, kuris buvo tvirtovė, pastatyta 12 amžiuje valdant Filipui II. Tvirtovės griuvėsiai matomi muziejus rūsyje.

Visa kolekcija padalinta į 8 departamentus:

Egipto senienos
Rytų senienos
Graikų, etruskų ir romėnų
Islamo menas
Viduramžių, Renesanso, šiuolaikinių laikų skulptūros
Meno objektai
Paveikslai/Tapyba
Grafinis menas

Įsigyti bilietus į Luvro muziejų.

4. Triumfo Arka

Triumfo Arka

Remiantis senovės romėnų architektūra, Napoleonas pavedė Jean Chalgrin suprojektuoti Triumfo Arką, kuri skirta šlovinti imperijos kariuomenei. Pastatytas XIX amžiuje, šis monumentas yra pats didžiausias savo tipo visame pasaulyje. Įspūdingos skulptūros puošia ramsčius. Be to, arkos viršuje išgraviruoti 558 generolų vardai ir didžiausios pergalės. Po Triumfo Arka – Nežinomo Prancūzijos kario kapas.

Panoraminė terasa virš vartų atveria nuostabų Paryžiaus vaizdą. 50 metrų aukščio, 45 metrų pločio ir 22 metrų gylio, Triumfo arka randasi Place de la I’Etoile kuris veda link Champs Elysees, praminto gražiausiu aveniu pasaulyje. Aveniu tęsiasi 1,9 kilometrų tarp Place de la Concorde bei Triumfo Arkos. Čia galima rasti daug prabangių parduotuvių, kaip Louis Vuitton, Cartier, Guerlain, Montblanc ir t.t.

Įsigyti bilietus į Triumfo arką.

5. Kruizas Sena

Kruizas Sena

Raskite geriausią būda mėgautis „Šviesos miestu“ keliaudami Sena, ypač naktį. Nusileidus saulei po truputį pradeda šviesti paminklai. Atsiveria panoraminis vaizdas priešais akis, tad nesunku džiaugtis Paryžiaus nuostaba: Eifelio bokštu, Notre Dame, Pont Alexandre III ir t.t.

Laive taip pat galite mėgautis vakariene.

Įsigyti bilietus į kruizą Senos upe.

6. Monmartras (Montmartre)

Monmartras

Paryžiaus rajonas, įsikūręs ant aukščiausios miesto kalvos, nuo kurios atsiveria Senos upės slėnyje plytinčio miesto panorama. 130 m. aukščio, kalva gavo pavadinimą dėl netoliese esančio rajono. Kalva geriausiai žinoma dėl Šventosios širdies bazilikos, kuri buvo baigta statyti 1919 metais. Bazilika skirta pagerbti prancūzų 1870 metais vykusio prancūzų–prūsų karo aukoms.

Jeigu čia būsite, aplankykite Tertre aikštę. Sutiksite daug menininkų kurie siūlys nupiešti jūsų portretą arba tiesiog eksponuos savo kūrinius. Tertre yra priminimas apie tai, kaip XX amžiaus pradžioje Montmartre buvo modernaus meno centras. Čia gyveno tokie žmonės kaip Amedeo Modigliani, Claude Monet, Pablo Picasso, Vincent van Gogh. Espace Salvador Dali muziejus skirtas ispanų dailininko darbas, ir stovi visai šalia aikštės.

Garsusis Moulin Rouge kabaretas taip pat yra Montmartre.

7. Versalio rūmai

Versalio rūmai

Versalio rūmai yra pati garsiausia pilis visoje Prancūzijoje. Pastatyta XVII amžiuje kaip karinės galios ir Prancūzijos viešpatavimo Europoje simbolis, Versalis buvo karalių rezidencijos vieta nuo 1682 iki 1789 metų. Šis milžiniškas statinių, sodų ir terasų kompleksas skirtas kiekvienam lankytojui, kuris nori būtų užburtas Renesanso menu, baldais, ar dekoracijomis.

Aplankykite Versalį: pradėsite nuo valstybės apartamentų ir garsiųjų veidrodžių rūmų, karalienės kambario. Nepamirškite pasivaikščioti po garsiuos „prancūzų“ sodus.

Įsigyti bilietą į Versalio rūmus.

8. Lotynų kvartalas – Liuksemburgo parkas

Lotynų kvartalas – Liuksemburgo parkas

Paryžiaus lotynų kvartalas yra kairėje Senos pakrantės dalyje, aplink Sorbonne. Žinoma dėl studentų, gyvos atmosferos bei bistro, lotynų kvartalas – tai namai aukštosioms mokykloms, tokioms kaip Ecole Normale Superieure, Ecole des Mines de Paris, ar Ecole Polytechnique. Teritorija vadinasi dėl lotynų kalbos, kadangi ši kalba buvo labai paplitusi ir yra laikoma viduramžių lingva francua kalbant apie aukštąjį mokslą.

Liuksemburgo parkas yra privatus sodas, kuris atvėrė duris publikai 1612 metais, to paprašius Marie de Medicis. Paryžiečiai šią vietą vadina „Luco“. Sodas supa Palais du Luxembourg – Senato rūmus. Andre Le Notre buvo atsakingas už perprojektavimą. Dabar čia galima maloniai vaikštinėti. Šioje vietoje taip pat rasite vaismedžių sodą, kelias rūšis obuolių, bityną, bei orchidėjų šiltnamį. Taip pat čia stovi 106 bronzinės Laisvės statulos kopijos bei 3 nuostabūs fontanai.

9. Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge yra kabaretas, kuriame gimė garsusis prancūzų kankanas. Esantis Montmertre papėdėje, kabaretas buvo pastatytas 1889 metais, o jį suprojektavo Joseph Ollier bei Charles Zidler. Iš pradžių kankanas laikytas meilinimosi šokiu, tačiau laikui bėgant jis davė pradžią kabaretui, kuris randamas visame pasaulyje. Šiomis dienomis Moulin Rouge yra turistų lankoma vieta, kuri teikia pramogas atvykėliams iš įvairiausių šalių.

Moulin Rouge pavadinimas ir stilius imituojamas visame pasaulyje, ypač kalbant apie naktinius klubus. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti Las Vegas. Be to, keletą filmų taip pat prisidėjo prie kabareto garsinimo, ypač kai juose vaidina tokie aktoriai kaip Nicole Kidman bei Ewan McGregor.

Įsigyti bilietus į Moulin Rouge.

10. Paryžiaus Disneilendas

Paryžiaus Disneilendas

Peliuko Mikio gerbėjai gali aplankyti Disneilendą, kuris nuo Paryžiaus centro nutolės per 32 kilometrus.

Paryžiaus Disneilendas turi du parkus – Disneilendą (su Miegančiosios Gražuolės pilimi) bei Walt Disney studiją. Populiariausios pramogos yra Space Mountain, It’s a Small World bei Big Thunder Mountain.

Įsigyti bilietus į Paryžiaus Disneilandą.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x