Kuskas

Pietų Peru esantis Kuskas yra nuostabioje vietoje – greta Urubambos slėnio. Kadaise šis miestas buvo Inkų imperijos sostinė. Dėka turtingos istorijos ši vietovė itin mėgstama turistų. Taip pat verta žinoti, kad Kuskas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miesto svečiai čia pamatys išlikusias šventyklas, tvirtoves ir rūmus. Kiekvieno atvykusio į Kuską, laukia nepamirštami įspūdžiai.

Cusco OverviewCusco_5_Peru_by_CitizenFresh

Maču Pikču

Maču Pikču yra 15–16 amžiaus inkų tvirtovės griuvėsiai. Jie nuo Kusko nutolę apie 70 kilometrų ir yra 2350 metrų aukštyje virš jūros lygio. Urumbambos upės slėnyje esantis Maču Pikču buvo atrastas 1911 metais. Čia yra ne tik šventyklos, bet ir įvairūs pastatai, sandėliai, gynybinės sienos, vandens surinkimo kanalai. Maču Pikču yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kadaise šioje vietoje gyveno tik išrinktieji. Visas Maču Pikču padalintas į šias dalis: kapinės, gyvenamasis rajonas, šventyklos ir kalėjimas.

Machu-Picchumachu-picchu-125

Sacsayhuamаn tvirtovė

Senovinė Sacsayhuamаn tvirtovė stovi Kusko apylinkėse. Ją supa trys gynybinės sienos, o centre – inkų saulės kalendorius. Į Sacsayhuamаn tvirtovės kompleksą įeina baseinas, maisto atsargų talpyklos, požeminės kameros ir citadelės. Tvirtovė pastatyta iš didžiulių blokų, kurių iki šiol negali pajudinti nė vienas šiuolaikinis įrenginys, todėl kaip toks statinys iškilo iki šiol niekas negali atsakyti. Manoma, kad Sacsayhuamаn tvirtovė buvo skirta apsaugoti Kusko miestą nuo priešų. Kasmet čia rengiami saulės festivaliai, kuriuos itin gausiai lanko turistai.

Sacsayhuamаn fortress

Armas del Cuzco aikštė

Armas del Cuzco aikštė yra centrinė Kusko aikštė. Nuo pat to laikotarpio, kuomet šis miestas buvo Inkų imperija, aikštė iki šiol yra labai svarbi vietiniams gyventojams. Joje buvo administraciniai, religiniai ir kultūriniai statiniai. Ispanams užkariavus miestą, buvo pradėti statyti jų statiniai, kurie keitė inkų architektūrą. Šiuo metu Armas del Cuzco aikštė yra istorinio Kusko centro širdis, o aplink ją išsidėstę visi svarbiausi lankytini objektai.

Plaza de Armas del CuzcoPlaza_de_Armas_de_Cuzco

Pikilyakta runos

Pikilyakta runos randasi apie 30 kilometrų nuo Kusko. Likusieji griuvėsiai yra 800–1100 metų. Tarp runų galima pamatyti ir gerai išsilaikiusį pastatą, kuris turi sferinę formą, o kai kurie pastatai turi tarsi terasos formą. Prieš inkus šiose žemėse gyveno Jari kultūros atstovai, todėl manoma, kad ir jų įtaka buvo svarbi formuojant savitą kultūrą bei architektūrą.

Ruins Pikilyakta

Racchi šventykla

Racchi šventykla – Inkų imperijos laikotarpio paminklas. Prieš daugelį metų jis buvo religinis centras. Šventyklos ilgis siekia 92 metrus, o plotas – 25 metrus. Ji skirta Virakoča – dievui kūrėjui. Tai vienintelis inkų paminklas, kuriame galima pamatyti naudotas kolonas. Jos buvo skirtos šventyklos stogo laikymui. Lankytojai čia taip pat gali apžiūrėti patalpas. Jose gyveno šventikai. Tai labai įdomus objektas, kurį lanko turistai.

The Temple Racchi

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x