Finiksas

Jungtinių Amerikos Valstijų pietvakariuose esančioje Arizonoje yra įkurtas Finiksas. Jis Arizonos valstijos sostinė. 1881 metais Finiksas buvo įkurtas indėnų miesto griuvėsiuose. Daugybė istorinių lankytinų vietų ir šiuolaikiškų statinių architektūra kasmet sulaukia didelio turistų susidomėjimo, juk ši vieta ypatingai svarbi savo ištakomis ir kultūra.

MAC1-dl_jpg_610x343_crop_upscale_q85__jpg_610x343_crop_upscale_q85phoenix-condos

Mystery pilis

Finikso Pietinėje kalnų parko dalyje stovi Mystery pilis, kuri buvo pastatyta 1930 metais. Statant šį statinį buvo naudojami telegrafo stulpai, automobilių detalės, seni geležinkelio bėgiai ir kiti neįprasti daiktai bei medžiagos. Mystery pilis, kuri buvo pastatyta B. L. Galem dukrai, vaizduoja kavinę, koplyčią ir kalėjimą. Kai kurios patalpos iki šiol liko neįgyvendintos. Tik 1992 metais pilyje buvo įvesta elektra ir vandentiekis. Nuo spalio iki birželio mėnesio Mystery pilyje vedamos ekskursijos.

Mystery CastleMystery_Castle_Phoenix_Arizona2_

Pueblo Grande runos

Pueblo Grande runos yra svarbus archeologinis paminklas apie Hohokam gyventojus, kurie buvo pirmieji žmonės šiose žemėse. Jie užsiėmė žemdirbyste. 1964 metais Pueblo Grande buvo priskirtas JAV istorinėms lankytinoms vietoms, todėl nenuostabu, kad čia kasmet apsilanko tiek daug turistų iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiame išlikusiame komplekse galima pamatyti irigacinį kanalą ir istorinį kurganą.

phoenix-pueblo-grande-museumPueblo Grande Ruin and Irrigation Sites

Encanto parkas

Encanto parkas yra valstybinis JAV parkas. Nuostabią gamtos oazę rasite pačiame Finikso centre. Parko teritorija yra labai populiari vieta rengti iškylas, šeimos poilsiui, žaisti golfą ir kitiems smagiems užsiėmimams. Encanto parko teritorija kruopščiai prižiūrima, o įvairiausi augalai sukuria nuostabų kraštovaizdį, kuriuo gėrėtis galima bet kuriuo metų laiku.

encanto-park1encantoparkand2more_tonemapped_psp

Finikso rotušė

Finikso rotušė – vienas iš gražiausių miesto statinių. 20 aukštų pastatas pastatytas miesto centre yra merijos buveinė. Atėjus į rotušę galima pakilti į 112 metrų aukštį esančią apžvalgos aikštelę, kuri itin mėgstama turistų. Rotušė pastatyta iš stiklo ir metalo simbolizuoja žmogaus stiprybę ir galią prieš sudėtingas Arizonos dykumos sąlygas. Finikso rotušė – statinys, kuriuo galima pasigrožėti ne tik iš išorės, bet ir patekus į vidų pakilti ir apžvelgti Finikso panoramą.

PhoenixCityHall001phoenixcityhall

Dykumų botanikos sodas

Dykumų botanikos sodas užima 59 hektarus žemės ploto. Tai išskirtinė vieta, kurioje rekomenduojama apsilankyti atvykus į Finiksą. Čia rasite daugiau nei 20 tūkstančių augalų, iš kurių dauguma prisitaikė prie sudėtingų sąlygų Arizonos teritorijoje. Tikriausiai nenustebsite pamatę kaktusus. Čia jie užima svarbiausią vietą. Lankytojus stebina apvalios formos kaktusų kolekcija, kurių sode auga itin daug. Verta žinoti, kad ekskursijos organizuojamos labai anksti ryte nuo 7 valandų, nes po 3–3,5 val. prasidėjus alinančiam karščiui lankytojai neįleidžiami.

az2aluminarias_at-phoenix-botanical-gardens

Rosson namas – muziejus

Rosson namas – muziejus yra istorinis muziejus, kuriame rengiamos ekskursijos ir iškilmės. Taip pat čia dažnai rengiamos fotosesijos įvairioms progoms paminėti. 1892–1895 metais pastatytas gydytojo R. Rosono namas iki šiol neprarado savo pirmapradės išvaizdos. Tai Viktorijos epochos stiliaus statinys, kuriame galima įžvelgti ir Azijos, Italijos, Prancūzijos architektūros detalių.

DSC05491

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x