12 geriausių lankytinų vietų Vietname

Vietnamas yra nuostabus kultūros ir gamtos stebuklų mišinys. Kraštovaizdis svyruoja nuo nelygių kalnų viršūnių, einančių iki žaliavinių laukų, nuspalvintų visomis paletėje esančiomis žaliomis spalvomis. Tuo tarpu ilga tautos istorija ir pribloškiantis etninių mažumų skaičius suteiks kultūros mėgėjams daug džiaugsmo. Keliautojai, dviratininkai, ir visi tie, kurie mėgsta būti lauke galės įsikibti į nacionalinius parkus, o nuostabus karsto pajūrio vaizdas, esantis Halongo įlankoje yra matomas net ir tiems, kurie mieliau leidžia laiką kruize. Užmiesčio teritorijos spindi fantastiškomis panoramomis, o didieji miestai kvėpuoja ir gyvena moderniu ritmu bei suteikia galimybę įstrigti Vietnamo virtuvės pinklėse. Ši žavinga šalis yra kupina netikėtumų ir yra viena iš labiausiai neįvertintų Pietryčių Azijos vietų.

1. Halongo įlanka

Halongo įlanka

Halongo įlankos karsto pajūrio vaizdai yra vieni iš labiausiai užburiančių ir ne veltui įtraukti į UNESCO paveldų sąrašą. Tuo tarpu Tonkino įlankoje galite išvysti tūkstančius kalkakmenio salų, kurios veikiamos vėjo ir vandens pavirto į nelygius paviršius. Kadangi vaizdas geriausiai matomas iš laivo, kruizas yra geriausias būdas aplankyti šią vietą. Pasistenkite ten pabūti kuo ilgiau, kadangi vienos dienos įprastai neužtenka. Įlankoje taip pat yra urvu, į kuriuos galite patekti. Garsiausi iš jų yra Hang Sung Sot, bei Hang Dao Go, kuriame apstu keistai nuostabių stalagmitų ir stalaktitų. Kaip ten bebūtų, daugeliui žmonių pati geriausia pramoga yra plaukti ir gėrėtis vaizdais.

2. Ho Chi Minh miestas

Ho Chi Minh miestas

Didelių miestų gerbėjai privalo apsilankyti Ho Chi Minh, kadangi tai yra viso šurmulio ir beprotybių Tailande centras. Gatvėse – nenormalus motociklų ir automobilių judėjimas; restoranai ir kavinės – neįtikėtinai kosmopolitiškos; prekybos centrai – patys geriausi visoje šalyje. Miesto centre yra Dong Khoi, palyginti mažas rajonas kuriame didžioji dalis lankytinų vietų. Čia rasite HCMC muziejų su nuostabia artefaktų kolekcija, nupasakojančia miesto istoriją, bei didžiąją Notre Dame katedrą, pastatyta XIX a. pabaigoje. Apsilankykite netoliese esančiame Da Kao rajone jei domitės prancūzų architektūra, o ir Nefrito Imperatoriaus pagoda yra verta dėmesio. Po to, istorijos muziejus yra būtinybe pasigėrėti krūvomis relikvijų iš įvairiausių erų.
Didžioji dalis lankytojų pasakys, kad būtina nepraleisti Nguyen Thi Minh gatvės. Atkūrimo rūmai, kurie anksčiau buvo žinomi kaip Nepriklausomybės rūmai, buvo Pietų Vietnamo prezidento rezidencijos vieta. Ši vieta žinoma dėl to, kad 1975 metų balandžio 30 d. čia sustojo Šiaurės Vietnamo tankai, taip oficialiai užbaigtas karas. Žavinga vieta, kurioje vis dar stovi šešiasdešimtųjų baldai. Netoliese – Karo liekanų muziejus, kuris, nors ir akivaizdžiai, nesilaiko objektyvumo, parodo, kaip Vietnamas gyveno karo su JAV metu.

