10 geriausių lankytinų vietų Tailande

Tailandas yra animuotų vaizdų koliažas, apimantis šurmuliuojančius šiuolaikinius miestus kuriuose gausu motociklų ir tuk-tuk, budistų šventyklas, prižiūrimas oranžine spalva apsivilkusiais vienuoliais, kalnų gentis, parduodančias rankdarbius, vešlius kraštovaizdžius, pasižyminčius tradiciniais ūkių kaimais, senovės griuvėsius ir pritrenkiančias pakrantės, apipuoštas dieviškais paplūdimiais ir mėlynomis lagūnomis. Šis patrauklus portretas puikiai paaiškina kodėl Tailandas yra labiausiai mėgstama turistų vieta Pietryčių Azijoje.

Tie, kas turi kelias savaites laiko ir nori panaršyti šalį turėtų leisti laiką Thai salose. O jeigu norisi energijos, šalies sostinė Bankokas suteiks jos daugiau negu įsivaizduojate. Trokštantiems gamtos ir susipažinimo su šalies etniniu gyvenimu būtina pasižvalgyti po Chiang Rai miestą.

Ši apžvalga atskleis kultūrines, istorines, bei gamtos siūlomas pramogas Tailande.

tailando zemelapis

1. Chiang Rai (Čiangrajus)

Chiang Rai

Pats šiauriausias miestas Tailande yra Chiang Rai. Jis – pagrindinis prekybos centras Auksiniame Trikampyje tarp Tailando, Laoso, ir Mianmaro. Visada judantis miestas visada turi ką pasiūlyti. Dienos metu Chiang Rain skendi ramybėje, kadangi dauguma turistų išvyksta po turistines keliones. Tačiau atėjus vakarui pradeda žybsėti neoninės lemputės, atsidaro restoranai ir kavinės bei suvenyrų kioskai, ir prasideda visai kitas gyvenimas.

2. Pai

Pai

Kadaise ramus kaimelis šiaurės Tailande, Pai tapo klestinčia Mae Hong Son Loop dalimi, kuri tęsiasi tarp Chiang Mai ir Mae Hong Son. Žinomas dėl savo vaizdingo slėnio ir raminančios atmosferos, Pai yra mėgstamas turistų, kurie nori išnaršyti regioną. Kadangi Pai randasi kalnų apačioje, atsiranda puiki galimybė žygiams ir vietinių genčių lankymams. Be to, iškart už miesto yra dramblių stovyklos, karštosios versmės, gražūs kriokliai. Pai upė taip pat suteikia galimybę pakeliauti vandeniu.

3. Phanom Rung

Phanom Rung

Stovinti ant jau išnykusio ugnikalnio, Phanom Rung yra šventa indų šventykla, tiksliau jos kompleksas, žinomas dėl pribloškiančios architektūros. Esanti netoli Nang Rong kaimo, ši šventykla buvo pastatyta Khmer tarp X ir XIII amžiaus ir skirta garbinti Šivą. Sukonstruota iš smiltainio ir laterito, Phanom Rung reprezentuoja Kailash kalną, šventuosius Šivos namus. Kompleksas žiūri į rytus, o keturis kart per metus saulė šviečia per visas 15 šventyklos durų. Per šias dienas parkas dirba ilgiau, o vietiniai švenčia Phanom Rung festivalį balandžio mėnesį. Festivalyje galima išvysti senovės brahminų tradicijų ir modernių šviesos bei garso pasirodymų.

4. Railay

Railay

Railay (arba Rai Leh) yra nedidelis pietų Tailando pusiasalis, pasiekiamas tik laivu dėl didelių kalkakmenio uolų kurios nukerta susisiekimą su sausuma. Šios uolos pritraukia alpinistus iš viso pasaulio, tačiau vieta populiari ir dėl gražių paplūdimių bei ramios atmosferos. Beveik visa gyvenama žemė šiame pusiasalyje tapo apstatyta, o plėtimasis jau kėsinasi į šalia esantį mišką. Kitą vertus, aukštų pastatų nėra, o didžioji dalis statybų nematoma dėl jas užstojančių medžių.

5. Khao Sok nacionalinis parkas

Khao Sok nacionalinis parkas

Daugelis pasakys, kad Khao Sok nacionalinis parkas yra gražiausia šalies vieta dėl džiunglių miškų, kalkakmenio karstų, upių bei ežerų, esančių pietų Tailando Surat Thani provincijoje. Rezervatas yra namai Azijos drambliams, elniams, laukiniams šernams, meškoms, tapyrams, įvairiausioms beždžionėms, ir t.t. Parke yra keletas skirtingų takų norintiems pasivaikščioti ir pasimėgauti gamtos teikiamais vaizdais.

