Santa Kruso provincija

Pietinėje Argentinos dalyje yra Santa Kruso provincija. Rytuose ji ribojasi su Atlanto vandenynu, o vakaruose su Čile. Provincijos centras – Rio Galjegosas. Didžioji dalis Santa Kruso užima Patagonijos plokščiakalnio teritoriją. Čia yra žemiausia Amerikos vieta – San Chuliano įduba. Nors provincijoje vyrauja šaltas ir sausas klimatas, tačiau lankytojų netrūksta. Nepakartojamo grožio kraštovaizdžiai ir įdomios lankytinos vietos pakeri visus.

Provincia de Santa Cruz3Provincia de Santa Cruz1

Nimezo lagūna

Nimezo lagūna yra Santa Kruso provincijoje, vos 1 kilometrą nutolusi nuo gražaus El Kalafato miesto. Lankytojai čia atvyksta pamatyti retų bei gražių augalų bei vandens paukščių. Čia gyvena apie 70 rūšių atstovų, tarp kurių galima išvysti flamingus, žąsis, gulbes, antis, pempes, gandrus ir kt. Šiltuoju metų laiku Nimezo lagūna tinkama pasivaikščiojimams, o žiemomis – čiuožinėjimui, nes ant ežero susiformuoja puiki čiuožykla. Bet kuriuo atveju apsilankymas lagūnoje bus nepamirštamas.

laguna-nimez-reserve1laguna-nimez-reserve

Los Glacarieso nacionalinis parkas

Santa Kruso teritorijoj yra puikus Los Glacarieso nacionalinis parkas. Nuo 1981 metų jis priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui. Jis yra antrasis pagal dydį šalyje. 30 procentų šios teritorijos padengta ledu. Čia organizuojamos kvapą gniaužiančios ekskursijos, kurių metų lankytojai turi unikalią galimybę pamatyti daugybę gražių gamtos vietų, jos augaliją bei gyvūniją.

Los Glaciares, Patagonia, Argentina_Los Glacarieso nacionalinis parkas

Perito Moreno ledynas

Perito Moreno ledynas yra vienas iš Patagonijos stebuklų, kuriuos būtina aplankyti atvykus į šią vietovę. Jis priklauso Los Glacarieso nacionaliniam parkui. Jo teritorijoje ledynas užima 30 kilometrų. Verta paminėti, kad Perito Moreno ledynas turi geriamojo vandens atsargų ir pagal jo kiekį užima trečiąją vietą pasaulyje. Ši teritorija yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Krištolo tyrumo mėlynos spalvos ledynas ypatingai traukia turistus. Čia įrengti takeliai, kuriais galima vaikščioti, kiek tik norisi, o pailsėti galima atsisėdus ant įrengtų suolelių.

Perito-Moreno-Glacier-Lago-Argentino-Santa-Cruz-ArgentinaSantaCruz-PeritoMoreno-P2140146b

Cerro Frias kalva

Cerro Frias kalva yra ne tik graži vieta, bet ir puikus turistinis kompleksas, kuris siūlo daugybę pramogų. Nuo kalvos viršūnės atsiveria graži panorama į Andų kalnagūbrį, Argentinos ežerą ir šalia esančias apylinkes. Ištisus metus lankytojams pramogų kompleksas siūlo puikiai praleisti laiką. Čia galima leistis į ekskursijas ir žygius po gražiausius gamtos kampelius, norintys patogiai keliauti ir nepavargti gali rinktis kelionę žirgais. O štai adrenalino mėgėjai turi būtinai išbandyti nusileidimą lynu nuo Cerro Frias viršūnės.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAcerrofrias_patagonia

Walichu urvai

Walichu urvai yra svarbi vieta turistams ir archeologams. Į šią vietą galima patekti tiek keliaujant automobiliu, tiek ir pėsčiomis arba jojant ant žirgų. Įžengus į paslaptingus urvus apima nepakartojamas jausmas. Kiekvienas iš lankytojų gali pamatyti 4 tūkstančių metų senumo aborigenų piešinius ant sienų. Piešiniai buvo skirti perduoti informaciją kitiems medžiotojams. Kai kurie iš jų buvo atrestauruoti, kad lankytojai galėtų pamatyti kaip jie atrodė.

Cuevas de WalichuCuevas-del-Walichu-a24311155

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x