Ika

Peru pietinėje dalyje, prie Ikos upės ir Panamerikos plento, yra Ika miestas. Tai nuostabios gamtos vieta, kurią iš vienos pusės supa Ramusis vandenynas su puikiais paplūdimiais, o iš kitos – Nazca dykuma, kuri puikiai žinoma savo paslaptingais ženklais. Juos paliko senovės civilizacijos. Ika ir jos apylinkės paliks neišdildomą įspūdį, nes tiek įvairūs architektūros, tiek ir archeologiniai paminklai traukia lankytojus į šias vietas.

icaica-peru+oasis-

Nazca linijos

Nazca linijos, kurios sutraukia milijonus lankytojų į Peru, buvo sukurtos 300–800 metais. Jas kūrė aukštą išsivystymo lygį turinti Nazca civilizacija. Dėka sauso klimato linijos iki mūsų dienų puikiai išsilaikė. Darant jas buvo išimamas viršutinis sluoksnis žemės ir likdavo apatinis, kuris buvo gerokai šviesesnis. Šiuos ženklus galima matyti tik iš dangaus arba nuo šalia esančio kalno ir tai tik nustatytu metų ir dienos laiku. Keliama versija apie tai, kad Nazca linijos buvo skirtos NSO nusileidimui. 1994 metais UNESCO įtraukė šią ypatingą vietą į kultūros paveldo sąrašą.

Nazca-LinesOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Los Paredones – senovės miestas

Los Paredones – Inkų imperijos senovės miesto runos. Tai labai svarbus istorinis paminklas. Miestas saugo pastatų runas, panašias į kambarius ir terasas su akmens pamatais, ir sienomis. Tikriausiai, ne veltui viena iš ceremonijoms skirtų Paredoneso aikščių vadinama Casa de las Escogidas. Išertus tai reiškia „Išrinktųjų namas“. Senovės miestas – Los Paredones ypatinga vieta, kurioje sužinosite įdomių faktų apie Inkų imperija ir jos kultūrą.

Los Paredoneslosparedones_nazca_1

Ikos akvedukai

Apie 550 m. pr. m. e. pastatyti Ikos akvedukai iki šiol domina savo struktūra ne tik mokslininkus, bet ir turistus. Nepaisant jų amžiaus, jie ir dabar puikiai atlieka savo funkciją – drėkina laukus. Akvedukai po žeme yra apie 12 metrų gylyje ir nukreipia šaltinių sroves iš kalnų į reikiamas vietas. Šiose apylinkėse yra 36 kanalai. Į šiuos požemius galima patekti leidžiantis spiraliniais nulipimais žemyn. Jie buvo naudojami tam, kad palengvintų valymąsi nuo purvo ir žolių.

AqueductsAqueducts1

Tambo Colorado kompleksas

Tambo Colorado – senovės architektūrinis kompleksas, kuris buvo pastatytas inkų kultūros klestėjimo laikotarpiu. Tuo metu ši vieta buvo skirta kareiviams. Komplekso architektūra gerai išsilaikė, nes buvo suprojektuotas stogas, kuris apsaugojo statinį. Čia kiekviena detalė apgalvota iki smulkmenų, pavyzdžiui, langai trapecijos formos skirti tam, kad žemės drebėjimo metu jie nenukentėtų. Vienoje vidinio kiemelio pusėje stovintis altorius skirtas tam, kad leidžiantis saulei, atsistojus prie jo matomas vos už kelių kilometrų esantis vandenynas.

Tambo ColoradoTambo Colorado)

Ikos regioninis muziejus

Ikos regioninis muziejus yra ta vieta, nuo kurios turistams siūloma pradėti pažintį su šių apylinkių istorija ir kultūra. 1996 metais įkurtas muziejus pristato daugybę labai vertingų eksponatų. Tarp jų yra senovės civilizacijų radinių. Paslaptingiausi muziejaus eksponatai – neįprastai didelės kaukolės, kurias gaubia daug pasakojimų.

Ika Rregional Museum

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x