10 gražiausių Europos mažųjų miestų

1. Vienas iš labiausiai akį traukiančių miestelių Europoje – Briugė. Įsikūręs pietvakarinėje Belgijos dalyje, Briugė yra šiaurės Flanderso (West Flanders) provincijos sostinė, Belgijos Flemish regione. Istorinis miesto centras yra neabejotinai gražiausia miesto vieta, be to, įtraukta pasaulio paveldų sąrašą, o didžioji viduramžių architektūros dalis iki šiol išliko nepaliesta.

Briugė

Tarp lankytinų istorinių pastatų vertėtų apsilankyti Dievo Motinos katedroje, vienas aukščiausių plytinių bokštų pasaulyje, Šv. Kraujo bazilikoje, Šv. Salvadaro katedroje miesto rotušėje. Briugė yra puiki vieta, kurioje galite susipažinti su viduramžių ir moderniuoju menu, čia taip pat galite rasti daug muziejų, teatrų, pamatyti festivalių.

Briugės kanalas

2. Kitas mūsų sąrašo dalyvis – Česky Krumlov, esantis Čekijoje.

Čekija naktį

Įsikūręs pietų Bohemijos regione, miestelis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldų sąrašą, žavintis lankytojus savo meno kultūra ir architektūra. Miestas taip pat puikiai žinomas dėl Česky Krumlov pilies, kuri buvo pastatyta dar 13a. Unikalūs ir nuostabūs vaizdai šį miestą daro vienu iš patraukliausiu Europoje.

3. Nors ir mažas, Vinčesteris yra puikiai pažįstamas.

Vinčesterio  katedra

Tai buvusi Anglijos sostinė, dabar – pietryčių Anglijoje įsikūrusios Hampšyro grafystės pagrindinis miestelis. Čia galite pamatyti Vinčesterio katedrą, vieną iš didžiausių katedrų Europoje, Vinčesterio pilį bei Vinčesterio universitetą. Miestas taip pat žinomas dėl savo architektūros.

4. Prancūzija populiari dėl daugybės vietų ir dalykų. Vienas iš jų – tai mažyčiai bažnytkaimiai, kurie turi kažką unikalaus. Ezės miestas – puikus pavyzdys.

Ezės miestas

Įsikūręs pietryčių Prancūzijoje, netoli Nicos, jis yra bene populiariausia vieta šalia Žydrosios pakrantės. Miestas garsėja nuostabiais Viduržiemio jūros vaizdais, neretai vadinamas „muziejų kaimu“, dėl turistų gausos. Viduramžių laikų grožis ir žavesys paverčia jį ne tik unikalia, bet ir puikia vieta atostogoms.

5. Vokietijoje apstu vietovių, kurias privalu pamatyti. Kalbant apie mažus miestelius, privalote apsilankyti Garmisch-Partenkirchen.

Garmisch-Partenkirchen

Jis įsikūręs pietų Vokietijoje, Bavarijoje ir yra apsuptas stulbinančio grožio kalnų. Visai netoli miesto stūkso didžiausias Vokietijos kalnas – Zugspitze.

6. Liuksemburgas, be abejonės, vienas gražiausių miestų Europoje.

Liuksemburgas

Įsikūręs Europos širdyje, miestas yra Liuksemburgo kunigaikštystės sostinė. Čia galite rasti begalę veiklos. Jeigu nusprendėte čia apsilankyti, vertėtų aplankyti Kunigaikščių rūmus, Gotikinę Dievo Motinos katedrą ir Adolfo tiltą. Liuksemburgas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldų sąrašą dėl žymiųjų savo muziejų – Liuksemburgo miesto istorijos muziejaus, Nacionalinio istorijos ir dailės muziejaus bei Didžiojo Kunigaikščio Žano moderniojo meno muziejaus.

7. Maži miesteliai žavingi dėl to, jog juose ne tik galima sužinoti istorinių faktų, bet taip pat atsipalaiduoti ir pailsėti. Būtent tokia vieta yra Krokuvos senamiestis.

Krokuva

Kaip ir daugelis į UNESCO įtrauktų vietovių, Krokuvos senamiestis garsėja savo architektūra. Turistai turi galimybę pamatyti Baroko, Gotikos ir Renesanso epochų laikų statinius. Čia gausu rūmų, muziejų ir bažnyčių, kurios prikaustys Jūsų dėmesį savo grožiu ir istorine svarba.

8. Turbūt esate girdėję apie Transilvaniją ir jos grožį.

Sighisoara

Sighisoara

Kuomet kai kurie domisi legenda apie grafą Drakulą, kiti yra sužavėti viduramžių miestais, kurių šiame Rumunijoje regione – tuzinas. Sighisoara – vienas subtiliausių viduramžių laikų miestų visoje Rumunijoje, įsikūręs prie Târnava Mare upės, esančios Mureş apygardoje. Kažkada dažnas šio miesto lankytojas buvo pats Vladas III – Drakula. Tai viena iš priežasčių, kodėl daugelis taip noriai lanko ir domisi šia vieta. Miestas garsėja nuostabiais vaizdais, kurie nukelia į senuosius amžius. Sighisoara citadelė, laikrodžio bokštas ir ginklų muziejus – vietos, kurias privalote aplankyti šiame miestelyje.

9. Šveicarija turistams gali pasiūlyti daug, o tarp tokių pasiūlymų – Berno miestas.

Šveicarija

Iš tiesų Bernas nėra mažas miestelis, o pagal gyventojų skaičius jis ketvirtas šalyje. Dėl istorinio miesto centro įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldų sąrašą. Bernas garsėja kaip vienas iš aukščiausios gyvenimo kokybės miestas pasaulyje. Lankytojai kviečiami aplankyti Zytglogge, viduramžių laikų laikrodį, Gotikinę 15a katedrą ir begalę įvairiausių muziejų.

10. Toledas, Ispanija

Toledas

Nuo 1986m įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldų sąrašą, žinomas dėl savo kultūros ir monumentalaus paveldo. Buvusi Ispanijos imperijos sostinė, čia vyko svarbūs istoriniai įvykiai, tokie kaip Vestgotų tarybos posėdis ankstyvaisiais viduramžiais. Lankytinos vietos – El Greco muziejus, Gotikinė katedra (pastatyta dar 13a.), Šv. Karaliaus Jono vienuolynas ir Vestgotų kultūros muziejus.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x