10 lankomiausių vietų Anglijoje

Hadriano siena

Hadriano siena

Hadriano sieną pastatė romėnai, kad galėtų apsaugoti savo koloniją – Britaniją, nuo ją puldinėjančių Škotijos genčių. Sienos ilgis – 117km, nuo šiaurinėje Anglijoje esančios Airių jūros iki Šiaurės jūros. Statybos prasidėjo 122m po Kr., kuomet čia lankėsi Romos imperatorius Hadrianas ir truko šešerius metus. Šiandien ši siena yra vis dar puikiai išsilaikiusi, o palei ją tęsiasi nacionalinis takas.

Varviko pilis

Varviko pilis

1068m. Viljamas Užkariautojas šią pilį pastatė iš medžio, tačiau XIIa. pilis buvo perdaryta akmeniu. Per Šimtametį karą, išorinis miesto fasadas buvo puikiai sutvirtintas, dėl ko šis statinys išliko vienu iš geriausiai atpažistamų XIVa. karinės architektūros pavyzdžių.

Pyk Distrikto nacionalinis parkas

Pyk Distrikto nacionalinis parkas

Įsikūręs vakarinėje Anglijoje, Kumbrijos grafystėje, Pyk Distrikto nacionalinis parkas yra didžiausias šalyje. Pagrindiniai traukos objektai – ežerai, kalnai ir kalvos, išraižyti ledinės erozijos bei suteikiantis šiai vietai išskirtinio grožio. Tai geriausia vieta Anglijoje užsiiminėti kopinėjimu bei rengti žygius. Kiekvienais metais parka aplanko 14mln. turistų iš viso pasaulio.

Londono tvirtovė

Londono tvirtovė

Nuo pat 1100m iki XXa. vidurio šis statinys buvo tarnavo kaip kalėjimas. Pilis buvo pastatyta 1066m žiemą, kaip Normanų užkariaviamo Anglijoje simbolis ir prieš jai tampant kalėjimu, tarnavo kaip karališkoji rezidencija. Londono tvirtovė neretai vadinama labiausiai vaiduoklių pamėgta vieta visoje Anglijoje. Apie šią besivaidenančius vaiduoklius sukurta aibė įvairiausių pasakų ir istorijų.

Cotswolds

Cotswolds

Tai vietovė, įsikūrusi centrinėje pietų Anglijoje, garsėjanti savo kalvų ruožais, o aukščiausia iš jų siekia net 330m. Šis regionas taip žinomas dėl savo akmeninių kaimų, istorinių miestų, didingų namų bei sodų. Cotswolds regionas yra gana populiarus Anglijoje, esantis visai netoli nuo Londono ir kitų didžiųjų miestų.

Durhamo katedra

Durhamo katedra

Įsikūrusi šiaurės rytų Anglijoje esančiame Durhamo mieste, ši katedra yra didingiausias Normanų statinys ne tik Anglijoje, bet turbūt ir visoje Europoje. Ji vertinama ne tik dėl stulbinančios architektūros, bet ir savo vietos. Pirmasis katedros akmuo buvo padėtas dar 1093m. Nuo tada katedroje įvyko ne viena rekonstrukcija, tačiau pagrindinė pastato dalis išliko “ištikimą” Normanų palikimui. 2001m. BBC surengtoje apklausoje Durhamo katedra išrinkta mylimiausiu pastatų Anglijoje.

Jorko katedra

Jorko katedra

Tai vienas iš didžiausių gotikinės architektūros statinių vakarinėje Europoje, puikiai iliustruojantis visus pagrindinius gotikinės architektūros vystymosi etapus Anglijoje. Vienuolynas buvo pradėtas statyti 1230m, o užbaigtas – 1472m. Didysis vakarų langas esatis katedros viduje yra laikomas didžiausių viduramžių vitražų pasaulyje.

Vindsoro pilis

Vindsoro pilis

Stovinti vos už valandos kelio nuo Londono, ši pilis neretai vadinama didžiausia ir seniausia gyvenama pilis pasaulyje. Tai viena iš daugelio karalienės Elizabetos II rezidencijų, kurioje ji praleidžia daug savaitgalių metuose, spręsdama tiek valstybės klausimus, tiek pramogaudama. Ilgiausiai išsilaikę pastatai čia stūkso dar nuo Henrio II valdymo, kuris atėjo į sostą 1154. Be pilies, taip pat galima aplankyti nuostabiuosius apartamentus ir Šv. Džordžo koplyčią.

Big Benas

Big Benas

150 metų senumo Big Beno bokšto laikrodis yra vienas iš populiariasių Londono objektų. Bokšto vardas pavadintas Sero Benjamino Holo garbei, nes būtent jis buvo asmuo, kuris užsakė pirmajį varpą. Tai trečias pagal dydį laikrodis pasaulyje, kuris per savo gyvavimo laikotarpį tavo ne tik Londono, bet ir Anglijos simboliu.

Stounhendžas

Stounhendžas

Tai ne tik viena iš lankomiausių vietų Anglijoje, bet ir vienas iš svarbiausių priešistorinių paminklų pasaulyje. Jis buvo pastatytas nežinomos kultūros, apie kurios egzistavimą nėra išlikę jokių šaltinių. Teigiama, jog didžiuliai rieduliai čia buvo atgabenti dar 2500m pr. Kr. Nėra tiksliai žinoma, ką simbolizuoja šie akmenys, tačiau daugelis tiki, jog šis paminklas buvo naudojamas kaip apeigų ar religinis centras.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x