Žymiausios pietų Tipererio pilys

Pietų Tipereris – Airijos grafystė, kurios sostinė yra Klonmelis. Grafystė, kuri buvo sukurta 1898 metais, padalinant ją į dvi dalis: šiaurinę ir pietinę, išsiskiria savo grožiu ir lankytinais objektais. Ne tik graži gamta, bet ir istorinės pilys vilioja turistus apsilankyti šiame krašte. Tai puiki galimybė pamatyti gražiausias ir žymiausias Pietų Tipererio grafystės pilis.

21

Cashel pilis

Cashel pilis, dar vadinama Šv. Patriko uola, – buvusi Airijos karalių rezidencija, kurioje jie gyveno iki normandų įsiveržimo. Iš akmens ant uolos 12 amžiuje pastatytas statinys iki šiol žavi lankytojus gerai išlikusia išvaizda. Cashel pilis yra viena iš žymiausių šalies pilių. Būtinai atkreipkite dėmesį apvalųjį 28 metrų aukščio bokštą. Jis yra geriausiai išlikęs šio komplekso statinys. Pasivaikščiojimas po pilį ir įdomi jos istorija dar ilgai išliks atmintyje.

CashelRock ofcashelrock-of-

Carrigeen pilis

Nedidelė viduramžių laikotarpio Carrigeen pilis šiuo metu yra puikus viešbutis keliautojams. Viešnagės metu galima ne tik apžiūrėti pilį, bet ir pajusti jos atmosferą. Pirmasis jos bokštas buvo pastatytas 1600 metais, o paskutiniai statybų darbai buvo baigti po dviejų šimtmečių. Pilkos spalvos lygaus akmens pilis nors ir nedidelė, tačiau sulaukia daug lankytojų. Joje organizuojamos įdomios ekskursijos.

Carrigeen CastleCarrigeen Castle1

Redwood pilis

1210 metais Pietų Tipererio grafystėje buvo pastatyta Redwood pilis. Originali dviejų aukštų struktūra ir ilga istorija traukia turistus. Tai viena iš žinomiausių šios grafystės pilių. Pirmajame jos aukšte nebuvo durų, tokiu būdu saugotasi nuo priešų, o durys buvo įrengtos antrame aukšte. Iš akmens pastatytas statinys turi daugybę kambarių. Čia taip pat randami slapti kambarėliai ir įvairios patalpos. Storos akmens sienos labai gerai atliko gynybinę funkciją.

Redwood_Castle

Cahir pilis

Cahir pilis – viena iš geriausiai išsilaikiusių ne tik Pietų Tipererio grafystės, bet ir visos Airijos pilių. Virš upės pastatytas statinys buvo beveik nenugalimas priešų. Prie puikios gynybos prisidėjo ir bauginanti gynybinės pilies išvaizda. Priešai iš toli galėjo matyti kaip gerai pasirengę pilies gyventojai laukė jų. 1142 metais pastatytas statinys dėl šios puikios gynybos labai gerai išsilaikė iki mūsų dienų. Turistai po pasivaikščiojimo pilies viduje gali pakilti į žymųjį Cahir bokštą. Nuo jo atsiveria nuostabus apylinkių vaizdas. Tai viena lankomiausių šios grafystės apžvalgos aikštelių. Verta paminėti, kad Cahir pilis yra įtraukta į beveik visus turistinius lankytinų objektų maršrutus.

cahir_castle_viewCahir Castle

Ballynahow pilis

Nedidelė Ballynahow pilis buvo pastatyta 13 amžiuje. Ji tarnavo kaip gynybinė ir žvalgybinė tvirtovė. Dabar turistai ekskursijos metu gali susipažinti su pilies požemiais, pamatyti nedideles gyvenamąsias patalpas ir išlikusius laiptus, kurie vedė į viršutinius aukštus ir ant stogo. Ballynahow pilis buvo pastatyta iš akmens ir iki mūsų dienų pakankamai gerai išsilaikė. Ekskursija joje bus nepamirštama.

Castles_of_Munster,_Ballynahow,_Tipperary_-_geograph_org_uk_-_1542667

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x