Bostonas

Jungtinių Amerikos Valstijų šiaurės rytų dalyje įsikūręs Bostonas yra Masačiusetso valstijos sostinė. Jis dar vadinamas Amerikos istorijos lopšiu. Bostonas yra didžiausias Naujosios Anglijos miestas ir svarbus prekybos, pramonės, finansų ir kultūros centras. Masačiusetso valstijos sostinė savo priemiestyje turi vieną iš garsiausių pasaulio universitetų – Harvardą. Šiame mieste žavi šiuolaikinė architektūra, nuostabūs parkai, istoriniai paminklai, restoranai ir puikios parduotuvės.

boston1usa-massachusetts-boston-city-town

Quincy turgus

Quincy turgus šiuo metu yra vienas pagrindinių turistų traukos centrų. Čia galima ne tik apsipirkti, bet ir skaniai papietauti, ir stebėti vykstančius renginius. Ši prekyvietė užima du aukštus. Stačiakampio formos pastato rytų ir vakarų fasaduose galima pamatyti dorėninio stiliaus kolonas, kurių centre – didelis variu padengtas kupolas. Jis sukuria apvalią erdvę su pagrindiniais ir šalutiniais išėjimais.

Quincy_Market,_Boston,_USAInside Quincy Market - Boston MA

China town rajonas

China town rajonas – populiarus kinų rajonas Bostone. Nuo 1880 metų šiame mieste pradėjo formuotis Azijos kultūrą atspindintis kampelis. Šiuo metu tai labai populiari vieta turistams. Prieš įžengiant į China town rajoną reikės praeiti pro Kinijos vartus. Beveik visuose pastatų pirmuosiuose aukštuose įsikūrusios parduotuvėlės, kavinės ir restoranai.

chinatown-1

Bostono parkas

Senojo Bostono centre yra nuostabaus grožio Bostono parkas. Tai viena iš svarbiausių miesto lankytinų vietų. Lankytojų laukia pasiplaukiojimas valtimis, ramus poilsis stebint šokinėjančias voveres ir gražius augalus. Čia galima pasivaikščioti garsiuoju Laisvės taku, kuris skirtas 1775 metų Amerikos revoliucijos atminimui. Žiemos metu čia galima puikiai praleisti laiką čiuožykloje, klausytis muzikos ir ragauti karšto šokolado.

boston_common_park_boston_massachusettsboston_commons

Newbury gatvė

Šalia Bostono parko esanti Newbury gatvė garsėja savo butikais, jaukiomis gatvės kavinėmis ir menininkų galerijomis. Žengiant grindiniu galima pajusti senosios Anglijos dvasią, pasigrožėti architektūra ir pamatyti paskutines mados naujienas vitrinose. Newbury gatvė baigiasi ties Copley aikšte, kurioje yra Trinity bažnyčia, prabangus Copley prekybos centras ir John Hancock dangoraižis.

newbury-street

John Hancock dangoraižis

Copley aikštėje nuo 1976 metų John Hancock dangoraižis stiebiasi į dangų. Iš mėlynos spalvos stiklo pastatytas statinys yra aukščiausias Naujosios Anglijos statinys. Jis siekia 226 metrus aukščio ir turi 60 aukštų. Dangoraižyje veikia apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria visa Bostono miesto panorama.

John_Hancock_Tower_BostonJohn Hancock Tower Boston MA

Masačiusetso kapitolijus

Beason Hill rajone stovi Masačiusetso kapitolijus. Jame vyksta posėdžiai ir aptariami šios valstijos politiniai, socialiniai ir kultūriniai klausimai. Iš toli galima pastebėti šio architektūrinio statinio auksinį kupolą, kuris puošią stogą. Kas 25–30 metų jis padengiamas aukso sluoksniu, kad neprarastų savo blizgesio.

mass-state-house

Harvardo aikštė

Harvardo aikštė yra viena iš populiariausių Bostono aikščių. Visai nenuostabu, juk čia nuo 1636 metų stovi visame pasaulyje garsus Harvardo universitetas. Čia daugybė kavinių, restoranų ir butikų. Nuolat šurmuliuojanti aikštė kviečia pasinerti į linksmybes. Būtinai užeikite į Harvardo knygyną, kuris yra geriausias visoje Amerikoje.

HarvardSquareharvard-square_3

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x