3. Hujė (Hue)

Hujė

Viename iš istorinių Vietnamo miestų, Hue, apstu relikvijų, kurios išliko nuo XIX a. valdžiusios Nguyen dinastijos laikų. Ties nuostabia Perfume upe esantys Imperatoriškieji aptvėrimai tęsiasi apie 2,5 km. Besižvalgydami po šią vietovę atkreipkite dėmesį į Ngo Mon vartus, Thai Hoa rūmus, Dien Tho rezidenciją, bei Mandarinų koridorius su išlikusiomis freskomis ant lubų. Istorinių vietovių yra pakankamai ir už imperatoriškųjų sienų.
Vienas iš geriausių būdų viską aplankyti būtų plaukiant laivu upe. Vienos dienos kelionė leis aplankyti bent kelis karališkuosius kapus bei pagodas. Jei trūksta laiko, verčiausia aplankyti Tu Doc kapą bei Thien Mu pagodą.

4. Fongniakebango nacionalinis parkas (Phong Nha-Ke Bang)

Fongniakebango nacionalinis parkas

Pasaulio paveldo sąraše esantis Phong Nha-Ke Bang nacionalinis parkas yra viena iš geriausių pasaulyje vietų norintiems paklaidžioti po urvus. Populiariausia vieta visame parke yra Paradise urvas, kuris tęsiasi 31 kilometrą po žeme. Urvai čia tikrai įspūdingi. Tu Lan urvas ne veltui vadinamas „šlapiuoju urvu“, kadangi po šias urvų sistemas galima plaukioti. Kita labai populiari ekskursija yra Phong Nha urvai, kurių vidus pasiekiamas tik su laivu. Phong Nha-Ke Bang nacionalinis parkas yra pasiekiamas iš Son Trach.

5. Mišonas (My Son)

Mišonas

Apsuptas džiunglių dengtais kalnais, My Son yra sugriautas Cham eros miestas, kuris siekia IV amžių. Šis indų religijos centras buvo gausiai apgyvendintas tarp VII ir X amžių, o byrėti pradėjo maždaug XIII amžiuje. Vis dar tebestovi maždaug 20 šventyklos struktūrų, pastatytų iš plytų ar smiltainio blokų. Šventyklose galima pamatyti įvairiausių Azijos imperijų įtakų, tarp kuriu yra Indija ar Malaizija. Atkreipkite dėmesį, kad B grupės šventyklos yra seniausios, kai tuo tarpu A grupėje stovėjo patys svarbiausi paminklai, kuriuos sąmoningai sunaikino JAV pajėgos. Vietoje esantis muziejus suteiks daug naudingos informacijos apie Cham. My Son yra pasiekiamas iš Hoi An.

6. Hojanas (Hoi An)

Hojanas

Gražusis Hoi An turi daugiausiai istorinės ir architektūrinės atmosferos Vietname. Senamiesčio kvartalas suteikia džiaugsmo visiems čia apsilankantiems. Vis dar tebestovi pirklių namai, kurie buvo pastatyti XV amžiuje kuomet miestas buvo centrinė susitikimo vieta tarp japonų ir kinų, norinčių įsigyti šilko. Daug namų yra atidaryti lankytojams, tad nesunku pajusti kaip viskas atrodė tais laikais. Pats įspūdingiausias yra Tan Ky namas, kuriame architektūra ir dekoracijos pritrenks bet kurį.
Hoi An pagrindinis simbolis yra japoniškas tiltas vakarinėje Tran Phu gatvės pusėje. Tuo tarpu netoliese stovi Fujian kinų asamblėjos rūmai, kurie yra laikomi labiausiai dekoruota miesto šventykla. Apstu mažų pagodų ir muziejų apie miestą, tačiau tikrasis Hoi An žavesys yra senamiesčio naršymas ir gėrėjimasis puikiai išsilaikiusiais fasadais.

7. Sapa užmiestis

Sapa

Žaliuojantys ryžių laukai užmiesčio supamoje Sapa teritorijoje, kurioje taip pat stovi Hoang Lien viršukalnė, yra vienos gražiausių vietų šalyje namai. Giliuose slėniuose gyvena Vietnamo tautinės mažumos – Hmong, Giay, raudonieji Dzao, o žydinčios kalvos yra apsuptos ryžių laukų. Žmonės, kurie mėgsta žygiuoti, turėtų be abejonės privalo aplankyti šią vietą. Pati Sapa yra pagrindinė „bazė’ – sena prancūzų kalno stotis, kuri tapo šurmuliuojančiu ir amžinai augančiu turistų dėmesio centru.

