15 gražiausių pasaulio parkų

Karališkieji botanikos sodai, Melburnas

Karališkieji botanikos sodai

Spalvinga tropinė fauna šiuos karališkuosius Melburno sodus paverčia vienais iš nuostabiausių parkų pasaulyje. Šie sodai yra išsidėstę 100 akrų teritorijoje, čia apstu ežerų ir galime aptikti daugiau nei 50tūkst. įvairiausių augalų. Lankytojai iš arti gali pažvelgti į kamelijas, kaktusus, rožes, cikadas ir kt. egzotinius augalus iš pietinės Kinijos. Soduose taip pat gyvena juodosios gulbės, kakadu ir australiškosios kokaburos. Šiltuoju metu laiku, soduose rengiami teatraliniai pasirodymai ir parodos.

VILLA DORIA PAMPHILI, Roma

VILLA DORIA PAMPHILI

Tai didžiausias viešasis parkas mieste, kuris pribloškia lankytojus architektūra ir painiais sodais. Kažkada priklausęs kilmingai šeimai, šis sodas žymus dėl savo įmantrių gyvatvorių ir fontanų. Platūs žvyro keliai idealiai tinka bėgiojimui, o senovinės statulos ir vazos nukels kelis šimtmečius atgal. Nepraleiskite progos apžiūrėti “keturių vėjų” arkos, kuri stove prie įėjimo į parka.

IBIRAPUERA parkas, San Paulas

IBIRAPUERA parkas

Dažnai lyginamas su Centriniu Parku Niujorke, šis parkas yra pagrindinis veiklos šaltinis San Paulo miesto centre. Įkurtas 1954m, minint miesto 400 – ąsias metines, parkas apima kelis pastatus. Lankytojai čia gali mėgautis miesto vaizdais tiesiog gulėdami ant žalios vejos, čia taip pat yra bėgiojimo ir dviračių takai, tiltai.

FOREST parkas, St. Louis

FOREST parkas

Įsikūręs St. Luis pakraštyje, parkas gal pasigirti 1,300 akrų pločiu, kuriame veikia penkios pagrindinės įstaigos, įskaitant meno muziejų, lauko čiuožyklas ir zoologijos sodą. Lankytojai gali iškylauti ant žaliųjų kalvų ar valtimi irtis per putojančius mėlynus tvenkinius. Tiems, kas ieško aktyvesnės veiklos, patartina važinėtis dviračiais ar keliauti pėsčiomisi specialiai įrengtu taku.

Liuksemburgo sodai, Paryžius

Liuksemburgo sodai

Nuostabūs parko gėlynai ir puikiai išpuoselėti takai visuomet pritraukia lankytojus, tačiau bendras kraštovaizdis taip pat gali pasiūlyti daugybę pramogų. Parkas taip pat gali pasigirti šiltnamiais, kuriuose auga įspūdingos orchidėjų kolekcijos, taip pat obuolių ir kriaušių medžiais. Jeigu turite mažų vaikų, juos tikrai pralinksmins garsus lėlių – marionečių teatras, be to, galėsite smagiai praleisti laiką supynėse ir karuselėse.

Stanley parkas, Vankuveris

Stanley parkas

1,000 akrų dydžio laukinis parkas yra visai šalia miesto centro ir nuolatos pritraukia tiek vietinių, tiek turistų dėmesį. Lankytojai čia gali važinėti dviračiai, riedučiais, mėgautis lauko teatru ar spektakliais šiltaisiais vasaros mėnesiais. Parke gausu takelių ir ežerų – Beaver ežeras garsėja savo ramybe, o beveik visas jo vandens paviršius padengtas lelijomis.

Centrinis parkas, Niujorkas

Centrinis parkas

Tai žymiausias pasaulio parkas, kuris ne vieną kartą yra šmėžavęs filmuose ar TV laidose. Šis parkas leidžia pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsipalaiduoti. Svečiai gali vaikščioti vingiuotais keliukais, sėdėti ant pievose, ar pertraukos metu ilsėtis prie tyvuliuojančių ežerų. Galite aplankyti Bethesda fontaną, trejų pakopų statinį šalia ežero.

