Žymiausi Birmingemo architektūros paminklai

Vienas iš didžiausių Anglijos miestų – Birmingemas garsus visame pasaulyje. Čia tiek daug istorinių ir architektūrinių paminklų, kuriuos gausiai lanko turistai. Ne veltui šiame mieste organizuojama tiek daug ekskursijų, juk mieste daugybė įdomių vietų, kurias galima aplankyti. Žymiausi Birmingemo architektūros paminklai garsina miestą daugelį metų.

21

Karalienės koledžas

1828 metais Birmingeme buvo pastatytas Karalienės koledžas. Nuo pat pradžių čia buvo rengiami medicinos studentai. Šiuo metu jis įdomus ne tik tuo, kad tai viena iš prestiziškiausių mokymo įstaigų, bet ir savo architektūra. Čia nuolat būriuojasi minios smalsių turistų, kurie nori iš arti pamatyti kaip atrodo koledžas. Senovinė architektūra puikiai perteikia neogotikos stilių. Viduje yra didelė salė, kurioje vedamos paskaitos ir seminarai. Mokymo įstaiga buvo rekonstruota ir įtraukta į geriausių Anglijos Grade II architektūros paminklų sąrašą.

Queens_College,_Paradise_Street,_Birmingham_2007

Aston Hall

Aston Hall – saugomų architektūros paminklų sąrašą esantis statinys, kuris buvo pastatytas 1618–1635 metais. Iš pradžių tai buvo sero T. Holsto nuosavybė, o vėliau jį nupirko Birmingemo valdžia. Aston Hall tapo pirmuoju pastatu už miesto ribų, kuris buvo paskelbtas istoriniu architektūros paminklu. Praėjusiame šimtmetyje šioje teritorijoje buvo sukurti nuostabaus grožio sodai su terasomis, fontanais, akmenimis ir statulomis. Šiuo metu Aston Hall yra įkurtas muziejus. Ekskursijos metu lankytojai gali pasigrožėti senoviniais baldais, interjeru, meno kūriniais.

Aston_Hallaston-hall-before-the

Joseph Chamberlain memorialinis laikrodžio bokštas

Birmingeme stovintis Joseph Chamberlain memorialinis laikrodžio bokštas žinomas visame pasaulyje. Jis yra pats aukščiausias bokštas su laikrodžiu, kurio aukštis siekia apie 100 metrų. Statinys buvo baigtas statyti 1908 metais ir pavadintas pirmojo Birmingemo universiteto kanclerio garbei. Pagal projektą bokštas iš raudonų plytų turėjo sudaryti vieningą stilių su universiteto miesteliu. Joseph Chamberlain memorialinis laikrodžio bokštas patenka į 50 aukščiausių Anglijos pastatų sąrašą. Taip jis yra įtrauktas į saugomų architektūros paminklų sąrašą. Tarp studentų tikima prietaru, kad jei stovima po bokštu tuo metu, kai skamba varpai, tai sesijos nepavyks užbaigti sėkmingai.

Joseph_Chamberlain_Memorial_Clock_Tower001

Tarybos rūmai

1879 metais Birmingemo mieste iškilo Tarybos rūmai. Jie stovi gražioje ir populiarioje Viktorijos aikštėje. Iškart po rūmų statybos buvo pradėti plėtimosi darbai, nes reikėjo čia įkurti paveikslų galeriją – muziejų. Iki šiol jis veikia ir laukia lankytojų. Centre esantis balkonas skirtas svarbiems pranešimams. Šioje aikštėje labai dažnai organizuojami įvairūs svarbūs renginiai, todėl ir Tarybos rūmai yra labai svarbūs miesto gyventojams.

Council House, Birmingham

Birmingemo menų mokykla

Viktorijos epochos gotikos stiliaus Birmingemo menų mokykla žavi meno ir architektūros gerbėjus. Margaret gatvėje stovintis pastatas išsiskiria iš kitų statinių. 1843 metais prasidėjo šios mokyklos istorija. Pats pastatas laikomas garsaus inžinieriaus D. Čemberleno šedevru. Įvairūs elementai sukuria vieningą architektūros stilių, kuriuo žavisi daugelis. Šiuo metu Birmingemo menų mokykla yra Birmingemo universiteto meno ir dizaino fakultetas.

pict0168

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x