Resifė

Šiaurės rytų Brazilijoje esanti Resifė yra Pernambuko valstijos sostinė. Nors čia yra šiuolaikinis ir besiplečiantis miestas, tačiau daugybė kolonijinio architektūros stiliaus statinių ir paplūdimių taip pat vilioja turistus. Mieste esantis jūrų uostas yra svarbiausias Atlanto vandenyno uostas visoje šalyje. Resifė yra vienas iš didžiausių Brazilijos miestų.

recife40Pictures taken in Boa Viagem beach in Recife, PE, Brazil

Resifės senamiestis

Resifės senamiestis – istorinis miesto centras, esantis netoli nuo Havanos. Čia stovi 17 amžiaus statiniai, kurie atspindi olandų ir portugalų valdymo laikotarpį. Kadaise per šį miestą buvo gabenamas cukrus į Portugaliją. Dėka atliktos rekonstrukcijos visas senamiestis pasitinka visus atsinaujinęs. Pasivaikščiojimas siauromis gatvelėmis nuves į jaukias kavines, kur patiekiamas tradicinis brazilų maistas.

Old RecifeOld Recife 1

Nacionalinis Dois Irmaos parkas

Nacionalinis Dois Irmaos parkas puiki vieta pažinti Brazilijos gamtą. Čia įkurtas zoologijos sodas ir unikalus draustinis, kuriam priklauso didelis Atlanto miškas. Nacionalinis Dois Irmaos parkas užima 387 hektarus žemės ploto, iš kurių 14 užima zoologijos sodas. Jo teritorijoje yra nedidelis parkas, kuriame lankytojai gali pasijusti gamtos dalimi, maitinti gyvūnus, liesti ir glostyti juos. Visa kita teritorija – Atlanto miškas, su unikalia ekosistema, kuri sudaryta iš Brazilijos miško masyvo, savanos ir kalvų.

nacional-dois-irmaos parque-national dois imanos parque-

Šv. Petro aikštė

Šv. Petro aikštė yra viena iš seniausių ir ryškiausių Resifės senamiesčio vietų. Pasivaikščiojimas ja neprailgs. Joje stovi 18 amžiaus katedra ir kiti baroko stiliaus pastatai, kurie sudaro vieningą architektūrinį kompleksą. Katedra yra miesto dvasinis ir muzikinis centras. Nors Šv. Petro aikštė senai buvo restauruota, tačiau atėjus į ją galima pajusti senųjų laikų dvasią, pamatyti autentiškus architektūros statinius ir jų elementus. Šiuo metu aikštėje vyksta turgaus prekyba.

Patio de Sao Pedro

Ingos akmuo

Ingos akmuo yra vienas iš reikšmingiausių archeologijos paminklų visame pasaulyje. Vienas iš paslaptingiausių gamtos paminklų yra nedideliame Inga miestelyje, į kurį galima vykti iš Resifės. Akmuo užima apie 50 kvadratinių metrų žemės ploto. Jo ilgis yra 46 metrai, o plotas – 3,8 metro. Ant akmens galima pamatyti hieroglifus, kurių paskirtis iki šiol nėra išaiškinta. Nors mokslininkai mano, kad tai buvo čia gyvenusios tautos kūrinys, kuris buvo sukurtas 18 amžiuje. Ingos akmuo – vienas iš labiausiai lankomų objektų Brazilijoje.

Inga stoneStone of Inga

Skulptūrų parkas

Skulptūrų parkas yra visai netoli nuo Recifės jūrų uosto. Graži vieta, kurioje suderintos skulptūros su gamta – palmės, smėlis ir paplūdimys. Skulptūrų parkas įkurtas saloje, į kurią patekti galima plaukiant valtimi. Pati kelionė iki salos leis mėgautis gražiais vaizdais. Čia stovi garsaus brazilų kūrėjo F. Bernardo skulptūros. Jo darbus galima pamatyti daugelyje miesto vietų. Tai puikus muziejus po atviru dangumi, kuris sutraukia daugybę smalsuolių. Rifų saloje Skulptūrų parko centre stovi Krištolo bokštas. O aplink jį – siurrealistinės kolonos ir įvairios geometrinės kompozicijos.

Skulptūrų parkasSkulptūrų parkas1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x