10 rojaus kampelių Žemėje

Isla Vieques, Puerto Rikas

Isla Vieques

Vos už 8km nuo Isla Vieques salos pakrantės, plyti nepaliestas rojus, kuriame gausu žaliuojančių miškų ir atsiveria nesibaigiančių baltų smėlio kopų ir pasvirusių kalnų fonas. Iki 2003m. šią vietą kontroliavo JAV jūrų laivynas, tačiau dabar jų nebėra ir galima laisvai vaikščioti kur tik panorėsite. Čia galite apsistoti prašmatniame Bravo Beach viešbutyje, kuris yra įsikūręs šalia pakrantės.

Fernando de Noronha, Brazilija

Fernando de Noronha

Fernando de Noronha yra maždaug už 250km nuo šiaurinės rytų Brazilijos pakrantės. Šiame salyne vienu metu leidžiama būti tik 240 specialiems svečiams, kurie privalo mokėti gamtos mokesčius, skirtus 21 salos grožio saugojimui. Tik pagrindinė sala yra gyvenama, čia galite mėgautis prabangiais pusryčiais tiesiai į lovą. Šiame nuostabiame žemės kampelyje galite mėgautis pasiplaukiojimais Atlanto vandenyne ir nesibaigiančiomis saulės voniomis.

Morzine, Prancūzija

Morzine

Šis prašmatnus Alpių rojus, įsikūręs Portes du Solei širdyje, puikiai tinka mėgautis gamtos didybe. Verta paminėti, jog ši vieta daugiau skirta vyriškosios lyties atstovams. Apsistokite mažų trobelių viešbutyje La Chaumiere ir grožėkitės kalnų panorama kartu su visais šių dienų patogumais. Begalė sniego, kiekviename žingsnyje stovinčios žaliosios pušys ir daug šviežio oro – šios vietos tikrai nebenorėsite paikti. Jeigu ieškote kitokios veiklos, siūlome išbandyti pasivažinėjimus dviračiais po kalnuotas vietoves, pasivaikščiojimus, taip pat patyrinėti olas ar net pažaisti golfą. Jeigu nesate aktyvaus gyvenimo būdo šalininkas, galite pasinerti į knygos skaitymo malonumus prie pleškančio židinio. Naktį galite apsilankyti Ridge bare, kuriame groja kviestiniai DJ’ai, skamba gyva muzika, kabo didžiuliai ekranai su transliuojamomis sporto varžybomis, o lauke stove vienintelė sodo terasa visame mieste. Mėgaukitės alumi, o vėliau užsukite į Buddha barą, kur Jūsų lauks žavios prancūzės.

Thornybush gamtos rezervatas, Pietų Afrika

Thornybush gamtos rezervatas

Ne paslaptis, jog Afrika – vienas iš labiausiai pritrenkiančių žemynų, kuriame gausu egzotinių gyvūnų ir driekiasi tūkstančiai kilometrų žmonių nepaliestos dykynės. Aplankykite Thornybush gamtos rezervatą, įsikūrusį kalnuotoje Lowveld širdyje, šalia Krugerio nacionalinio parko. Apsistoti galite Chapungu palapinių stovykloje, kurioje pajusite senojo pasaulio kolonijinę atmosferą ir susidursite su itin griežta politika, dėl kurios čia negali įsikurti daugiau nei 16 žmonių vienu metu. Šią vieta išties verta aplankyti – galėsite mėgautis nuostabiais saulėlydžiais bei džipu keliauti per dykumas.

Algonquin parkas, Kanada

Algonquin parkas

Įsikūręs pietinio Ontario centre, vos už trejų valandų kelio nuo Toronto, šis parkas garsėja į skulptūras panašiomis pušimis, uolėtomis pakrantėmis ir srauniomis upėmis. Nepaisant keletos stovyklaviečių, lauko patalpų ir pastatų, šis parkas yra visiškai atskirtas nuo civilizacijos. Čia galite apsistoti lauko nameliuose, kurie yra atokiai įrengti tarp medžių, visai šalia upėtakiais praturtino ežero krantų. Dienos metu galite tyrinėti dykynes, plaukioti su baidarėmis ežeruose, maudytis upeliuose, žvejoti, be to, galite rengti žygius miškų takais. Be to, parke galite sutikti ir juodųjų meškų, tad atsargumas tikrai pravers.

