Zalckamergutas

Zalckamergutas tai kurortinė zona, kuri driekiasi Aukštutinės Austrijos, Štirijos ir Zalcburgo žemėse. Svarbu ir tai, kad ji priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui nuo 1997 metų. Tam, kad suprasti kuo Zalckamergutas ypatingas, reikia tai pamatyti. Įspūdingi Alpių kalnų vaizdai, miškai, ežerai ir visur esantys nedideli, bet žavūs miesteliai sukuria idilišką kraštovaizdį. Neabejotinai čia yra daug lankytinų objektų, dėl kurių kasmet atvyksta daugybė keliautojų.

Dachstein-Salzkammergut-Hallstaettersee_02salzkammergut-10

Bad Ischl sveikatingumo kompleksas

Bad Ischl yra imperatoriškas terminių šaltinių centras. To paties pavadinimo mieste esantis sveikatingumo kompleksas nuo praėjusio amžiaus labai populiarus. Tuo metu ir buvo pastatytas Bad Ischl sveikatingumo pastatas, kurio fasade atsispindi prabanga klasicizmo stiliaus. Viduje siūlomos visos sveikatos gerinimo paslaugos tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Ne tik ligų gydymui ar profilaktikai čia atvyksta klientai, bet ir visi tie, kurie nori atsipalaiduoti ir pasinaudoti galimybe pailsėti gražios gamtos apsuptyje.

Kaiservilla_Bad_Ischlh2oinnen0401_726

Schafberg Cog geležinkelio bėgiai

Schafberg Cog išvertus reiškia „avies kalnas’. Į šį kalną kyla geležinkelio bėgiai. Vieta ir jos gamta tiesiog visus užburia. Šalia esantis Wolfgangsee ežeras sukuria gražų kraštovaizdį. Važiavimas specialiu traukiniu – puiki pramoga. Pakilus juo į kalno viršūnę galima stebėti Alpių kalnus ir net septynis ežerus šiose apylinkėse. Geležinkelio bėgiai buvo nutiesti ir paleistas pirmasis traukinys 1890 metais. Iki šiol Schafberg Cog geležinkelio bėgiai ir traukinys yra tikra atrakcija turistams. Daugybė nori važiuoti juo į kalno viršūnę. Tai nepamirštama kelionė.

238Schafberg-cog-railway

Gassel Tropfsteinhohle urvas

Aukštutinėje Austrijoje yra Gassel Tropfsteinhohle urvas. Jį atrado tik 1918 metais ir jis iškart tapo labai populiarus. Tyrinėtojai rado griaučių ir kitų radinių, kurie saugomi muziejuje. Tai viena iš labiausiai lankomų vietų visame Zalckamergute. Vėliau Gassel Tropfsteinhohle urvas buvo paskelbtas saugomu nacionaliniu gamtos objektu. Jis žinomas ir dėl įspūdingų stalaktitų ir stalagmitų, o spalvų ir formų įvairovė priverčia netekti žado net ir užkietėjusius keliautojus. Urvas atviras lankytojams nuo gegužės iki spalio mėnesio vidurio. Ekskursijos rengiamos nustatytu laiku, tad prieš vykstant reikėtų pasidomėti.

Copyright-Tropfsteinh-hle-Allandoetscher-tropfsteinhoehle-oetscher-tourismusverein--d

Hallstatto druskų kasykla

Hallstatto druskų kasykla yra ne tik veikianti kasykla, bet ir istorinė vieta. Joje kasmet apsilanko milijonai turistų. Po Hallstatto miestu esanti kasykla laikoma ne tik seniausia Austrijoje, bet ir visame pasaulyje. Štai kas čia taip vilioja turistus iš viso pasaulio. Į kasyklą nusileisti galima įvairiais būdais, tačiau labiausiai mėgstamas – funikulieriumi. Į 60 metrų gylį nusileisti pasiryžta ne visi. Šiuo metu čia ne tik turistai apsilanko. Kasmet iš kasyklos yra išgaunama apie 800 tūkstančiai tonų druskos per metus.

 7853d6604dsalzwelten

Feuerkogel kurortas

Vienas iš žinomiausių kurortų yra Feuerkogel. Žiemą čia užkariauja slidinėjimo trasas, o vasarą populiarūs pėsčiųjų žygiai kalnuotomis vietovėmis. Slidinėjimo trasos, kurių ilgis sudaro 12 kilometrų, yra ant Feuerkogelseilbahn kalno, kuris siekia 1600 metrus aukščio. Netoliese yra keli restoranai ir vaikams skirtos žaidimų zonos. Slidinėjimo sezonas trunka nuo gruodžio iki balandžio mėnesio. Kitais mėnesiais galima leistis į pažintį su gražiuoju kalnuotu kraštovaizdžiu.

Ski20und20Snowboarden24987_Feuerkogel9

Traunsee ežeras

Alpių kalnų Traunsee ežeras yra labai lankomas. Jo šiaurinėje pusėje yra Gmundeno miestas. Aplink ežerą išsidėstę kurortai, tad apsistoti ir ilgėliau pasigrožėti gamta nesudėtinga. Verta žinoti, kad Traunsee ežeras yra pats giliausias Austrijos ežeras. Jo gylis siekia 171 metrą. Aplink galima išvysti ne tik kalnus, bet ir lygumas bei miškus. Norintys pramogų gali rinktis plaukiojimą valtimi ar laivu. Taip pat galima leistis į pėsčiųjų žygį.

traunsee1t706278a

Alpenseebad Mondsee paplūdimių kompleksas

Alpenseebad Mondsee paplūdimių kompleksas – pats didžiausias Zalckamergute. Jis yra prie Mondsee ežero. Būtent čia galima rasti daugybę užsiėmimų tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Tai puikiai prižiūrima vieta skirta tiek pasyviam poilsiui gulint ir kaitinantis saulėje, tiek ir aktyviai pramogaujant vandens atrakcionuose. Taip pat laukiami ir sporto mėgėjai. Alpenseebad Mondsee paplūdimių komplekse yra krepšinio, badmintono ir futbolo aikštelės, teniso kortai. Taip pat čia galima nardyti. Kiekvienų metų rugpjūčio mėnesį vyksta tradicinė Mondsee ežero šventė – Seefest. Tuo metu čia susirenka apie 20 tūkstančių svečių. Alpenseebad Mondsee paplūdimių kompleksas yra puiki vieta vasaros pramogoms.

appartement_im_schloss_mondsee_mondsee__obs_02_alpenseebad_01IMG_0202

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x