Žymiausi Krokuvos paminklai ir skulptūros

Pietų Lenkijoje prie Vyslos upės įkurtas Krokuvos miestas garsėja savo grožiu ir vertybėmis. Tai trečias pagal dydį šalies miestas. Jis laikomas ne tik Lenkijos mokslo, kultūros, bet ir meno centru. Krokuvoje gausybė paminklų ir skulptūrų, kurios garsėja savo istorija. Tai vertingi meno kūriniai, kurie sutraukia minias smalsių turistų.

0_rzezba_allkrakow-poland-1

Popiežiaus Jono Pauliaus II paminklas

Popiežiaus Jono Pauliaus II paminklas yra vienas iš lankomiausių Krokuvoje. Jis randamas senamiestyje esančioje Franciszkanska gatvėje. Paminklas Krokuvoje pastatytas neatsitiktinai, nes 1938 metais Jonas Paulius atvyko mokytis į čia įkurtą universitetą. Nors mokslus teko nutraukti dėl prasidėjusio karo, tačiau 1942 metais įstojo į Krokuvos dvasininkų seminariją. Jau tuomet būsimasis popiežius išgarsėjo dėka savo prasmingų iškalbų. Jis visuomet palaikė glaudžius ryšius su šiuo miestu, todėl nenuostabu, kodėl būtent jo paminklas toks populiarus šiame mieste.

800px-Pope_John_Paul_II_monument,Krakow_Archbishop's_Palace_courtyard,_3_Franciszkanska_street,Old_Town,_Krakow,_Poland

Skulptūra „Surištas Erosas“

„Surištas Erosas“ – Senojo turgaus aikštėje esanti skulptūra. Ji čia nuo 2003 metų. Tarp miesto gyventojų skulptūra vadinama tiesiog galva. Turistai labai pamėgo šį meno kūrinį. Greta galvos nori nusifotografuoti dauguma keliautojų. Smalsiausi įlipa į skulptūros vidų, nes ten tiesiog tuščia erdvė. „Surištas Erosas“ siekia 2 metrus aukščio ir daugiau kaip 3 metrus pločio. Pagal prasmę skulptūra reiškia beprotišką meilę, dėl kurios galima pamesti galvą. Todėl nenuostabu, kad čia tiek daug įsimylėjėlių.

800PX-~1

Adomo Mickevičiaus paminklas

Adomo Mickevičiaus paminklas – dar vienas žymus kūrinys stovintis Senojo turgaus aikštėje. Jis čia jau nuo 1898 metų. A. Mickevičius yra garsus Lietuvos ir Lenkijos poetas, kuris padarė didžiulę įtaką Rytų Europos literatūrai. Garsiausi jo kūriniai – „Vėlinės“, „Krymo poetai“ ir „Ponas Tadas“. Adomo Mickevičiaus paminklas laikomas lenkų tautos nepriklausomybės simboliu. Tai vienas iš lankomiausių Krokuvos paminklų, kurį būtina ne tik pamatyti, bet ir įamžinti nuotraukose.

untitled
Photo: Nico Trinkhaus – Travel Photography

Šuns Jock paminklas

2001 metais Šuns Jock paminklas buvo pastatytas Krokuvoje, Wislane bulvare, kuris tęsiasi greta Vyslos upės. Tai labai graži vieta pasivaikščiojimams. Paminklas simbolizuoja šunišką ištikimybę. Šio šuns personažo istorija nėra labai džiugi. Metus laiko Jockas aikštėje laukė kol jo šeimininkas buvo ligoninėje. Po jo mirties šuo nepaliko šios vietos. Nuo tada jis tapo miesto gyventojų numylėtiniu, o visi bandymai jį sugauti ir atiduoti į gyvūnų prieglaudą buvo bevaisiai. Vėliau jį prisijaukino sena moteris, po kurios mirties Jockas pabėgo iš prieglaudos ir pateko po traukiniu. Ši tragiška žūtis įkvėpė pasatyti paminklą ištikimam šuniui.

800px-Krakow_2006_08935480703

Angelų skulptūra

Angelų skulptūra stovi greta pranciškonų bažnyčios. Tai nerūdijančiojo plieno ir akmens kompozicija. Čia galima pasigrožėti septyniais angelais ir aplink esančiais 27 akmenimis. Jie sudaro vieningą skulptūrų kompleksą. Skaičiai simboliškai reiškia septynias savaitės dienas ir 27 metus popiežiaus Jono Pauliaus II valdymą. Angelų skulptūra čia stovi nuo 2008 metų.

steel-angel-sculptures-1-big

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x