10 gražiausių šalių Rytų Europoje

1. Čekija

Čekija

Čekija yra įsikūrusi pačioje Europos širdyje, tai svaiginančio grožio vieta, kurią puošia jos kultūra, istorija ir legendos. Šalis taip pat turi vieną iš gražiausių ir romantiškiausių sostinių visoje Europoje – Prahą, kuri garsėja ne tik savo puikaus alaus gamyba, bet ir dailiosios lyties atstovėmis.
Visame pasaulyje Čekija žinoma dėl savo pilių. Štai Hlubokos pilis – pirmoji Gotikinė pilis pasaulyje (pastatyta 1250m.), Cesky Sternberk pilyje – geriausiai išsilaikę Bohemijos rūmai. Įspūdinga Mikulovo pilis yra puikus baroko architektūros pavyzdys, o Svihovo pilyje galime pajusti savo Renesanso epochą.
Čekijoje taip pat galite aptikti įspūdingas kalnų perėjas, koketiškus kaimus ar susipažinti su tuberkuliozės istorija. Tai neabejotinai intriguojanti ir viena gražiausių rytų Europos šalių.

2. Kroatija

Kroatija

Kroatija – miela šalis, įsikūrusi pietrytinėje Europos dalyje. Šalies istorija ir skirtingų kultūrų šaknys siekia tūkstančius metų, o gamtos peizažai ir pakrančių linijos neretai sukelia svaiginančius potyrius. Kroatijai priklauso 1185 salos ir pasaką primenanti žemyninė dalis, kuri gali tapti tobulų atostogų vieta. Jeigu nusprendėte atostogauti šioje šalyje, rekomenduočiau apsilankyti Nacionaliniame Brijuni salyne, nuostabiame Plitvicės ežerų draustinyje Likoje ir keliautojo Marko Polo gimtinėje – Korkulos saloje. Žinoma, nepamirškite aplankyti garsiojo Dubrovniko miesto, kuris žymus savo baroko architektūra ir didžiule virtine namų raudonais stogais. Splitas (antrasis pagal dydį Kroatijos miestas) užkrečia unikaliu žavesiu. Tai vieta, kurioje galite rasti jaukių lauko terasų, pastatytų ant griuvėsių. Gerdami kavą Diokletiano rūmuose galite atsipalaiduoti, pasinerti į istoriją ir legendas. Zagrebas, šalies sostinė, gražus ir kultūra dvelkiantis miestas, kuriame galite sutikti atvirų ir svetingų žmonių.

3. Turkija

Turkija

Turkija gali pasiūlyti kur kas daugiau nei pigias atostogas. Tai tikras lobis, persimaišęs su istorija, puikiu maistu ir turtinga kultūra. Įsikūrusi per dvejus žemynus, Turkija yra puikus filosofijos ir tradicijos mišinys. Daugiau nei 5000 mylių besidriekianti pakrantė ribojasi su trejomis jūromis , šalis taip ribojasi su Europa ir Azija, tokiu būdu pasiskolindama svetimas tradicijas ir maišydama jas su savosiomis. Viena iš gražiausių vietų Turkijoje – Cappadocia regionas (esantis virš jūros lygio), kur mėnesienos kalvų peizažas atrodo tarsi stebuklas. Stambulas – nuostabus miestas, kuriame susiduria Rytai ir Vakarai. Jis garsėja savo mečetėmis, Grand Bazzar (vietiniai turgūs), turtinga kultūra ir pritrenkiančia architektūra.

4. Juodkalnija

Montenegras

Niekur kitur nėra tokios mažos vietovės, kurioje būtų tiek įspūdingo grožio vietovių. Dažnai vadinamas „paslėptuoju Viduržemio jūros perlu“ , Juodkalnija yra suskirstyta į tris regionus – pakrantės regionas į vakarus, turintis nuostabiąją Riviera pakrantę (Ulcinj and Budva), centrinį regioną su pribloškiančiais parkais ir aukštas kalnuotas vietoves. Tai pirmoji ekologinė vietovė pasaulyje, Juodkalnijai taip pat priklauso antras didžiausias kanjonas pasaulyje (Tara), nuostabaus grožio senojo žemyno paplūdimį, įkurtas dar 1905m. – Slavic, ir mozaikos pavidalo paplūdimys Becic. Čia taip pat galime aptikti didžiausią paukščių rezervaciją Europoje, daugybę kitų unikalių ir nuostabių vietų. Apdovanotas laukinės gamtos grožiu, ši valstija įgijo nepriklausomybę 2006. Birželio 3 –iąją ir bematant tapo turistų pamėgta vieta.

5. Rusija

Rusija

Didžiausia pasaulyje valstybė, kuri taipogi išsiskiria savo gamtos grožiu. Žinomiausios vietovės – seniausi Uralo kalnai ir giliausias pasaulio ežeras – Baikalas. Tai žinomiausių literatūros klasikų gimtinė, Rusijai priklauso daugybė meno kolekcijų, nuostabių muziejų, o unikalūs paminklai įsikūrę visoje šalies teritorijoje. Be to, šalis garsėja savo religine architektūra. Verta paminėti, jog Rusija tokia didėlė, jog per ją driekiasi 11 laiko zonų dviejose žemynuose – Europoje ir Azijoje.

