Čikaga

Šiaurės rytų Ilinojaus valstijoje esanti Čikaga yra trečiasis pagal dydį JAV miestas. Dėl itin geros geografinės padėties greitai tapo svarbiu prekybos ir verslo centru. Miestas ribojasi su Indianos šiaurės vakarių siena ir Mičigano ežero pietvakarių pakrante. Įspūdingi dangoraižiai besistiebiantys į dangaus aukštumas, turistų gausiai lankomi muziejai, gražūs parkai ir nesibaigiančios linksmybės klubuose bei baruose. Taip Čikagos miestą apibūdina čia atvykę jos svečiai.

ChicagoSkylinechicago-skyline

Magnificent Mile gatvė

Magnificent Mile gatvė – viena iš žinomiausių prekybos gatvių visame pasaulyje. Ją rasite Mičigano aveniu. Magnificent Mile gatvėje yra daugybė parduotuvių, prekybos centrų, restoranų ir viešbučių. Taip pat čia galima pamatyti lankytinus miesto objektus. Seniausias pastatas puošiantis gatvę – Čikagos vandens bokštas, kuris buvo pastatytas 1869 metais. Apsižvalgius aplink pamatysite ne tik tai, bet pažvelgus į viršų Jus sužavės šią gatvę apsupantys dangoraižiai. Pasivaikščiokite ir šalia esančiuose rajonuose, nes būtent jie yra patys brangiausi šiame mieste.

magnificient milemagnificent-mile

Naujasis molas

Kilometro ilgio Naujasis molas driekiasi Mičigano ežero pakrantėje. Tai pagrindinė turistų lankytina vieta Čikagoje. Kasdien čia apsilanko apie 6,8 milijonai žmonių. Šiuo metu Naujajame mole yra daugybė parduotuvių, gražių sodų, atrakcionų, aikštelių. Didžiausio lankytojų srauto sulaukia apžvalgos ratas. Jis buvo pastatytas 1893 metais. Iš viršaus atsiveria nuostabūs vaizdai. Taip pat šioje populiarioje vietoje nuolat vyksta nemokami koncertai ir įvairūs renginiai. Vasarą ir rudenį du kartus per savaitę galima stebėti gražius fejerverkus, kurie apšviečia molą.

ChicagoNavyPierChicago-Navy-Pier

Tūkstantmečio parkas

Čikagos centre esantis Tūkstantmečio parkas yra šiaurės rytų pusės didžiulio Grant parko teritorijos dalis. Tokioje vietoje esantis parkas yra miesto gyventojų traukos centras. Čia esantis Park Grill Plaza nuo lapkričio mėnesio tampa nemokama ledo arena, o šiltuoju metų laiku čia galima apsilankyti kavinėje. Paviljonai, aikštelės ir neįprastas fontanas sutraukia minias žmonių.

millenium1Crown20Fountain

Mokslo ir pramonės muziejus

Šiaurinėje Čikagos pusėje yra Mokslo ir pramonės muziejus. 1933 metais pastatytas muziejus yra vienas iš didžiausių mokslo muziejų pasaulyje, todėl nenuostabu, kad čia kasdien apsilanko daugybė turistų. 75 salėse yra saugomos labai vertingos kolekcijos. Populiariausi eksponatai – U 505 povandeninis laivas, anglių šachta, Boing 727 lėktuvas ir pirmasis Jav dyzelinis traukinys. Muziejaus komplekse yra didelis Omnimax kino teatras, kuriame rodomi įvairūs populiarūs moksliniai filmai.

illinois-museum-of-science-and-industrymsi_n1

Linkolno zoologijos sodas

Linkolno zoologijos sodas yra laikomas vienu iš geriausių JAV zoologijos sodų. 1868 metais prasideda jo istorija Linkolno rajone. Šiuo metu čia galima pamatyti įvairių rūšių gyvūnų, tarp kurių išvysite retus ir nykstančius. Pažintis su iš įvairiausių pasaulio kampelio atgabentais faunos atstovais bus nepamirštama. Ištisus metus dirbantis Linkolno zoologijos sodas lankytojus priima nemokamai, o kasdien čia apsilanko apie 3 milijonai lankytojų.

lincoln_park_zooimg3788187

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x