Salvadoras

Paslaptimis apipintas visų šventųjų miestas Salvadoras yra populiarus Brazilijos miestas. Kadaise buvusi šalies sostinė turi ypatingą atmosferą. Čia susipina senovės istorija ir tradicijos. Salvadoras padalintas į dvi dalis: žemutinį ir aukštutinį. Žemutinėje dalyje, kuri yra jūros lygyje, yra Salvadoro prekybos centras, o aukštutinėje – kolonijinio stiliaus valdžios įstaigos. Tai miestas su ypatinga architektūra ir kultūra, todėl čia atvykę turistai ras įvairių užsiėmimų ir pramogų.

Salvador_-_BrazilBuilding_Facades_-_Harbor_at_Salvador_Bahia_Brasil

Barra švyturys

Barra švyturys – senovinis braziliškas švyturys. Jis stovi šalia Salvadoro uosto. Čia kadaise buvo Antonio da Barra karinis fortas. 1839 metais buvo pastatytas Barra švyturys. Šiuo metu Barra švyturys, siekiantis 22 metrus aukščio, yra Salvadoro miesto simbolis, todėl jis yra įtrauktas į visų ekskursijų lankytinų objektų sąrašus. Tačiau turistai į jo vidų neįleidžiami, nes jis vis dar atlieka savo darbą. Visi norintys gali apsilankyti šalia įkurtame muziejuje.

Barra LighthouseBarra Lighthouse 1

Sao Marcelo fortas

Sao Marcelo fortas – puikiai apsaugotos tvirtovės pavyzdys. 17 amžiuje nedidelėje Visų šventųjų saloje pastatytas fortas atliko Salvadoro miesto gyventojų apsaugos funkciją. 4 metrų sienos ir iš visų pusių apsupta vandens tvirtovė šiuo metu yra mėgstama turistų. Vietiniai gyventojai ją vadina miesto perlu. Sao Marcelo fortas – muziejus po atviru dangumi žadantis nepamirštamą ekskursiją, kurios metu sužinosite svarbiausius ir įdomiausios jos istorijos įvykius bei paslaptis.

Sao Marcelo Fortsao-marcelo-do-mar-fort

Lacerd keltuvas

Viena iš lankomiausių Salvadoro vietų – Lacerd keltuvas. 19 amžiuje statytas statinys siekia 72 metrus aukščio. Jis sujungia istorinį Salvadoro centrą su viršutine ir žemutine miesto dalimis. Nors pagal vietines tradicijas priimta būtent šį keltuvą laikyti miesto centru. Jis sudarytas iš dviejų bokštų. Per 30 sekundžių į viršų pakeliami 32 žmonės. Pakilus patenkama į apžvalgos aikštelę iš kurios galima nueiti į Rio Branko rūmus, kuriame įkurtas Brazilijos muziejus. Iš aikštelės matoma panorama pakeri visus. 2006 metais Lacerd keltuvas buvo įtrauktas į šalies Meno ir istorijos paveldo sąrašą.

lacerda-fromLacerd Lift of

Sao Francisco bažnyčia

Istoriškai labai vertinga Sao Francisco bažnyčia yra kolonijinės architektūros paminklas. Jos istorija prasidėjo 1587 metais, kuomet pranciškonų ordinas atvyko į šias žemes. Vidaus interjerą puošia keli 18 amžiaus garsių dailininkų paveikslai. Viskas viduje dekoruota paauksuotais raižybos elementais. Arkos, angelų statulos, kolonos ir kiti elementai sukuria nepakartojamą vientisą stilių. Sao Francisco bažnyčia yra labiausiai lankoma visame mieste.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Rio Vermelho paplūdimys

Rio Vermelho paplūdimys – populiarus šiaurės Salvadoro paplūdimys, kuris sutraukia ne tik saulės ir jūros mėgėjus, bet ir naktinių linksmybių. Anksčiau čia buvo elito poilsio zona, o šiuo metu čia gali lankytis visi norintys puikiai praleisti laiką. Tiesa šis paplūdimys tinkamesnis ne ramų poilsį mėgstantiems žmonėms, bet pramogautojams. Juk Rio Vermelho paplūdimys – geriausia vakarėlių vieta.

Rio Vermelho

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x