Žymiausi Gento architektūros paminklai

Gentas – vakarų Belgijos miestas, kuris labai svarbus tuo, kad jame yra labai daug lankytinų objektų. Jis – Flandrijos provincijos centras, kuriame visuomet gausu turistų. Miestas, įkurtas 7 amžiuje tikrai turi daug žymių vietų. Gento istorija, kultūra, tradicijos bei gamta sužavi visus čia apsilankiusius. O ypatingo dėmesio verta architektūra.

flat,550x550,075,f The-Bridge-Gent-Belgium

Cereal ir Herbs gatvės

Cereal ir Herbs gatvės – puiki vieta pradėti pažintį su Gento miesto architektūra. Tai pagrindinės jo gatvės, kuriose gausu statinių, kurie mena daugelį istorinių ir kultūrinių įvykių. Jos driekiasi greta Liso upės. Tai iš tiesų labai graži vieta tinkanti pasivaikščiojimams ir pažinčiai su šiuo nuostabiu istoriniu miestu. Viduramžiais šioje vietoje vyko prekyba grūdais ir šios gatvės tapo prekybos centru, todėl ir buvo pavadintos gėlių bei javų gatvėmis. Vieni iš žymiausių statinių – Šv. Nikolajaus ir Šv. Archangelo Michailo bažnyčios. Taip pat čia išliko stovėti Grūdų saugykla, kuri čia stovi nuo 13 amžiaus.

Cereal ir Herbs gatvėsStreet herbs

Gerard Devil pilis

Istorinė Gerard Devil pilis stovi netoliese nuo žymiosios Šv. Bovo bažnyčios. Šis architektūros paminklas buvo pastatytas 1210–1270 metais. Verta žinoti, kad tai buvo pirmasis statinys iš akmens. Pavadinimas pilies kilo nuo savininko Gerardo Viliane, kuris buvo vadinamas velniu dėl to ir pavadiniams yra Gerard Devil. Nors statinys kelis kartus buvo rekonstruojamas ir keičiamas, tačiau tai, ką matome dabar tikrai įspūdinga. Dar viena įdomybė, kad po pilimi esantis rūsys užima net 560 kvadratinius metrus ploto, taigi jis yra ir pats didžiausias Belgijoje. Dabar itin lankoma Gerard Devil pilis yra nuostabus architektūros paminklas.

gent08-17

Augustiniečių vienuolynas

Augustiniečių vienuolynas yra vienas iš lankomiausių Gento statinių. Verta paminėti, kad jis puikiai perteikia architektūrines ir meno vertybes. Vienuoliai čia įsikūrė nuo 13 amžiaus. Nuo to laiko miesto gyventojai sulaukdavo jų pagalbos bei galėjo prašytis suteikti prieglobstį. Turistai atvykę į Gentą ir pamatę Augustiniečių vienuolyno pastatą stebisi jo išvaizda. Juk akivaizdžiai matosi, kad šis didingas istorinis statinys puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Nuo 17 amžiaus čia plūdo kasmet daugybė tikinčiųjų, kurie meldėsi Šv. Ritai ir prašė stebuklo. Daugelis iš jų pasveiko nuo sunkių ir nepagydomų ligų. Vėliau vienuolyne įkūrė Dailės ir meno akademiją, kuri buvo apie 100 metų. Šiuo metu Augustiniečių vienuolynas yra labai gausiai lankomas architektūros paminklas.

Augustinian-friaryAugustinian Monastery

Gento paštas

Gente stovi įspūdingas architektūros paminklas – Gento paštas. Pastatas buvo pastatytas 1896–1909 metais. Tai neogotikos ir neorenesanso stiliaus statinys. Ant fasado galima pamatyti tris moteriškas figūras, kurios simbolizuoja Belgiją ir jos dukteris Flandriją bei Valoniją. Šiek tiek žemiau yra 9 skulptūros, kurios simbolizuoja 9 šalies provincijas. Taip pat žvilgsnius traukia ir Belgijos herbas su užrašu „Vienybėje – stiprybė“. Gento paštas yra vienas iš lankomiausių šio miesto objektų, todėl čia niekuomet netrūksta smalsių turistų.

korenlei-large

Gento miesto muziejus

Istoriniame 13 amžiaus pastate yra įkurtas Gento miesto muziejus. Tai buvęs vienuolynas. Muziejuje yra išlikusios freskos, kurios sukurtos 14 amžiuje. Viduje lankytojai randa kelias ekspozicijų sales. Vienoje iš jų puiki paveikslų kolekcija, kurioje galima pamatyti visus Belgijos karalius ir karalienes. Taip pat visi norintys pamatyti ir sužinoti kaip per ilgus metus keitėsi grožio sąvoka, gali tai padaryti šiame muziejuje. Kitose salėse yra daugybė vertingų meno kūrinių, senovės monetų bei archeologinių radinių eksponatai. Ne tik miesto istorija vilioja turistus. Gento miesto muziejus labiausiai dėmesio sulaukia dėka čia esančios miesto nuotraukos iš paukščio skrydžio.

Gento miesto muziejusGento miesto muziejus1

Šv. Bavo bažnyčia

Senosios medinės bažnyčios vietoje 942 metais buvo pastatyta Šv. Bavo bažnyčia. Šiuo metu didingas gotikos stiliaus architektūros paminklas mena ilgą istoriją bei saugo religines ir meno vertybes. Bažnyčia pavadinta turtingo žemvaldžio vardu, kuris visą savo turtą atidavė bažnyčiai ir pašventė savo gyvenimą jai. Vėliau jis buvo paskelbtas šventuoju. Dabar Šv. Bavo bažnyčiojeesantis Gento altorius yra pats svarbiausias kūrinys. Jį pirmiausiai nori pamatyti čia atėję lankytojai. Altorius siekia 3,5 metrus aukščio ir 5 metrus pločio. Šv. Bavo bažnyčia yra unikalus architektūros paminklas, kurį būtina pamatyti atvykus į Gentą.

Sint-Baafskathedraal_Cathedral_of_St_Bavo-Gent-Belgiumghent-st-bavo-cathedral

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x