5 svarbiausios Europos upės

1. Dunojus

Dunojus

Mėlynasis Dunojus teka per Vokietiją, Vengriją, Serbiją, Kroatiją, Austriją, Slovakiją, Rumuniją ir Bulgariją. Tai ilgiausia Europos upė, kurios ilgis siekia 2850 km. Įvairios kompanijos siūlo kruizus po Dunojų – tai patogus būdas aplankyti daugelį Europos šalių per labai trumpą laiko tarpą.

2. Elbė

Elbė

Visai neseniai Elbė buvo siena tarp Rytų Ir Vakarų Vokietijos. Šiandien Elbė teka per Vokietiją ir Čekiją. Ilgą laiką upė buvo komercinis susiekino taškus, jungęs tokius miestus kaip Dresdenas, Praha ir Berlynas. Baržos vis dar kelia krovinius, o upėje pastatytos užtvankos palengvina potvynių kontrolę. Upės ilgis 1165 km.

3. Luaras

Luaras upė Prancūzija

Luiras yra ilgiausia Prancūzijos upė (1012 km), padalijanti šalį nuo rytų iki vakarų. Luiras drėkina vaizdingąjį Luaro slėnį, kuris žinomas dėl vyno, sūrio, daržovių bei vaisių. Tursitai mėgsta šia vietovę, nes palei upę galima išvysti atrestauruotų pilių bei sudalyvauti regiono šventėse.

4. Reinas

Reinas

Reino upės ištakos yra Šveicarijoje ir teka 1233 km. iki prie Olandijos krantų esančios Šiaurės jūros. Savo kelionėje, upe teka per Šveicariją, Lichenšteiną, Austriją, Vokietiją, Prancūziją ir Olandiją. Reinas yra svarbus komerciniams tikslams bei turizmui, o daugelis kompanijų siūlo kruizus. Anksčiau buvęs užterštas, dabar Reinas vadinamas gėlo vandens šaltiniu.

5. Volga

Volga

Volgos upė teka per visa Rusiją, daugiau nei 3530 km, o prie šios upes gyvena apie 40% visos Rusijos gyventojų. Upė drėkina fermas, aprūpina žuvimi . Upe rengiami ne tik kruizai iš Maskvos į šiauriausias Rusijos vietoves, bet taip pat ir iki pietryčiuose esančios Kaspijos jūros.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x