Žirona

Žirona – miestas nuostabiame Ispanijos Katalonijos regione. Vos 100 kilometrų nutolusi nuo Barselonos Žirona taip pat nestokojo turistų susidomėjimo. Ji to paties pavadinimo apskrities sostinė. Viduramžius primenantis miestas Parajumpers Kodiak Jakke yra vienas iš svarbiausių turistinių vietų Ispanijoje. Istorija, architektūra, pramogos ir grožis apsups Jus. Verta paminėti, kad įvairių apklausų duomenimis, kuriomis klausiame apie miestą, kuriame norėtų gyventi, ne vienerius metus pirmauja nuostabioji ir legendomis apipinta Žirona.

Girona_Spain_buildings_along_the_river

Žironos katedra

Katedros aikštėje stovi įspūdingas statinys – Žironos katedra. 1312 metais ji buvo pradėta statyti romėnų kapavietės vietoje. Iki mūsų dienų čia stovi išlikusi nedidelė dalis vienuolyno ir bokštų. Žironos katedrą puošia daugybė skirtingų stilių
Parajumpers Right Hand elementų, o garsiausias – didžiausias istorijoje gotikos stiliaus nefas. Jis siekia 34 metrus aukščio ir 23 metrus pločio.

katedra žirona

Arabiškos pirtys

Arabiškos pirtys Žironoje buvo pastatytos 12 amžiuje. Per daugelį metų jos nuolat buvo restauruojamos, paskutiniai restauracijos darbai buvo atlikti 1929 metais. Nors pagal pavadinimą pirtys turėtų atspindėti arabų architektūros stilių ar bent jau jų elementus, tačiau nieko bendro su tuo jos neturi. Tai romėnų stilius. Nepaisant klaidinančio pavadinimo Arabiškos pirtys Žironoje sulaukia didelio susidomėjimo, nes kaip ten bebūtų jos yra istorijos ir architektūros paveldas.

20120707-153550Spain-Girona-Arab-Baths2-L

Senoji Žironos tvirtovė

Senoji Žironos tvirtovė yra romėnų paveldas. Ji buvo skirta apsaugoti miesto gyventojus nuo priešų, o tiltas ir bokštas iki šiol turi geležinę užtvarą. Senoji Žironos tvirtovė stovi labai gražioje vietoje – miesto pakraštyje esančioje krantinėje. Čia nuolat labai daug žmonių, tad siūloma atvykti anksti ryte.

p1060369+

Žydų kvartalas

Vienas iš spalvingiausių Žironos kampelių – Žydų kvartalas. Siauromis viduramžių gatvelėmis, kurių plotis siekia iki 1 metro, galima pastatų sienose pamatyti ertmes. Anksčiau šiose specialiose pečių aukštyje ir kairėje durų pusės angose buvo padėti nedideli pergamento gabaliukai. Juose buvo aprašoma malda sėkmei ir apsaugai. Kiekvieną kartą išėjus ir įėjus į namus žmogus prisiliesdavo prie jo ir ištardavo maldos žodžius. Turistus Žydų kvartalas pasitinka ypatinga atmosfera. Tai labai įdomi vieta, kurioje galima sužinoti ir pamatyti įdomių dalykų.

2055_603x3540_894ad_1e2371d1_L

Eifelio tiltas

Eifelio tiltas – garsiojo inžinieriaus Gustavo Eifelio kūrinys. 1876 metais per Oniar upę nutiestas tiltas ir dabar sulaukia dėmesio. Tai vienas iš kompaktiškiausių šio garsaus prancūzų inžinieriaus statinių. NNors šiuo metu raudonos spalvos tiltas atrodo įprastai mūsų laikams, tačiau tuomet jis buvo sutiktas iššūkis inžinerinėms konstrukcijoms iš metalo. Žiūrint iš toli atrodo lyg tiltas susilietų su upės krantuose stovinčiais namais.

img_09361Spain-Girona-Eiffel-Bridge-L

Kino muziejus

Žironoje veikiantis Kino muziejus yra vienas iš įdomiausių ir neįprasčiausių muziejų pasaulyje. Daugybė eksponatų lankytojus supažindina su visa kino epocha ir su tuo susijusiais žmonėmis. Taip pat čia galima peržiūrėti rečiausius ir seniausius filmus.

300px-Museu_del_Cinema_interior_3

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x