Žymiausi Briugės pastatai

Prie Šiaurės jūros, Belgijos šiaurės vakaruose, yra įkurta Briugė. Šis miestas 11–14 amžiuje buvo vienas didžiausių Europos tarptautinės prekybos ir amatų centras. Ji greitai vystėsi, klestėjo ekonomika ir tai atsispindi jos architektūroje. Briugė yra išskirtinės viduramžių architektūros miestas, kuriame atrandami gražiausi ir žymiausi jos pastatai.

23

Lonja de los Burgueses

13 amžiuje pastatytas Lonja de los Burgueses pastatas buvo skirtas prekybos derybų susirinkimams. Juk miestas buvo svarbiausias prekybos centras Europoje, tad ir ši buveinė atspindėjo tuoemtinę jo svarbą visiems. Šimtmečių istorija traukia sužinoti kuo daugiau apie jį. Iš pradžių tai buvo nuostabus gotikos stiliaus statinys, kuris po daugelio rekonstrukcijų įgavo skirtingų laikmečių architektūros bruožų. Čia yra pirmasis miesto simbolis – lokio paminklas. Šiuo metu Lonja de los Burgueses yra įkurta Menų akademija ir Pagrindinis miesto archyvas.

Lonja de los Burgueses

Šv. Salvadoro bažnyčia

Briugėje stovinti Šv. Salvadoro bažnyčia yra pagrindinė katalikų bažnyčia mieste. Ji buvo pastatyta 11–15 amžiuje. Iki 19 amžiaus ji buvo paprasta miesto bažnyčia, o prancūzų kariams nugriovus Šv. Donato bažnyčią, ji tapo pagrindine šventove. Daugelis vertingų meno ir relikvijos kūrinių buvo atgabenti į naująją pagrindinę bažnyčią iš senosios. Religinės tematikos paveikslai, raižyto medžio dirbiniai, religiniai dekorai dabar puošia Šv. Salvadoro bažnyčią, kurios kasmet atvyksta aplankyti daugybė lankytojų.

St_-Salvators-Cathedral-Bruges-Belgium400px-Sint-Salvatorskathedraal_Inside_(Brugge)

Provincijos valdžios rūmai

Provincijos valdžios rūmai stovi Briugės miesto centre. Šį architektūrinį paminklą puikiai papildo Turgaus aikštė, kurios pagrindinis lankomas objektas jie yra. 19 amžiuje rūmams buvo atlikta rekonstrukcija ir dabar matome neogotikos stiliaus elementus, kurie puošia pastato fasadą. Šiuo metu Provincijos valdžios rūmuose yra įkurtas gubernatoriaus kabinetas, juk Briugė yra šiaurės Flandrijos provincijos centras. Daugelis turistinių kelionių neapsieina būtent be šio architektūros paminklo pamatymo.

Provinciaal_Hof_Brugge

Senoji Šv. Jono ligoninė

Senoji Šv. Jono ligoninė daugeliui žinoma, kaip viena iš seniausių veikiančių Europos ligoninių iki pat 1978 metų. Ji buvo įkurta 11 amžiuje. Briugėje 1970 metais buvo pastatyta nauja didelė ligoninė, todėl senoj buvo uždaryta. Šiuo metu šio architektūros paminklo atėję pamatyti lankytojai gali apsilankyti jos viduje įkurtame muziejuje. Senoji vaistinė, medicininiai instrumentai, vaistų buteliukai ir daugelis kitų ligoninėje naudojamų reikmenų yra eksponatai. Taip pat šiame pastate yra Meno muziejus tarp kurio eksponatų yra garsiojo flamandų menininko H. Memlingo paveikslai.

bruges_old_st_john_s_hospital

Miesto rotušė

Istorinė Miesto rotušė Briugės mieste iškilo 1376–1420 metais. Ji stovi pagrindinėje miesto aikštėje – De Burg. Tai vienas iš seniausių pastatų šioje Belgijos dalyje, todėl nenuostabu, kodėl ji tokia populiari tarp turistų. Senovinė viduramžių architektūra žavi prabanga. Viduje viskas skendi prabangoje: antikvariniai baldai, freskos, tapyba, meno kūriniai. Lankytojai čia gali sužinoti miesto istoriją ir svarbiausius įvykius.

stadhuis-brugge2

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x