6. Rumunija

Rumunija

Rumunija yra šalis, nusidriekusi per Karpatų kalnus ir besiribojanti su Juodąja jūra. Taip pat viena iš gražiausių šalių Rytų Europoje. Neabejotina, jog tikrąjį Rumunijos grožį galime pamatyti centrinėje šalies dalyje, Transilvanijoje (neretai žinoma kaip grafo Drakulos namais), kuri yra apsupta įspūdingu kalnų ruožu. Kitos lankytinos vietos – Sibiu, Europos kultūros sostinė, Sighisoara – geriausiai išsilaikiusi gyvenamoji citadelė ir Brasovas, kosmopolitinis miestas kalnų papėdėje. Bukovinos miestas – nuostabi vieta, kurioje atrodo, lyg laikas būtų sustojęs. Čia galite aptikti įspūdingo grožio vienuolynų. Rumunija taip pat garsėja savo pajūriu, kuriame pastaraisiais metais vyksta įspūdingi vakarėliai.

7. Slovėnija

Slovėnija

Slovėnijoje gyvena apie 2 mln. žmonių. Šalis garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais, kur ištisi kalnai yra padengti vynuogynais, o daug hektarų apaugę senoviniais miškais. Šalies šiaurėje esančios Julijaus Alpės yra ne tik puiki vieta praleisti žiemos atostogas, bet ir išvengti didelių išlaidų. Slovėnijos pakrantės gabalėlis nėra paliestas Viduržiemio jūros, čia apstu itališko stiliaus žvejų kaimelių, alyvmedžių giraičių ir švaraus, skaidraus vandens. Liubliana, šalies sostinė ir didžiausias miestas, vis dar išlaiko romėnišką palikimą, nepaisant architektūrinių stilių, kuriuos galime aptikti. UNESCO 2011m šį miestą išrinko Pasaulio knygų sostine, o Mariboras, antrasis pagal dydį miestas Slovėnijoje 2012m. bus Europos kultūros sostinė. Viena iš gražiausių vietų, kurią turėtumėte aplankyti Slovėnijoje yra , Rogaska Slatina, žymi savo terminiais vandenimis bei Bledu, stilingu kalnų kurortu. Portorozas – populiariausias kelionės pajūriu maršrutas, o Postojna urvas – įspūdingas 20km ilgio natūralus gamtos kūrinys.

8. Estija

Estija - Talinas

Estijoje yra daugybė lankytinų objektų, o šaliai netrūksta turistų dėmesio. Talinas, šalies sostinė, yra ypač populiari vieta savaitgaliais. Miestui ypatingo šarmo suteikia iš akmens grįstos gatvės ir gražūs pastatai. Sostinė taip pat ribojasi su 35 gynybos bokštais, su nuostabaus grožio rotuše. Tai gotikinio stiliaus pastatas, stebinantis istorikus, kurie šį lygina su Palazzo Vechio, esančiu Florencijoje. Estijos kaimas – tikras rojus paukščių stebėtojams. 1999m. buvo užregistruotas rekordas, per vieną dieną buvo suskaičiuota daugiausia paukščių rūšių – 189. Įdomi tradicinė kultūra ir viliojanti architektūra suteikia Estijai išskirtinumo, kas labai traukia turistus.

9. Ukraina

Ukraina

Ukraina – antra pagal dydį šalis Europoje. Geriausia vieta pradėti kelionę – vakarų Ukrainos miestas Lvovas. Tai kultūra trykštantis miestas, praturtintas istorija ir gražia architektūra. Lvovas yra puiki vieta turistams, kurie vertina istorija ir kultūrą. Kijevas – šalies sostinė ir didžiausias Ukrainos miestas, nušviestas nuostabiais auksiniais kupolais, čia gausybė parkų ir puikių restoranų. Likusi Ukrainos dalis praturtina natūraliai gamtos ištekliais, tokiais kaip Krymas, Karpatų kalnai, Dunojaus delta ir Odesa. Dėl švelnaus klimato, reljefo ypatybių ir geografinės padėties, Ukraina yra puiki ir visiems prieinama šalis – žiemą ir vasarą.

10. Bulgarija

Bulgarija

Ilgą laiką Bulgarija stengėsi išlikti nuošaly, tačiau per pastaruosius metus šalyje smarkiai išaugo turistų skaičius. Bulgarijoje gausu smėlio paplūdimių, įsikūrusių ant Juodosios jūros pakrantės, slidinėjimo kurortų kalnuose, nuostabių miškų ir intriguojančios architektūros, puikaus maisto ir naktinio gyvenimo malonumų. Sofija, Bulgarijos sostinė, vienas iš seniausių Europos miestų, bei kultūrinių centrų. Populiariausi maršrutai: Saulėtasis paplūdimys, ilgiausias paplūdimių kurortas, su daugiau nei 800 viešbučių ant Juodosios jūros kranto ir Varna, vasaros naktinio gyvenimo vieta. Rusė labiausiai žinoma kaip „mažoji Viena“. Pamporovas – modernus slidinėjimo kurortas, o Bansko – geriausia vieta praleisti žiemos atostogas.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mantas
Mantas
8 years ago

Galetumete taip jau labai nesulietuvint pavadinimu, nes ne kaip skamba „Montenegras“ siaip tai cia Juodkalnija 🙂

2
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x