Ženeva

Ten, kur Ronos upė išteka iš Ženevos ežero, įkurtas Ženevos miestas. Jis yra antras pagal dydį Šveicarijos miestas, taip pat Ženevos kantono sostinė. Ji garsėja nuostabia gamta, kurią sukuria Alpės ir garsusis Ženevos ežeras, kuris yra antras pagal dydį Europoje. Jis dalina miestą į dvi dalis. Tai istorijos, architektūros ir pramogų vieta, kurioje bet kuriuo metų laiku galima puikiai praleisti laiką.

flat,550x550,075,fLake-Geneva-Switzerland-Landscape-Wallpaper-1680x1050

Ženevos senamiestis

Nepamirštama pažintis su Ženeva prasideda nuo senamiesčio, kuris garsėja siauromis ir vingiuotomis akmenimis grįstomis gatvėmis. Jis įsikūręs Leman ežero kairiajame krante. Apsidairius aplink išvysite 12 – 18 amžiaus architektūros statinius. Istorinis Ženevos senamiestis yra viena populiariausių turistinių vietų mieste, kurioje galima apsipirkti čia įsikūrusiose parduotuvėse, knygynuose ir meno galerijose. Vakarais čia esančiuose restoranuose, kavinėse ir baruose galima pamatyti daugybę lankytojų. Ženevos senamiestyje yra Barbier – Muller muziejus, kuriame eksponuojama didelė meno kūrinių kolekcija. Taip pat čia lankytojus priima Meno istorijos muziejus. Jis yra didžiausias Šveicarijos nacionalinio meno ir istorinių objektų muziejus Ženevoje.

3224984725_462032913coldtown_1527401c

Gėlių laikrodis

Šveicarai garsėja ne tik punktualumu, bet ir gaminamais geriausiais laikrodžiais pasaulyje. Ženevos senamiestyje yra gausiai lankomas Gėlių laikrodis. Jis veikia nuo 1955 metų. Gėlių laikrodis turi dvylika padalų valandoms ir kiekvienos valandos metu skleidžiasi skirtingi augalai. Jis ne tik tiksliai rodo laiką, bet ir turi ilgiausią pasaulyje laikrodžio rodyklę. Ji siekia 2,5 metrus ilgio.

HDtimelapse_net_City_1782_hirez

St. Pierre katedra

St. Pierre katedra buvo pradėta statyti 12 amžiuje. Iki šiol ji garsėja kaip esanti pati gražiausi neoklasikinio stiliaus bažnyčia. Taip pat St. Pierre katedra yra žinoma kaip vieta, kurioje pamokslus skaitydavo reformacijos lyderis Dž. Kalvinas. Viduje pamatysite prabangų interjerą ir daug vertingų meno kūrinių. Pakilus į St. Pierre katedros bokštą galima pamatyti nuostabią miesto panoramą.

FAADE_~1genevecsp

Jet d’Eau fontanas

Vienas iš svarbiausių miesto orientyrų – Jet d’Eau fontanas. Jis matomas iš toli ir jo nepastebėti neįmanoma. Tai vienas iš didžiausių fontanų pasaulyje ir vienas iš labiausiai lankomų miesto objektų. Turistams patariama čia atvykti ir grožėtis fontanu pavasarį ir rudenį, kuomet vakarais jis būna apšviestas. Įdomu tai, kad kiekvieno vandens srovės išpurškimo į orą metu, yra išpurškiama apie septynis tūkstančius litrų vandens. Tai reginys, dėl kurio verta apsilankyti Ženevoje.

GENEVA~2

Tautų rūmai

Arianos parke yra pastatyti Tautų rūmai. Jie pasaulyje žinoma dėl čia nuo 1946 metų įrengtos Jungtinių Tautų būstinės. Rūmų pastatui reikėjo atlikti restauracijos darbus, o po jų jie tapo antru pagal dydį kompleksiniu pastatu Europoje po Versalio rūmų. Čia galima pamatyti Miquel Barcelo dekoruotą Žmogaus teisių ir Civilizacijų Aljanso kambarį, Salle des Pas Perdus ir Asamblėjos sales. Pastaroji yra didžiausias Tautų rūmų kambarys.

Palais_des_nationsLeague-of-Nations-400

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x