Slovakijos rojus (Slovenský raj)

Slovakijos rojus

Slovakijos Rojaus nacionalinis parkas (svk. Národný park Slovenský raj) – vienas iš 9 nacionalinių parkų Slovakijoje. Parkas įsikūręs Banska Bistricos (Brezno raj.), Prešovo (Poprado raj.) ir Košicės kraštuose (Rožniavos ir Spišska Nova Vesės raj.).

Rojaus parkas įkurtas 1988 m. Nuo 2004 m. dalis parko įtraukta į Europos Natura 2000 saugomų teritorijų tinklą.

Šiame parke rasite keletą įdomių, bei vaizdingų maršrutų pėščiomis. Šis žygis nebus lengvas pasivaikščiojimas kalnų takeliu, kadangi čia reikės lipti per įvairias kliūtis, rąstus, kopti medinėmis pakopomis ir lipti aukštomis metalinėmis kopėčiomis, esančiomis siaurame tarpeklyje.

Esant sausam orui, vasaros viduryje ar pabaigoje čia kopti žymiai lengviau, nes beveik visur sausa, nėra taip slidu, o ir vandens nėra po kojomis. Jeigu sezonas pasitaikė lietingas, teks sušlapti kojas, kadangi vietomis siauri praėjimai ir juose bus vandens. Pateiktose nuotraukose buvo palyginti sausa vasara ir didelės bėdos dėl to nebuvo.

Slovakijos rojus kempingas podlesok
Kempingas Podlesok
Kempingo vieta
Kempingo Podlesok vieta žemėlapyje, Netoli nuo miesto Poprad

Jeigu apsistojote viešbutyje, šalia kempingo yra stovėjimo aikštelė kurioje galėsite palikti automobilį. Jeigu keliaujate su kemperiu ar norite nakvoti palapinėje, šalia šio parko yra puikus kempingas „Podlesok“. Šio kempingo koordinatės (48.966904924562165, 20.384817861173993). Kempinge yra dušai, tualetai, kavinė šalia kempingo, bei nedidelė maisto parduotuvėlė. Apsilankymo metu dušai veikdavo su specialiais žetonais, kuriuos įsigysite prie registratūros esančiame automate. 1 žetonas kainuoja 0,50 €. Įmetus žetoną duše bėga šiltas vanduo tam tikrą laiką, tačiau tą laiką galima sustabdyti ir vėl paleisti kiek norite kartų, tad neprisipirkite per daug žetonų, nes jų užtenka vos keletos. Yra ir nedidelių namelių keliaujantiems su didesne kompanija, tačiau sezono metu reikėtų pasidomėti laisvomis vietomis iš anksto, nes daugelis jų būna užimti. Vieta labai patogi, nes šalia kempingo teritorijos iš karto galite išeiti į žygio maršruto pradžią. Įėjimas į žygio trasą mokamas, trasos pradžioje reikia sumokėti 1,5 €.

Žemiau pateiktose nuotraukose rasite Slovakijos rojaus trasas, jų išsidėstymą žemėlapyje ir kiekvieno maršruto atstumus, bei orientacinį trasų įveikimo laiką.

Slovakijos rojus maršrutai
Trasų žemėlapis
Slovakijos rojus atstumai trasu
Trasų pavadinimai ir atstumai

Žemiau pateiktoje nuotraukų galerijoje rasite vaizdų iš trasos ir kliūčių kurias jums teks įveikti. Vaizdai pateikti iš trasos pavadinimu Suchá Belá, kurios pradžia prie kempingo Podlesok.

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x