10 gražiausių rytų Europos miestų, kuriuos privalote aplankyti

Liublijana, Slovėnija

Liublijana

Tai neabejotinai vienas gražiausių rytų Europos miestų. Įsikūręs Alpių slėnyje, prie Liublianicos upės, šis miestas pasižymi spalvingais vaizdais bei yra puiki vieta pasivaikščiojimams. Akmenimis grystose gatvėse apstu važinėjančių dviračių ir studentų (beje, šie sudaro ketvirtadalį viso miesto gyventojų), o lauko kavinės šiltaisiais mėnesiais tampa dar viena puikia atrakcija žmonėms. Miestas garsėja savo senamiesčiu, puikiomis galerijomis ir muziejais. Čia galite pamatyti įvairiausių senovinių tiltų, Baroko laikų namų ir bažnyčių. Mėgstantiems keliauti ir ieškantiems naujų potyrių, verta paminėti tokias vietas kaip kopimą į Liublijanos pilies, stoviančią kalvos viršūnėje, koncertus po atviru dangumi Križankės teatre. Taip galite kirsti Drakono tiltą (jeigu lankysitės čia žiemą, vos už 30min kelio su automobiliu rasite Liublijanos slidinėjimo centrą – Krvavec). Be to, privalote aplankyti nuostabųjį Bledo ir Bohinj (su pasakiško grožio pilimi) ežerus. Čia galėsite išvandyti įvairius vandens sportus, pasinerti į žygius ar keliones dviračiais.

Mostaras, Bosnija

Mostaras

Dėl Kroatijos – Bosnijos konflikto Balkanų karo metu, šis miestas buvo sparčiai apgadintas. Žymusis miesto tiltas, nuo kurio tradiciškai nerdavo jaunuoliai, norėdami įrodyti savo vyriškumą, buvo visiškai sugriautas, o miesto gyventojai negalėdavo kirsti upės ir pasiekti savo anapus tilto esančių giminaičių. Vis dėlto, šiandien Stari Most tiltas grįžo prie savo šlovės – naudojant senas nuotraukas, tiltas buvo tiksliai atstatytas. Puiki proga čia apsilankyti yra liepos mėnuo, kuomet vyksta kasmetinės nardymo varžybos. Mostaro miesto grožis slypi žydros upės vandenyse, elegantiškuose minaretuose ir blizgančiose baltuose akmenyse. Tačiau žiauri miesto praeities vis dar matoma kulkų skylių nusėtose sienose ir kažkada subomborduotose pastatų kompleksuose, kurie stove tarp parduotuvių ir kavinių. Visai netoli Kravice krioklių galite pasimėgauti puikias pasiplaukiojimais – jums reikės tik automobilio ir žmogaus, padėsiančio suorganizuoti kelionę.

Zadaras, Kroatija

Zadaras

Istorinis miesto senamiestis atkreipia dėmesį švytinčiais balto grindinio akmenimis ir Riva – nuostabia krantine, kurioje galite pasivaikčioti. Vakarais žmonės čia susirenka pasitikti saulėlydžio – net pats A. Hičkokas yra pasakęs, jog čia jie patys gražiausi visame pasaulyje. Kuomet kyla potvyniai, po kojomis esantys tuneliai sukuria magiškus muzikos garsus. Nenustebkite, jeigu netikėtai pamatyti žmones, prigludusius prie žemės. Puiki vieta pasimėgauti kokteiliais – Beduinų stiliaus sodas – baras, įkurtas būgnininko J. Browno. Paragavę naktinio miesto gyvenimo, Zadare neužsibūsite ilgiau nei keletą dienų. Jeigu nuspręsite likti ilgiau, aplankykite populiarųjį Garso bangų festivalį arba patyrinėkite šiaurinį Zadaro archipelagą – nuostabių salų ir paplūdimių vietą.

Belgradas, Serbija

Belgradas

Norėdami pamatyti tikrąjį šio miesto žavesį, privalote apsilankyti pačioje Belgrado širdyje – kurioje apstu lapais nuklotų aikščių ir senovinių bažnyčių. Tai primena apie šio region kultūrinę įvairovę ir su religija susijusią istoriją. Neveltui Belgrado Skadarska sritis primena Paryžiaus Monmartrą. Tikrasis Belgrado gyvenimas puikiai atsiveria naktį. Vasaros metu klubai dirba palei visa Dunojaus upės pakrantę. Tuomet miestas atgimsta techno ritmais ir vakarėliais po atviru dangumi.