6. Ayuthaya (Ajutaja)

Ayuthaya

Įkurtas 1350 metais, Ayuthaya miestas randasi Chao Phraya upės slėnyje. Sala, kurioje yra miestas, apsupta trijų upių, susijungiančių Siamo įlankoje. Karalius U Thong paskelbė šį miestą savo karalystės sostine, Ayuthaya karalyste, geriau žinoma Siamo pavadinimu. Paskelbtas didingiausiu planetos miestu, Ayuthaya turėjo tris rūmus, daugiau negu 400 šventyklų bei populiaciją, kuri viršijo 1 milijoną gyventojų. 1767 metais Birma užpuolė bei užkariavo miestą, tad sostine tapo Bankokas. Ayuthaya griuvėsiai tapo lankytina turistų vieta. Kadangi nuo Bankoko iki Ayuthaya viso labo 80 kilometrų, vietą galima pasiekti nesunkiai.

7. Kanchanaburi

Kanchanaburi

Kanchanaburi – Tailando vakaruose įsikūręs miestas, labiausiai žinomas dėl savo nuostabaus kraštovaizdžio, nesunkiai pasiekiamų nacionalinių parkų bei krioklių. Vieta geriausiai žinoma dėl tilto, einančio per Kwai upę. Tiltas sujungia istorinį „mirties geležinkelį“ į Birmą. Čia Antrojo pasaulinio karo metais mirė tūkstančiai karo kalinių, dirbusių Japonijai. Keli muziejai bei kapinės puikiai perteikia karo metais susiklosčiusią situaciją. Visai šalia Kanchanaburi stovi keli nacionaliniai parkai, kaip Erawan ar Srinakarind.

8. Chiang Mai (Čiangmajus)

Chiang Mai

Apsuptas šiaurėje esančiais kalnais, Chiang Mai klesti dėka pastoviai keliaujančių turistų, norinčių pasigrožėti vešliais kraštovaizdžiais, kalnų genčių gyvenimo ypatybėmis, ar tiesiog patirti kitų nuotykių. Tačiau pats Chiang Mai yra didelis ir kultūriškai svarbus miestas kuriame tarpusavyje gyvena moderni ir senoji Tailando architektūra. Pasivaikščiojimas po istorinį centrą atveria akis dėl senųjų miesto sienų bei daugybės budistų šventyklų. Verta paminėti ir pačia žymiausią šventyklą – Wat Phrathat Doi Suthep, esančia už miesto ir stovinčia ant pakalnės.

9. Bankokas

Bankokas

Tailando sostinė yra neabejotinai didžiausias miestas šalyje, pasižymintis kosmopolitiškumu, aukštais pastatais, senovės šventyklomis, didingais rūmais, blizgančiais klubais, triukšmingomis turgavietėmis kur neatsiginsite pardavėjų, siūlančių jums tiek maisto, tiek suvenyrų. Nors miestais kartais apibūdinamas kaip cemento džiunglės kuriose galima rasti tik triukšmingą eismą ir taršą, Bankoke apstu natūralaus grožio. Žymi turistų gatvė – Khao San – puiki vieta pradėti kelionę, kadangi norintys apsipirkti neišleis daug pinigų, o skanus maistas ir aktyvus naktinis gyvenimas tik dar labiau viską sustiprina. Nereikėtų pamiršti ir šventosios Wat Phra Kaew šventyklos su joje stovinčia smaragdine Budos statula.

10. Tailando salos

Tailando salos

Nuo Tailando pakrantės nutolusios salos yra žinomos visame pasaulyje. Gražūs paplūdimiai, dieviški vaizdai, ar net vakarėlių sukeliama atmosfera. Viso yra trys pagrindiniai salynai. Bankoko rytuose rasite Ko Samet bei Ko Chang, Ko Samui įlankoje – Ko Pha Ngan bei Ko Tao, bei Andamam esančios Phuket bei Ko Phi Phi. Phuket yra šalies didžiausia bei labiausiai išsivysčiusi sala, dviem tiltais sujungta su žemynų. Ko Phi Phi garsi dėl filmo „The Beach“, kai tuo tarpu Ko Tao vadinama Tailando nardymo Meka. Tačiau egzistuoja ir daugiau nuostabių salų, kurias galite pasirinkti.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x