10 gražiausių vietų Airijoje

Keris

Kerry

Kerio grafystė yra įsikūrusi Munster provincijoje. Pagrindinis miestas šioje vietovėje yra Tralee, tačiau pats įspūdingiausias – Killarney. Killarney ežerų regionas yrnatūr alaus gamtos grožio vieta, aptinkama kalnuotame Killarney nacionaliniame parke. Kerio žiedas (Iveragh pusiasalis) yra mistika apipinta šalies dalis, idealiai tinkanti tokiems užsiėmimams kaip vandens ir dviračių sportas, golfas. Patartina aplink šią vietovę važinėtis mašina – tokiu būdu pamatysite daug nuostabių vaizdų.

Korkas

Korkas

Korkas yra labiausiai į pietus nutolusi ir didžiausia grafystė, kartu su savo varžove Kerry stūgsanti Munster provincijoje. Ši vietovė žinoma kaip “Sukilėlių grafystė”, nes Korkas atliko itin svarbų vaidmenį Airijos nepriklausomybės kare. Ilnacullin (Garinish sala) yra labai populiari turistų lankoma vieta, garsėjanti savo natūraliu grožiu. Čia rasite nuostabių tropinių augalų, Itališkų sodų bei Martello bokštą. Gyvūnų mylėtojai turėtų aplankyti Fota Wildlife parką, 70 akrų plotą, kuriame visame gyvūnai gyvena laisvai.

Kilkenny

Kilkenny

Kilkenny yra populiarus turistų miestas, o nesuskaičiuojama gausybė vietinių barų nuolatos organizuoja “elnių ir vištų” vakarėlius. Jeigu mėgsta išlenkti bokalą ar du, tuomet nepraleiskite progos apsilankyti Smithwick’o alaus darykloje. Kartu tai puikus vizitas į miestą, kuris garsėja savo alaus produkcija. Kilkenny centre pamatysite didelę senovinę, iš akmens pastatytą pilį, kuris buvo pagrindinis miesto židinys daugiau nei 800metų. Miestas taip pat vertinamas dėl savo kultūrinio gyvenimo ir kasmetinių vasaros menu festivalių, kuriuose gausu teatro motyvų, šokių, literatūros, muzikos ir vizualiųjų menų.

Golvėjus

Golvėjus

Golvėjus yra viduramžių laikų miestas įsikūręs vakarinėje Airijos pakrantėje, šalia Corrib upės, tarp Corrib ežero ir Galway įlankos. Tai neabejotinai viena iš gražiausių vietovių visoje Airijoje. Golvėjus puikiai pažįstamas dėl savo senovinės architektūros, meno ir kultūros. Geriausias būdas patyrinėti šią vietovę – pasiplaukiojimas valtimi. Taip pat galite rinkis ir 90min trukmės kruizą laivu. Už miesto taip pat galite rasti Connemara nacionalinį parka, kur rasite vaizdingų kalnų, didžiulių pelkių, dykynių ir miškų.

Giants Causeway

Giants Causeway

Jeigu lankysite šiaurinėje Airijos dalyje esančioje Antrim apygardoje, šios vietos praleisti negalite – 40,000 natūralių bazalto kolonų, susidarusių po senovinio ugnikalnio išsiveržimo. Giants Causeway įrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir Nacionalinį gamtos rezervatą. Apipinta mitologiniais pasakojimais, populiariausias iš jų – apie Finn McCool. Pasak legendos, airių milžinas Finas sukūrė Giants Causeway po to, kai susiginčijo su Škotų milžinu Fingalu.

Donegalas

Donegalas

Tai išskirtinė vietovė, garsėjanti draugiška bendruomene ir pribloškiančiais vaizdais. Daugybė turistų Donegalą įvardijo kaip mėgstamiausią lankytiną vietą Airijoje, kiekvienais metais begalė jų plūsta aplankyti šią natūralaus gamtos grožio buveinę. Vienas iš šios teritorijos lobių yra Glenveagh nacionalinis parkas, kuris puikiai tinka tokiai veiklai kaip vaikščiojimas, lašišų ir upėtakių žvejyba. Čia išvysite atšiaurius kalnų peizažus, smėlėtus paplūdimius, skaidrius ežerus ir Glenveagh pilį, stovinčią nuo Viktorijos laikų.

Glendalough

Glendalough

Įsikūręs ledynų apsuptame slėnyje šalia ramybe dvelkiančių ežerų, Glendalough yra nuostabaus grožio vieta. Jeigu domitės istorija ir architektūra, tuomet turėtumėte aplankyti senovinius Šv. Kevino bažnyčios bokštus ir sugriautą katedrą. Gamtos mylėtojai gali mėgauti pasivaikščiojimais pramintais takais arba palei ežerą. Maršrutų pasiūlymų apstu – trumpesni tiems, kurie ieško lengvo pasivaikščiojimo ir 10km žygis tiems, kurie ieško kažko rimtesnio.

Arano salos

Arano salos

Arano salas sudaro trys salos, kuriuos stūgso prie Galway įlankos žiočių. Nuostabios ir puikiai pasislėpusios salos per daugelį pritraukė Ir įkvėpė daugelį Airijos menininkų ir poetų. Be unikalių kraštovaizdžių, kiti žinomi objektai yra keletas geležies amžiaus fortų ir Teampull Bheanáin, bažnyčia, kuri laikoma mažiausia pasaulyje.

Brú na Boinne

Brú na Boinne

Įsikūręs ant Boyne pylimo, Brú na Boinne yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas iš didžiausių ir svarbiausių priešistorinių monolitų Europoje. Čia stūgsantys kameriniai kapai, didžiuliai akmenys ir priešistoriniai paminklai skaiciuoja kur kas senesnę istorija nei pačios Egipto piramidės.

Sligo

Sligo

Miestą supančios dekoracijos yra nepaprasto grožio, ypač pakrantės ruože. The Knocknarea kalnas yra dominuojanti kraštovaizdžio detalė, čia taip pat išvysite 12m aukščio akmenų krūvą – tai mistinė laidojimo vieta, kur ilsisi legendomis apipinta karalienė Maeve of Connaught. Taip pat nepamirškite apsilankyti Carrowmore, didžiausią akmens amžiaus kapinyną Airijoje ir Drumcliff kaimą, kuriame ilsisi žymus poetas W.B.Yeats. Sligo yra puiki vieta išbandyti banglenčių sportą.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x