8. Hanojus (Hanoi)

Hanojus

Vietnamo sostinė neabejotinai yra vieta, kurioje plaka visa tautos širdis. Miestas ne tik užburia, bet kartais ir sukelia nežinomybės jausmą. Motociklų įsiūtis, tarša, pastovus gatvės prekybininkų čiauškėjimas kai kuriems gali pasirodyti per daug, bet tie, kurie nori nerti į Tailando gyvenimą visa galva privalo tai padaryti Hanoi. Senamiestis turi labai daug ką pasiūlyti, o istorijos mėgėjai laiką leisti gali viename iš daugelio muziejų. Vietnamo etnologijos muziejus, Vietnamo meno muziejus, bei Ho Chi Minh mauzoliejus yra duoklė moderniai šalies vizijai.

9. Niačangas (Nha Trang)

Niačangas

Smėlio pramogų karalius Vietname tik vienas – Nha Trang. Puikiai prižiūrimas paplūdimys tęsiasi 6 kilometrus ir yra susibūrimo vieta tiek vietinėms šeimoms, tiek turistams. Nesvarbu, ar norite mėgautis saule ar maudytis, visa tai įmanoma, o ir kokybė pačios aukščiausios klasės. Jeigu nusibos gulėti, senoviniai Po Nagar Cham bokštai yra šiek tiek šiauriau nuo Xom Bong tilto, o jie buvo naudojami kaip garbinimo vieta nuo VII amžiaus. Taip pat rasite Alexandre Yersin skirtą muziejų. Šis žmogus atrado burbulinio maro priežastį ir įkūrė Nha Trang pastorių institutą, kuris iki šios rūpinasi skiepų programomis Vietname.

10. Cu Chi tuneliai

Cu Chi tuneliai

Nuostabi patirtis ne tik tiems, kurie domisi karu. Cu Chi tunelių tinklas tęsiasi daugiau negu 250 kilometrų bei leidžia VC pulkams veikti ir komunikuoti Ho Chi Minh miesto teritorijoje. Dvi trumpos sekcijos, kurias galėsite aplankyti su gido pagalba, tikrai nerekomenduojamos klaustrofobams. Vietomis teks ropoti keliais ir rankomis, tikrąja to žodžio prasme. Tuneliai pasiekiami iš Ben Dinh kaimo arba Ben Duoc kaimo.

11. Babė (Ba Be) nacionalinis parkas

Babė

Ramus Ba Be nacionalinis parkas gali pasigirti pribloškiančiais vaizdais, kurių centre stovi trys tarpusavyje sujungti Ba Be ežerai. Dauguma lankytojų čia laiką leidžia mėgaudamiesi kelione laivu ar baidarėmis, tyrinėdami stalagmitus bei stalaktitus netoliese esančiuose urvuose. Ištroškusiems aktyviau leisti laiką galima pasiūlyti vieną iš daugelio kelių, skirtų žygiuoti tarp tautinėms mažumoms priklausančių kaimų. Tai yra viena iš ramiausių Tailando vietų, tad turistai gali pasidžiaugti paprastu kaimišku gyvenimu miegodami tradiciniame namuke, pastatytame prie ežero.

12. Mekongo delta

Mekongo delta

Tolimuosiuose Vietnamo pietuose galingoje Mekongo upė pagaliau įteka į jūrą. Neįtikėtinai vešli, su žaliaviniais laukais bei mangrovėmis, delta kupina vietinių gyventojų. Plūduriuojantys turgūs, kuriuos galima aplankyti laivu, suteikia deltai dar daugiau žavesio. Ši vieta yra viena iš įdomiausių visoje šalyje. Can Tho miestelis yra puiki vieta apsistoti, kadangi šalia jo visai netoli ir yra plūduriuojantys turgūs. O jeigu negana, užsisakykite kelionę laivu iš Ca Mau tam, kad nusigauti iki U Minh miško, ar Cau Mau gamtos rezervato.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x