Kijevas, Ukraina

Kijevas

Nepaisant Ukrainos politinės sumaišties ir pablogėjusių santykių su Rusija ir Europa, ši šalis yra patraukli savo nuostabiu grožiu ir puikiais žmonėmis. Sostinė Kijevas – puikus ir prieinamas pasirinkimas mėgstantiems keliauti. Parduotuvėse šalia Nepriklausomybės aikštės vis dar galite aptikti buvusios Sovietų Sąjungos imperijos likučių – raudonąją žvaigždę, kurią puošia kailinės kepurės. Verta užkopti į seniausios Kijevo bažyčios varpinę, Šv. Sofijos katedrą. Jeigu norite susipažinti su skaudžiomis šios šalies detalėmis, verta aplankyti Černobylio muziejų ir patyrinėti dokumentus, kuriuose pasakojama apie šią branduolinę tragediją. Pecherska Lavra vienuolyne rasite požeminių katakombų, kuriuose mumifikuoti vienuolių kūnai. Nors šis miestas tikrai užburia, nerekomenduojame čia lankytis per konfliktines regiono situacijas.

Talinas, Estija

Talinas

Laimėjęs Europos kultūros sostinės apdovanojimą 2011m, Talinas garsėja savo renginių gausa ir didžiule pasiūla svečiams – kasmetiniai dailės renginiai, muzikos savaitė, kinoteatras , kuriame filmai žiūrimi ant stogo, taip pat ekskursijos baidarėmis po uostą. Miestas pasižymi patogiomis akmenimi grystomis gatvėmis bei įspūdingais viduramžių įtvirtinimais. Talino Universiteto studentai neleidžia miestui nuobodžiauti, ypač uostų rūsiuose įsikūrusiuose baruose – čia privalu išbandyti millimallikas (alkoholinis “šotas”).

Suceava, Rumunija

Suceava

Kažkada buvusi Moldavijos sostinė (senosios Europos kunigaikštystė), Suceava yra intriguojanti vieta. Nors ji nėra tokia populiari tarip pagrindinių lankomų objektų Europoje (kaip ir pati Rumunija, išskyrus Bukarešta ir Drakulos teritorijas), tačiau šią vietą verta aplankyti dėl netoliese esančių dėl septynių dažytų bažnyčių, įsikūrusių šiaurinėje Moldovijos dalyje. Šie unikalūs vienuolynai papuošti freskomis, tai – tobulo Bizantijos meno pavyzdžiai. Norėdami išvysti tikrąjį miesto grožį, turėtumėte apsilankyti čia rugpjūčio viduryje , kuomet rengiama Moldovijos Furrier mugė, arba Suceava dienas, kai birželio pab. vyksta milžiniškas gatvės vakarėlis.

Krokuva, Lenkija

Krokova

Miestas žymus savo architektūra, nuo Gotikos Iki Renesanso laikų (neįtikėtina, tačiau per II P.K. miestas liko beveik nepaliestas), Kazimierz (žydų kvartalu), didinga Vavelio pilimi ir nuostabiu naktiniu gyvenimu – senamiestis gali pasigirti didžiausiu barų skaičiumi visame pasaulyje. Panašiai kaip ir Prahoje, Krokuva puikiai sugeba pasinaudoti savo populiarumu, todėl gali disponuoti aukštesnėmis kainomis, nei kitur rytų Europoje. Keliauti žiemą ar vasarą? Tai sudėtingas klausimas, nes Kalėdos Krokuvoje asocijuojasi su nuostabiais papuoštomis parduotuvėmis ir sniegu užklotais pastatais. Vis dėlto, kaip ir daugumoje kitų maršrutų, čia kur kas maloniau šiltuoju metu laikotarpiu.

Kotoras, Juodkalnija

Kotoras

Kaip ir Rumunija, Juodkalnija dažnai būna ignoruojama turistų. Tačiau dėl įspūdingų vaizdų giliausiame Europos fjorde, Kotoras negali būti taip lengvai pamirštas. Draugiški žmonės ir pigus vietinis vynas reiškia, jog negalite praleisti šios vietos. Idiliška Kotoro įlanka ir įspūdingas senovinis uostamiestis yra Juodkalnijos grožio etalonas. Stipriai paveiktas Venecijos įtakos ir unikalaus upės kanjono iš Adrijos jūros, Kotoras yra įtrauktas į kultūros ir Pasaulio paveldo sąrašą. Vasaros karnavalai čia visada susilaukia didžiausios dėmesio, kai į gatves švęsti suplūsta tūkstančiai žmonių.

Budapeštas, Vengrija

Budapeštas

Padalintas Dunojaus upės, Budos kalvos plyti į vakarus, o Pesto lyguma – į rytus. Architektūros mėgėjai gali mėgautis Baroko ir neoklasicizmo stiliais. Turkiškos termo pirtys taip pat vertos dėmesio. Budapešto muziejai ir galerijos neleis nuobodžiauti dieną, tačiau miestas taip pat jaudina ir naktį, ypač vasarą, kuomet kertek – paskirties pastatai, skirti pramogoms sodose – verčia linksmintis iki pat paryčių. Rugpjūtį čia taip pat vyksta ir 7d. Sziget festivalis, kuris prieinamas įvairių rūšių muzikos gerbėjams.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x