Žemieji Tatrai

Žemieji Tatrai – Slovakijos viduryje esanti Karpatų kalnų dalis. Gražių miškų ir slėnių apsuptyje yra vaizdingų maršrutų, slidinėjimo kurortų ir lankytinų vietų. Aukščiausia vieta – Diumbjero kalnas, kuris siekia 2043 metrus aukščio. Žemieji Tatrai yra antra vieta Slovakijoje pagal svarbumą. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų.

23

Laisvės urvas

Demanovsko slėnyje esantis Laisvės urvas labai lankoma vieta. Turistams siūlomas 2150 metrus siekiantis maršrutas. Tiek eiti iki urvo tikrai verta, nes čia sudarytas vaizdingas maršrutas, kurio dėka pamatomi įspūdingiausi gamtos kampeliai. Priėjus urvą lankytojai gali grožėtis stalagnatais ir stalaktitais. Dėmesio vertas ir gražusis urve esantis požeminis ežeras. Pasak legendos, moteris, kuri išsimaudys šio ežero vandenyje atjaunės dešimčia metų. Nepaisant pasakojimų, nuo 1993 metų pripažinta, kad čia sveikatai naudinga aplinka. Todėl Laisvės urvas toks populiarus ir dėl sveikatos.

freedom domica_cave_slovakiafreedom domica_cave_slovakia_enjoy

Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas

1954 metais įkurtas Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas. Jis buvo pavadintas šalia esančių kalnų vardu. Parkas, kaip ir Žemieji Tatrai yra viena iš lankomiausių šalies vietų. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų. Šiuo metu Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas lankytojams suteikia išskirtinę galimybę pasivaikščioti vaizdingais maršrutais. Lankytojai teritorijoje gali apžiūrėti penkis urvus, kurie labai mėgstami lankytojų. Ypatingai vasaromis čia daug lankytojų susirenka prie gražiausių šių vietovių ežerų, krioklių ir mineralinių bei terminių šaltinių. Taip pat Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas labai populiarus tarp adrenalino mėgėjų. Čia galima užsiimti alpinizmu ir slidinėjimu.

Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas1Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas

Bešenevos terminis kurortas

Žemųjų Tatrų papėdėje esančiame nacionaliniame parke yra Bešenevos terminis kurortas. Įspūdingos gamtos apsuptyje galima mėgautis sveikatingumo procedūromis ir puikiu poilsiu. Jis labai gerai žinomas Europoje. Ištisus metus terminio vandens šaltinio temperatūra laikosi 60° C. Šis vanduo turtingas įvairių mineralų medžiagomis, kurios labai svarbios sveikatai. Daugelis žmonių čia atvyksta ne tik gydytis, bet ir pasisemti sveikatos bei turiningai pailsėti kvėpuojant grynu oru. Bešenevos terminis kurortas turi kelis sveikatingumo centrus įvairiems poreikiams. Tai puiki vieta atostogoms.

Thermal Resort Besenovathermal-park-besenova-2

Ruzomberok slidinėjimo kurortas

Ruzomberok slidinėjimo kurortas – nedidelis ir jaukus. Čia veikia septynios puikiai apšviestos slidinėjimo trasos, kurios yra įvairių sudėtingumo lygių. Bendras jų ilgis siekia 3600 metrus. Ruzomberoke puikiai išvystytos turizmo paslaugos. Čia veikia geri viešbučiai, yra puikios kavinės ir restoranai, parduotuvės bei suvenyrinės. Ruzomberok slidinėjimo kurortas dėka gerų kainų ir puikaus aptarnavimo yra labai populiarus.

RuzomberokRuzomberok_4x

Derešės kalnas

Derešės kalnas yra vienas iš aukščiausių Žemuosiuose Tatruose. Viršūnė siekia 2004 metrus aukščio. Tai labai populiarus kalnas tarp turistų, nes čia yra daug įdomių ir gražių turistinių maršrutų. Keliaujant atsiveria vaizdingos panoramos į apylinkes. Derešės kalnas ypatingas ir tuo, kad aplink jį yra daug nacionalinių parkų ir draustinių. Gamtos mylėtojams tai puiki vieta.

1897531_44_z

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x