BALBOA parkas, San Diegas

BALBOA parkas

Įžengę į šį parka pasijusite tarsi knygoje. Nuostabi architektūra, putojantys fontanai ir fantastiško grožio kiemeliai pakerės ne vieną lankytoją. Vaikščiodami po parka galite susipažinti su Floridos valstijos kraštovaizdžiu, o rytinėje parko dalyje galite aplankyti rožių soda. Parke taip pat galite išvysti Kalifornijos pastatą – 60m aukščio bokštą, didingą mėlynų čerpių kupolą ir 100 karilionų varpą, kuris muša kas valandą.

HIBIYA parkas, Tokijas

HIBIYA parkas

Įsikūręs miesto širdyje, šis parkas dar vadinamas žaliąja oaze. Anksčiau ši vieta priklausė feodalų lordui, tačiau dabar tai – bruzdantis ir gyvybe alsuojantis kultūrinis centras. Lankytojai gali mėgautis muzikiniais pasirodymais koncertų salėse po atviru dangumi arba vaikščioti po ramybe dvelkiančius sodus. Gėlynai čia žydi ištisus metus, todėl lankytojai bet kada gali pasigrožėti vyšnių medžiai ar spalvingais rožių krūmais.

GUELL parkas, Barselona

GUELL parkas

Parkas išsiskiria savo energija, spalvinga archiktektūra ir nuostabiais miesto vaizdais. Prie pat įėjimo galite apsilankyti Art Noveau meduolių namuose, o turistai gali prisėsti ant gyvatės formos siulų, esančių prie pagrindinės parko aikštės. Užlipus į kalno viršūnę, atsivers nuostabi panorama – vaizdas į įlanką.

GRIFFITH parkas, Los Andželas

GRIFFITH parkas

Ši 4,200 akrų dydžio teritorija yra didžiausias parkas šalyje, itin mėgiama turistų. Grifino observatorijoje galite grožėtis nuostabia L.A. panorama, o pėsčiomis galite apeiti visus parko kampelius bei uolas. Mount Hollywood – viena iš populiariausių pramogų parke, siūlo pažvelgti į Ramųjį vandenyną bei iš arčiau pasižiūrėti į žymųjų Holivudo ženklą.

Nacionalinis karališkasis miesto parkas, Stokholmas

Nacionalinis karališkasis miesto parkas

Šis parkas žinomas dėl savo gamtos grožio ir gyvūnijos. Čia apstu elnių, kiškių, briedžių ir retų paukščių. Praleiskite popietę, tyrinėdami salos muziejus ar pilis, išbandykite jodinėjimu arkliu vaizdingais parko specialiai tam pritaikytais takais. Lankytojai gali surengti pikniką ar pasivaikščioti šalia kanalų.

LUMPHINI parkas, Bankokas

LUMPHINI parkas

Putojantys ežerai ir kultūriniai renginiai šią vietą daro viena iš populiariausių Bankoke. Įsikūręs miesto verslo teritorijoje, parkas suteikia išskirtinę progą pasimėgauti ramybe, medžiai ir vandeniu. Išsinuomokite valtį ir praleiskite popietę plaukiodami ramiame ežere. Sausuoju sezonu galite mėgautis muzika kasmet vykstančiame festivalyje.

GOLDEN GATE parkas, San Franciskas

GOLDEN GATE parkas

Šis 1,000 akrų ruožas garsėja savo miškų, takų, spalvingų sodų ir muziejų įvairove. Sustokite ties Gėlių konservatorija, kur galėsite patyrinėti retus tropinius augalus arba keliaukite į vakarinę parko dalį, kur Jūsų lauks senoviniai vėjo malūnai ir tulpių sodai. Japoniškasis arbatos sodas – viena iš populiariausių parko atrakcijų, kuriame rasite rytietiškų statulų ir žibintų, azalija padengt krioklių.

HYDE parkas, Londonas

HYDE parkas

Kažkadas buvusi Henrio VIII medžioklės rezidencija, dabar Hyde parkas primena istorijos žavesį. Lankytojai gali stebėti sargybinius, kurie užtikrina Bekinghemo rūmų saugumą, be to, užsiiminėti jodinėjimu. Parke privaloma aplankyti Serpentine valčių namus bei išsinuomoti valti ir patyrinėti ežerą. Arba surengti pikniką šalia kranto.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x