10 gražiausių pasaulio miestų

1. Venecija

Venecija

Visi, kuriems teko lankytis šiame mieste, vienareikšmiškai teigia: Venecija pats įstabiausias miestas pasaulyje, ir kone vienintelis, kurį galime vadinti unikaliu. Kiekvienas čia stovintis pastatas – savotiškas meno kūrinys, kurio grožį dar labiau išryškiną aplink miestą išsiraizgę vandens kanalai. Miesto dekoracijos ir savitumas užgniaužia kvapą, bei pažadina jausmus – tarsi būtumėte atsidūrę tikroje pasakoje. Kartais juokaujama, jog Venecijos, lyginant su kitais pasaulio miestais, net neverta vadinti miestu, nes tai vieta, kuriai neabejotinai nėra lygių.

2. Paryžius

Paryžius

Senos upė ir ją kertantys tiltai, įspūdingi bulvarai, spalvingi laukai, nuostabūs paminklai, žavingos Monmartro gatvės – visa tai patvirtina, jog Paryžius yra vienas iš elegantiškiausių ir rafinuočiausių pasaulio miestų. Šis miestas įkvėpė bene visas didžiausias pasaulio sostines, o tokios vietos kaip Eliziejaus laukai ir Place des Vosges aikštė tapo pavyzdžiu daugeliui šiandieninę Europą apraizgiusių atsipalaidavimo vietų. Prisėskite lauko kavinėje arba pasimėgaukite kelione laivu po Seną bei patirkite tikrosios romantikos antplūdį.

3. Praha

Praha

Neretai Praha, dėl gausybės nuostabių bokšų, vadinama tūkstančių bokštų miestu, o puikiai išsilaikę istoriniai paminklai supažindina su beveik visais istorijos laikotarpiais. Miesto bokštai geriausiai matomi nuo tiltų, kurie kerta Vltavos upę, ypač nuo įspūdingo Karolio tilto, arba lūkuriuojant neįtikėtino grožio senamiestyje. Miestui dar daugiau žavesio suteikia alėjos ir akmenimis grystos gatvelės, sukeliančios itin malonius pojūčius, kurių nepajusi niekur kitur.

4. Lisabona

Lisabona

Nuostabiai išsidėstęs ant masyvių kalnų ruožo, kuris veda link Tacho upės, Lisabona vadinama vienu iš gražiausių pasaulio miestų. Pasakiški vaizdai lankytojus lydi kiekviename žingsnyje: spalvingose ir vaizdingose gatvelėse, ypač iš strategiškai patogių vietų ar terasų, įsikūrusių kalvų viršūnėse. Miestas patrauklus savo nestandartine, viliojančia išvaizda ir iš pažiūros nereikšmingomis detalėmis – akmenimis grystu dizainu, čerpėmis ir pastelinės spalvos pastatais, kurie miestui suteikia ypatingą atmosferą. Tai pribloškianti vieta, tad nenuostabu, dėl ko didieji 15a. pasaulio tyrinėtojai klausdavo, kas gi dar slypi šiame nuostabiame mieste.

5. Rio de Žaneiras

Rio de Žaneiras

Yra tokių, kurie sako, jog Dievas per šešias dienas sukūrė pasaulį, o septintąją paskyrė Rio. Miestas garsėja tuom, jog yra įsikūręs viename iš nuostabiausių pasaulio kampelių, o tai Rio suteikia ypatingo žavesio. Kiekvienas, stovintis ant Cukraus Galvos kalno ar šalia Korvokado statulos neabejotinai išvys nepakartojamo grožio kraštovaizdį. Žalia atogražų prabanga, susimaišanti su mėlyno atspalvio vandenynu bei spindinčiu paplūdimių smėliu – neveltui vietiniai Rio vadina nuostabiausių miestu.

6. Amsterdamas

Amsterdamas

Kiekvienas iš tūkstančio pastatų, supančių pagrindinius Amsteramo kanalus, gali būti klasifikuojamas kaip paminklas, kuriuose įsikūrę apartamentai, ofisai, kavinės, restoranai ar net viešnamiai. Visi kartu jie sudaro estetinį vientisumą, kuris paverčia Amsterdamą vienu iš žavingiausių pasaulio miestų, pritrenkiančiu dviračiu ir tiltų gausa, vaizdingomis, akmenimis grystomis gatvėmis bei elegantiška architektūra.

7. Florencija

Florencija

Florencija tapatinama su Itališkuoju Renesansu, labiausiai žinomu dėl meninio paveldo, kuris plačiai aptinkamas rūmuose ir muziejuose. Miestas labiausiai žavi savo išoriniu ir vidiniu grožiu. Žvelgdami iš Piazzale Michelangelo, 19a. terasos su vaizdu į jūrą, pamatysite vieną iš nuostabiausių atsiveriančių miesto vaizdų – ilgesingą horizontą, bokštus ir kupolus, įsikūrusius miesto širdyje, tiltus, tolumoje stūgsančias kalvas ir tarp jų stovinčią didingąją Domo katedrą.

8. Roma

Roma

Tai miestas, stovintis ant septynių kalvų, šalia Tibro upės, išsiskiriantis pasakiško grožio aikštėmis ir klasikine architetūra. Nors kiekvienas Romoje aplanko savo mėgstamas vietas, neretas pamiršta vaizdingas miesto gatves, pavyzdžiui, įsikūrusias Trastevere rajone – nuo laiko išblukę pastatai, pasakiški namukai, kuriuos puošia dekoruoti gėlių vazonai… Gatvėse galime pamatyti tikrąjį – amžinąjį Romos grožį.

9. Budapeštas

Budapeštas

Dunojaus upės padalintas į dvi dalis, Budapeštas yra trejų susijungusių miestų rezultatas. Buda yra kalva, ant kurios įsikūrę karališkieji rūmai ir senamiestis, apstus baroko ir gotikos paminklų, o jų didžioji dalis priklauso 19a Pesto miestui, kertančiam platų aveniu su elegantiškais neo – renesanso laikų pastatais. Grožėkitės nepaprasta miesto architektūra (nepamirškite didingų Parlamento rūmų) nuo Chain tilto bei apsilankykite senamiestyje, kuriame galėsite pasinerti į romantiškus pasivaikčiojimus miesto gatvėmis.

10. Briugė

Briugė

Šis mažas miestas (vargu ar galime jį vadinti metropoliu) yra mažoje šalyje, tačiau išsiskiriantis savo grožiu. Jis yra vienas iš geriausių išsilaikiusiu viduramžių laikų miestų, alsuojantis gotikos ir baroko laikų paminklais, apsuptas ovalo formos kanalais bei akmenimis grystais gatvių keliais. Nekyla abejonių, jog tai vienas Iš labiausiai lankytinų Europos miestų, be to, įsikūręs pačiame žemyno centre. Šio miesto negalima praleisti, kuomet keliaujate į Briuselį, o taip pat galite lengvai pasiekti iš bet kurios Vidurio Europos dalies. Tai puikus spalvingos architektūros ir žavingų vietoviu derinys, apsuptas daugybės kanalų.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x