10 gražiausių Europos pilių

1. Salzburg Palace Concerts castle, Austrija

Salzburg Palace Concerts castle

Austrijoje, Salzburgo miesto pakraštyje ant aukštos kalvos stovi didžiausia įtvirtinimu pilis Europoje, Salzburgo rūmų koncertų sale. Ši didinga pilis, kuri stove čia nuo Romėnų laikų, yra laikoma miesto simboliu ir dominuoja kitų viduramžių pastatų fone. 1077m. arkivyskupas Gerhard von Zalcburgas pradėjo pilies statybą, kuri tokia pati išliko iki mūsų dienų. Po jo, Konradas I tęsė įtvirtinimų statybą. Nuo XVI a . teritorija plėtėsi, buvo naudojama kaip karinis alėjimas ir prieglobstis. Tačiau nuo XXa. prad. veikia kaip muziejus, kurį galima apeiti per 30min.

2. Bamburgo pilis, Anglija

Bamburgo pilis

Tai senovinė Normanų pilis, pastatyta V – VI a. prie Šiaurės jūros šiaurinių krantų esančioje Northumberland teritorijoje, Anglijoje. Per savo egzistavimo šimtmečius pilis priklausė Škotų valdovams, tačiau XII a. karalius Henrikas II pilį pavertė savo rezidencija. XIXa. Bamburgo pilį nusipirko turtingas žemvaldys, kuris užsiėmė pilies restauracija ir sustiprinimu. Šiandien tai ne tik turistų lankymo objektas, bet kartu ir populiari vieta, kurioje rengiami įvairūs kultūriniai ir privatūs renginiai. Karališkosiose Halzburgo rūmų menėse rengiamos vestuvėse, o laikrodžio bokštelyje yra įrengta kavinė.

3. Lydso pilis, Anglija

Lydso pilis

Viena iš romantiškiausių pilių Europoje. Ji buvo pastatyta Maidstone mieste IX a., Saksonijos karaliaus Etelbart IV. Stūksanti ant dviejų mažų salelių, kurias supa ežeras, o aplink plyti nuostabūs sodai ir vynuogynai, Lydso pilis išgyveno daugybę dramatiškų istorinių įvykių kuomet šalį valdė Edward I, Henry V ir Henry VIII. 1926m, Olive Wilson Filmar, aristokratė, dar žinoma kaip ponia Bailey, įsigijo pilį už 873 000 $ ir visiškai pakeitė jos interje prą, o nuo 1976m, pilis atvėrė duris lankytojams. Lydso pilis taip pat siūlo ir viešbutį, o svečiai turi puikią galimybę pajusti autentišką viduramžių laikų atmosferą pietaudami banketų salėje “Henry VIII”.

4. Eilean Donan pilis, Škotija

Eilean Donan pilis

Žymiausia Škotijos pilis yra apsupta Dyuih ežero, bei visame pasaulyje puikiai žinoma dėl daugybės filmų, kurie čia buvo nufilmuoti. Pastatyta 1220m, kaip gynybinė tvirtovė nuo vikingų atakų, 1719m ji jau nebepajėgė atsilaikyti nuo airių puolimo, o vėliau 200 metų stovėjo tarsi vaiduoklis. 1932m. pilis buvo atrestauruota ir atvėrė duris lankytojams – čia atsidarė kavinė ir siuvenyrų parduotuvė.

5. Neuschwanstein pilis, Vokietija

Neuschwanstein pilis

Nors pavadinimą ištarti nėra lengva, išvertus iš vokiečių kalbos, tai gali būti interpretuojama kaip “Gulbės pilis”, dėl savo strateginio išsidėstymo kalnuotoje vietovėje Alpių papėdėje, šalia Austrijos sienos esančio Tirolio provincijos. Neuschwanstein pilis buvo pradėta statyti 1869m, Bavarijos karaliaus Ludwig II iniciatyva, kuri, deja, nepavyko. 1886m, pries pat statybų pabaigą, keistomis aplinkybėmis mire valdytojas, o jo kūnas buvo aptiktas ežere. Pilis garsėja kaip Walt Disney kino studijos pagrindinė emblema, pagal kurį buvo Disneilende buvo sukurta “Miegančiosios gražuolės” pilies modelis, o įkvėptas šios vietos grožio P. Čaikovskis parašė “Gulbių ežerą”.

6. Kronborgo pilis, Danija

Kronborgo pilis

1420m Elsinoro mieste pastatyta pilis yra vienas iš geriausiai išsilaikiusių Renensanso architektūros pavyzdžių. Pilis suvaidino svarbią role kare dėl viešpatavimo jūroje tarp Danijos ir Švedijos. Vis dėlto, pilis labiausiai žinoma kaip “Hamleto pilis”. Jos įkvėptas Šekspyras sukūrė savo didingą tragikomediją – Hamletą. Šiandien Kronborgo pilies muziejaus namai siūlo patyrinėti požemines katakombas, kurios garsėja savo istorijomis.

7. Castellano pilis, Prancūzija

Castellano pilis

Ši pilis stovi ant uolų, Dordonės upėje. Pirmieji pranešimai apie šią pilį buvo pastebėti dar XIII a. , kai ją užgrobė baronas Simon IV de Monfor. XV.a pilis tavo anglų nuosavybe, kai vyko šimtametis karas, tačiau vėliau pavirto į akmenų kalną. Šiandien ši pilis yra privati nuosavybė, atverianti duris lankytojams. Dabar čia karinis muziejus, vaizduojantis viduramžių gyvenimą.

8. Koenigsberg pilis, Prancūzija

Koenigsberg pilis

Išvertus iš vokiečių kalbos tai reiškia “Karalių pilis”. Ši pilis plyti Elzaso laukuose, beveik 2000m aukštyje. Pastatyta XIIa. Pab. ji tarnavo kaip neįveikiama viduramžių tvirtovė, vis dėlto, po daugybės laiko ji tapo negyvenama. 1900m, imperatoriaus Wilhelm II iniciatyva pilis buvo restauruota, o šiandien yra gausiai lankoma turistų.

9. Brano pilis, Rumunija

Brano pilis

Stovinti prie Rumunijos sienos esančių Valakijos ir Transilvanijos provincijų, pasauliui ši pilis yra žinoma kaip “Drakulos pilis”. Manoma, kad joje gyveno Valakijos valdovas Vladas, kuris taip pat vaizduojamas kaip žymusis vampyras. Su daugybe bokštų ir katakombų, Brano pilis tarnavo kaip gynybinė tvirtovė pries Turkus, o 1920. tapo Rumunijos karaliaus rezidencija. Dabar pilyje yra įrengtas muziejus, kuris vaizduoja karališkosios šeimos gyvenimą, o dar mažesniame muziejuje galite išvysti tradicines rumunų gyvenimo būdo detales.

10. Chateau de Chillon, Šveicarija

Chateau de Chillon

Sakoma, jog niekur nėra tokios antros vietos kaip Chateau de Chillon. Įsikūrusi tarp Ženevos ežero ir snieguotų Alpių viršūnių, ši vieta tapo įkvėpimu daugeliui didžių menininkų – lordui Baironui, V. Hugo ir garsiam filosofui Ž. Ž. Ruso. Pilis buvo sudaryta iš 100 įvairiausių struktūrų, kurie lėmė šiandieninę pilies išvaizdą. Chateau de Chillon pergyveno tris istorinius periodus, o šiandien muziejus siūlo pažvelgti į didingą šios pilies praeities istoriją.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x