Brazilija

Pietinės Brazilijos centre įkurta šalies sostinė Brazilija yra vienas iš lankomiausių šalies miestų. Čia vyraujantis švelnus sausas klimatas puikiai tinka atostogoms. Nors miestas pradėtas statyti tik 1957 metais, tačiau jis sparčiai plečiasi. Įdomu tai, kad jo forma pagal planą turi atitikti lėktuvą. Šiuolaikinė architektūra žavi įdomiais architektūriniais sprendimais. 1986 metais Brazilija buvo įvardinta „UNESCO žmogaus pasiekimu“.

brasilia Congressobrasilia by night

Šv. Marijos katedra

Modernaus stiliaus Šv. Marijos katedra yra šiuolaikinės Brazilijos sostinės architektūros šedevras. Tai vienas iš mėgstamiausių turistų objektų, šalia kurių norima nusifotografuoti. Didžioji jos dalis yra po žeme, o virš žemės paviršiaus matomas tik jos kupolas, kuris puoštas 16 kolonų. Aukštis siekia 40 metrų, o visa katedra užima 3848 kvadratinius metrus ploto. Šv. Marijos katedra yra apsupta vandens, o tai suteikia dar daugiau prašmatnumo.

Cathedral_of_Brasilia

Televizijos bokštas

Brazilijoje į dangų besistiebiantis Televizijos bokštas yra antrasis pagal aukštį pastatas visoje šalyje. Sostinės centre stovinčio bokšto aukštis siekia 224 metrus. Lankytojams siūloma pakilti į 76 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios galima stebėti nepakartojamus vaizdus. Čia vienu metu gali būti iki 150 žmonių. Visi mėgstantys gražius vaizdus ar norintys romantiškai praleisti laiką, gali pakilti į apžvalgos aikštelę tekant ar leidžiantis saulei.

tv tower brasiliatower brasilia

Maternidade parkas

Maternidade parkas yra labai gražus viešasis miesto parkas. Tai puikiai sutvarkytas ir prižiūrimas parkas. Čia patiks tiek ramaus poilsio mėgėjams, tiek ir mėgstantiems sportuoti. Lankytojų patogumui atskirtos poilsio ir sporto aikštelių zonos. Visi norintys skaniai pavalgyti, gali užeiti į parko teritorijoje veikiantį Step restoraną, kuriame patiekiami nacionaliniai brazilų virtuvės patiekalai. O mėgstantys alų, turėtų būtinai užsukti į veikiantį barą, kuriame alus labai skanus.

Maternidade Parque daMaternidade_161Parque_da_

Brazilijos zoologijos sodas

1957 metais atidarytas Brazilijos zoologijos sodas yra ne tik vieta, kurioje galima susipažinti su įvairių rūšių gyvūnais, bet ir su gyvūnų apsaugos bei ekologijos skatinimu. 139,7 hektarų plote 12 iš jų paskirta gyvūnų pašaro auginimui. Didelėje Brazilijos zoologijos sodo teritorijoje yra muziejus, poilsio parkas, vaikų žaidimų aikštelės, gražūs vandens telkiniai ir pasivaikščiojimo zonos. Visiems išalkusiems galima apsilankyti čia esančiose kavinėse. Taip pat zoologijos sode rengiami įvairūs renginiai, kurie sutraukia minias lankytojų.

zoo braziluntitled

„Agua Mineral“ Nacionalinis parkas

Apie 10 kilometrų nuo Brazilijos miesto yra „Agua Mineral“ Nacionalinis parkas. Jo teritorija užima 424 kvadratinius kilometrus. Tai pats didžiausias parkas visame pasaulyje, kuris yra urbanizuotoje apskrityje. Jis randasi Serado miške ir yra saugomas UNESCO. „Agua Mineral“ Nacionaliniame parke daug urvų ir keli mineralinio vandens šaltiniai. Šis vanduo turi gydomųjų savybių. Parko teritorijoje auginami retų rūšių augalai, pavyzdžiui, Burita palmės. Lankytojai taip pat susipažins su įvairiausiais gyvūnais, kurių čia nestinga.

national-park-agua-mineralbrasilia-national aqua mineral park brasilia-

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x