Filadelfija

Filadelfija – didžiausias Pensilvanijos valstijos miestas. Tai didžiulis Jungtinių Amerikos Valstijų pramonės, verslo, finansų ir kultūros centras. Ypatingas dėmesys šiame mieste turi būti skiriamas istoriniams paminklams ir muziejams. Visos JAV istorijoje įvykę svarbiausi įvykiai įvyko būtent šiame mieste. Pasivaikščiojimo alėjos ir parkai sukuria gyvybingos vietos įvaizdį. Turistai čia susipažins ne tik su Filadelfijos istorija, bet ir pramogomis.

Philadelphia_skylinepenn_parkway_04

Nepriklausomybės salė

Šalia istorinių statinių didžiausias dėmesys skiriamas Nepriklausomybės salei. Raudonų plytų architektūrinis pastatas yra labai svarbus Jungtinių Amerikos Valstijų istorijai. Jo viduje esančioje salėje 18 amžiuje buvo priimta Nepriklausomybės deklaracija ir JAV Konstitucija. Vienoje iš ekspozicijos salių saugomas Laisvės varpas, kuris 1776 metais skambėjo, kuomet buvo priimta svarbioji deklaracija. Nepraeikite pro kitas sales, kuriose taip pat daugybė įdomių istorinių eksponatų.

Independence_Hallindependence-hall-liberty-bell

Elfreth alėja

Netoli nuo Delaver upės esanti istorinė Elfreth alėja yra senosios miesto dalies puošmena. Iki šių dienų puikiai išsilaikiusi gatvė yra labai populiari vieta tarp turistų. Elfreth alėja laikoma viena iš seniausių apgyvendintų JAV gatvių. Du kartus per metus joje esančių namų savininkai savo namų duris atveria visuomenei. Jeigu norite apžiūrėti senosios alėjos namų vidų, kelionę planuokite gruodžio mėnesio 3 dieną ir birželio mėnesio 4 dieną. Taip pat Elfreth alėjoje dažnai rengiamos įvairios šventės ir renginiai.

elfreth-s-alley-philadelphia

Betsy Ross namas

Betsy Ross namas tai dar vienas žymus istorinis objektas Filadelfijoje. Pasak legendos būtent šiame name Betsy Ross sukūrė pirmąją Amerikos vėliavą. JAV prezidento prašymu ji turėjo pasiūti vėliavą, kuri buvo skirta Nepriklausomybės paskelbimui. Penkiakampės žvaigždutės, kurias dabar matome ant vėliavos, buvo šios moters idėja. Tai viena iš mėgstamiausių turistų vietų.

brh_betsy_ross_housebetsy-ross-house-philadelphia

Franklino instituto muziejus

Franklino instituto muziejus – vienas iš seniausių JAV muziejų. Jis pavadintas Benjamino Franklino vardu, kuris buvo garsus Amerikos mokslininkas. Jo garbei skirtame memoriale stovi 6 metrų aukščio statula. Šiuo metu Franklino instituto muziejus yra labiausiai lankomas Filadelfijos muziejus. Apsilankę viduje rasite planetariumą, kino teatrą, 4 D lėktuvo simuliatorių ir daugybę muziejaus eksponatų. Pastovioje kolekcijoje išvysite elektros, fizikos, sporto, kosmoso ir kitų eksponatų.

franklin_institutefamily-vacations-franklin-institute-science-museum

Filadelfijos zoologijos sodas

Pirmasis Amerikos zoologijos sodas buvo atidarytas 1874 metais Filadelfijoje. Iki šiol garsusis Filadelfijos zoologijos sodas yra puiki vieta pažinčiai su gyvūnais. Jis įkurtas istoriniame Feirmaunto parke. Filadelfijos zoologijos sodas yra pats didžiausias miesto zoologijos sodas pasaulyje. Visai nenuostabu, dėl ko čia kasmet apsilanko milijonai lankytojų. Čia pamatysite įvairius laukinius gyvūnus, kuriems sudarytos itin geros laikymo sąlygos. Zoologijos sodo lankytojams siūloma išbandyti Tropinio miško karuselę. Tai medinė konstrukcija, kuri dekoruota rankų darbo piešiniais. Tai pirmoji ir vienintelė tokia atrakcija visose JAV valstijose. Taip pramogaujant pamatysite Amazonės miškų nykstančius augalus ir gyvūnus.

philadelphia_zooelephants_006

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x