Belemas

Belemas – šiaurės Brazilijos miestas ir Paros valstijos sostinė. Tarp vietinių gyventojų ji vadinama vartais į Amazonę. Taip pat Belemas garsėja kaip mangų augimvietė. Iki šiol miestas yra vienas iš svarbiausių uostamiesčių, iš kurio daugelį amžių vyko prekyba iš Europos žemyno atgabentų prekių. Čia puikiai išvystytas turizmas ir amatai, todėl net nedvejodami įsigykite puikių rankų darbo suvenyrų. Jus pakerės ir vietinių gyventojų papročiai bei temperamentas.

belem1belem-do-para-48

Belemo senamiestis

Istorinis Belemo senamiestis pradėjo formuotis 1616 metais, kuomet buvo plėtojama prekyba kaučiuku. Tai padėjo miestui plėstis. Čia yra daugybė senųjų istorinių kolonijinio laikotarpio statinių. Architektūroje galima pamatyti portugališkų plytelių elementus, kurie priklauso Brazilijos istorinio kultūros ir meno paveldui. Belemo senamiestyje yra svarbiausi lankytini objektai: Kristaus gimimo fortas, 11 langų namas, įvairūs rūmai, katedra ir kiti statiniai.

Beleno senamiestisBeleno senamiestis1

Amazonės bio parkas

Amazonės bio parkas viena iš mėgstamiausių turistų vietų. Čia sutinkama daugybė įvairių gyvūnijos atstovų, taip pat Jus pakerės ir augmenija. Amazonės bio parkas yra įkurtas apie 20 kilometrų nuo Belemo centro. Visas teritorijos plotas užima apie 80 hektarų. Ekskursija su gidu užima apie 2 valandas. Jos metu Jūs ne tik sužinosite parko istoriją, bet ir pamatysite pačias gražiausias jo vietas. Parko teritorijoje yra puikus muziejus, kuriame patiks tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Savaitgaliais čia susirenka labai daug lankytojų, nes Amazonės bio parkas yra mėgstama vietinių gyventojų pasivaikščiojimų vieta.

Biopark AmazonBiopark Amazon

Nacionalinis Tapajos miškas

Nacionalinis Tapajos miškas – ypatingai saugoma Brazilijos teritorija. 545 tūkstančius hektarų ploto gamtos oazė yra nuostabi vieta, kurioje kiekvienas bus sužavėtas jos grožiu. Jis svarbus ir tuo, kad yra svarbus deguonies gaminimo procese. Lankytojai ypatingai mėgsta pasivaikščiojimus po Nacionalinį Tapajos mišką, kuriame gausu retų ir ypatingų augalų. Turistams rekomenduojama atvykti ryte, nes kaitinant saulei, geriau laiką leisti paplūdimiuose.

Tapajos-National-Forest-Amazon-tour-World-Cup-Brazil-2014-300x200Nacionalinis Tapajos miškas

Da Se katedra

Senajame Belemo rajone stovinti Da Se katedra yra miesto vyskupo rezidencija. Pirmoji bažnyčia buvo pradėta statyti 16 amžiuje Kristaus gimimo forto viduje. Vėliau vidaus interjeras buvo pakeistas. Šiuo metu Da Se katedros viduje sienos papuoštos yra D. Andželiso ir D. Karpanezi paveikslais. Taip pat viduje stovi 1882 metais pastatyti vargonai. Jie yra patys didžiausi visoje Lotynų Amerikoje.

CATEDR~12DSC01967

Bosque Rodrigues Alves botanikos sodas

Bosque Rodrigues Alves botanikos sodas yra dalis amazonės miškų, kurie išliko Belemo mieste. Tai viena iš gražiausių miesto vietų, kurioje galima puikiai praleisti laiką ir pailsėti nuo šurmulio. Šie unikalūs miškai išliko nuo 19 amžiaus. Bosque Rodrigues Alves botanikos sode yra daugiau kaip 80 tūkstančių skirtingų rūšių augalų ir gyvūnų. Šioje teritorijoje yra Amazonės upės baseinas, kuris labai mėgstamas lankytojų dėl jame esančių įvairių rūšių žuvų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABosqueRodriguesAlves

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x