10 geriausiai išsilaikiusių viduramžių miestų Europoje

Briugė, Belgija

Briugė

Kartais vadinamas šiaurės Venecija, šis nuostabus ir viliojantis miestas savo istoriją pradėjo dar 1128m. Šiandien istorinis miesto centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldų sąrašą. Miesto širdis – nuostabus turgus ir Belforto tvirtovė, kurios aukštis net 83m. Be to, daugelį vilioja vietinis alus ir šokoladas.

Regensburgas, Vokietija

Regensburgas

Vienas iš seniausių Vokietijos miestų, Regensburgas buvo įkurtas romėnų pries beveik 2tūkst. metų. Pagrindinis miesto akcentas – puikiai išsilaikęs, viduramžius menantis miesto centras, kuriame stove katedra ir akmeninis tiltas, taip pat daugybė Gotikinio stiliaus pastatų miesto aikštėje. Regensburgas taip pat įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldų sąrašą.

Jorkas, Anglija

Jorkas

Senovinis katedrų miestas, kurio istorija siekia dar iki romėnų įsigalėjimo. Jorkas siūlo pažvelgti į vienus iš geriausiai išsilaikiusių senovinių pastatų ir struktūrų Europoje, tad nenuostabu, dėl ko jis yra antras lankomiausias miestas Anglijoje po Londono. Lankomiausi miesto objektai – didžiausia gotikinė katedra rytų Europoje, mūrinė siena, juosianti miestą.

Koliuras, Prancūzija

Koliuras

Puikiai išsilaikęs miestas yra sujungtas dvejų šalia esančių kaimelių, tarp įspūdingos pilies. Čia atvykę turistai labia vertina ypatingo grožio gatves ir kitus lankytinus objektus – senąją Notre-Dame-des-Agnes bažnyčią, seną bokštą, nuo kurio atsiveria pasakiškas vaizdas į jūrą bei 13a. pastatytą Karališkąją pilį.

Talinas, Estija

Talinas

Estijos sostinė, kurios visas grožis atsiveria nuo Tompea kalvos. Puikiai išsilaikiusioje vietovėje gausu senovinių namų ir gatvių, o senamiestį vis dar saugo senųjų miesto sienų likučiai.

Karkasonas, Prancūzija

Karkasonas

Įsikūręs pietvakarinėje Prancūzijos dalyje, Karkasonės miestas labiausiai žinomas dėl senovinės gynybinės sienos, juosiančios miestą. Įsimintiniausias objektas – Cite, istorinė tvirtovė, kurioje buvo filmuojamas filmas apie Robiną Hudą. Teigiame, jog Cite įkvėpė Voltą Disnėjų sukurti tokią pat tvirtovę, kurioje buvo įkalinta miegančioji gražuolė.

San Gimignano, Italija

San Gimignano

Nuostabus viduramžių miestas Tuskanoje, apsuptas gynybine siena. Žinomas dėl savo bokštų ir meno. Žymiausias objektas – Piazza del Duomo, miesto aikštėje įsikūrusi bažnyčia. Visa aikštė apsupta tūkstančių metų senumo bokštais.

Toledas, Ispanija

Toledas

Miesto istorija siekia 129m. prieš Kristų, kuomet jį užėmė romėnai, o Romos cirko griuvėsiai vis dar matomi už miesto sienų. Miesto centre stovinti katedra – žymiausias objektas, kurio nevalia praleisti.

Praha, Čekija

Praha

Čekijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Senoji Praha – populiarus miestas, traukiantis turistus iš įvairiausių pasaulio kampelių. Miesto širdis – senamiesčio aikštė. Čia išlikę įvairių epochų statiniai – Gotikiniai, Renesanso ir Baroko. Istorinis miesto centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldų sąrašą.

Stokholmas, Švedija

Stokholmas

Stokholmo senamiestis, dar vadinamas Gamla Stan, yra puikiausiai išsilaikęs, o karališkieji rūmai ir katedra yra vieni iš labiausiai lankytinų objektų.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x