Kiribati, Mikronezija

Kiribati

Labiausiai į rytus nutolusioje pasaulio dalyje Kiribatis (dar žinomas kaip Gilberto salynas) yra įsikūręs daugiau kaip 3000km į pietvakarius nuo Havajų, Ramiajame vandenyne. Esantis arti pusiaujo irsudarytas iš 33 (21 sala gyvenama) salų, šis gamtos stebuklas taip pat didžiausias saugomas jūrų rezervatas pasaulyje. Manoma, kad tai vienas iš paskutiniųjų nepaliestų koralų archipelago žemėje, dydžiu prilygstantis Kalifornijai ir galintis pasiūlyti kur kas daugiau, nei bet kuris jūrų muziejus. Kokoso palmės, balti smėlio paplūdimiai ir krištolo skaidrumo vanduo – tai tikras gamtos rojus.

Kauai, Havajai

Kauai

Vulkaninė Kauai sala buvo sukurta taip lengva, kad ją net praminė Sodo sala – ir tai nėra tik padrikos kalbos. Didžioje salos dalyje nėra kelių, aplink daugybė tankių miškų, kaskadinių krioklių ir tik laivybai pritaikytų upių. Čia galite aplankyti 1km gylio Waimea kanjoną, taip pat autetišką Na Pali pakrantę. Šioje saloje yra net 43 paplūdimiai, kurių išsidėstymas vieno kilometro ruože yra didžiausias visame salyne. Todėl nesunku nuspėti, kodėl Kauai sala yra taip mėgiama banglentininkų, turistų ir hipių iš viso pasaulio. Puiki vieta apsistoti – Hanalei įlankos kurortas.

Patagonia, Čilė

Patagonia

Mažai žinomas Čilės regionas nėra tinkamai įvertintas, tačiau tai padeda išvengti masinio žmonių antplūdžio. Nuostabūs miškai ir salos, fjordai ir ledo laukai – visa tai išvysite šiame atokiame rojaus kampelyje. Įsikūręs pietų Čilėje, regionas yra pasiskirstęs į dvi puses – šiaurinę Patagonia ir pietinę Patagonia. Šiose vietovėse išvysite dar jaunų miškų, pritrenkiančių ledynų ir trykštančių upių. Kelių čia nėra daug, todėl persikelti per fjordus jums prireiks kelto paslaugų. Andų kalnų pietuose rasite viena iš penkių didžiausių dykumų pasaulyje bei karštąsias versmes, kuriose galėsite mėgautis sukūrinės vonios malonumais. Ilgos dienos, mėlynas dangus, puikus klimatas ir laukinių gyvūnų gausa (pingvinai ar banginiai) padės pajusti tikrąją Čilės dvasią.

Cotswolds, Anglija

Cotswolds

Kiekvieną savaitgalį čia galite sutikti gausų būrį Anglijos garsenybių, kurios nuolatos poilsiauja šiame Žemės rojuje. Įsikūręs Gloucestershire grafystėje, Cotswolds garsėja svyruojančiomis kalvomis, įspūdinga žaluma, ežerais ir vingiuotais keliukais. Apsistoti galite Cotswolds House viešbutyje, esančiame Chipping Campden, viename gražiausių vidurio – vakarų Anglijos miestų. Šis iš plytų pastatytas viešbutis garsėja savo prabanga. Pasakiško grožio sodai, aukštos klasės restoranai, iš kiekvieno kambario atsiveriantys nuostabūs vaizdai. Įsikurti galite viename iš 30 kambarių, kuriuose įrengti plačiaekraniai televizoriai, didžiulės vonios ir mini barai. Cotswold’ą būtina aplankyti rudenį, kuomet apylinkes nukloja raudoni ir geltoni medžių lapai.

Tristan da Cunha

Tristan da Cunha

Ši sala yra labiausiai nutolusi sala pasaulyje, iškilusi pietinėje Atlanto vandenyno pusėje, tarsi priešistorinis ugnikalnis. Įsikūręs 2000km nuo Šv. Elenos salos ir 2500km nuo Gerosios vilties kyšulio pietų Afrikoje, tai išties įspūdingas gamtos darinys. Be pagrindinės salos, yra ir negyvenamų, viena visai nepasiekiama, o kita Lakštingalos sala – šis archipelagas atrodo tarsi dingęs pasaulis. Vėjuoti paplūdimiai, audringa mėlyna jūra, nuostabios bazalto uolos, klestinti ekonomika, nulinis nedarbo ir neegzistuojantis nusikalstamumo lygis – štai koks turi būti tikras rojus. Aplankykite Edinburgo gyvenvietę kurios salos gyventojai pasižymi svetingumu, o saloje gyvena vos 8 šeimos.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x