Zagrebas

Kroatijos sostinė Zagrebas įsikūręs gražioje vietoje – Savos upės slėnyje, o šiaurinėje pusėje jį supa Medvenicos kalno šlaitai. Gamtos grožis yra viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurios čia apsilanko viso pasaulio turistai. Taip pat Kroatijos sostinė garsėja įdomiais muziejais, teatrais, bibliotekomis.

zagrebZagreb jarun

Šv. Stepono bažnyčia

Šv. Stepono bažnyčia, kuri skirta Mergelės Marijos ėmimui į dangų bei šventiesiems Steponui ir Vladislovui, yra garsiausias Zagrebo miesto paminklas. Iš toli išsiskiria į dangų besistiebiančios bokštų smilės. Bažnyčia garsėja gausybe meno kūrinių tarp kurių patys garsiausi: Šv. Pauliaus statula (XIII a.), medinės Šv.Pauliaus ir Šv. Petro statulos (XV a.), Alberto Durerio triptiko Gogota (1495 m.) ir Giovannio da Udinės nukryžiavimas (XIV a.). Šv. Stepono bažnyčia Zagrebe stovi nuo 1094 m., per šį ilgą laikotarpį buvo ne vieną kartą restauruota.

zagreb-cathedral-600x400

Zrinjevac parkas

Zagrebo centre esantis Zrinjevac parkas yra vienas seniausių parkų šiame nuostabiame mieste. Jame daugybė lankytojų lankosi visais metų laikais, nes tiek šiltuoju metų laiku parke žaliuoja pieva ir žydi gėlės, tiek šaltuoju – išpuoštas įvairiausiomis dekoracijomis. Zrinjevac parke nuolat organizuojami įvairūs renginiai, į kuriuos renkasi miesto gyventojai.

zrinjevac-zagreb-(by-karla-loncar)

Nutrūkusių santykių muziejus

Prieštaringai vertinamas Nutrūkusių santykių muziejus 2011 m. buvo įvertintas Kenneth Hudson apdovanojimu kaip inovatyviausias muziejus Europoje. Tai unikali ekspozicija, kurioje kiekvienas eksponatas simbolizuoja nutrūkusius santykius. Čia pamatysite rožinius pūkuotus antrankius, galvos masažuoklius, sužadėtuvių žiedus, minkštus žaislus, meilės laiškus bei daugybę kitų daiktų, kurie simbolizuoja apie nutrūkusius santykius.

museum

Zagrebo botanikos sodas

Zagrebo botanikos sodas – populiari ir lankytojų pamėgta vieta Zagrebo mieste. Reti ir egzotiniai augalai, žaliuojančios pievos, medžiai ir krūmai, ežerėliuose plaukiojantys vėžliai ir žuvys. Kiekvieno apsilankiusio laukia nuostabus pasivaikščiojimas Zagrebo botanikos sode.

croatia_europe_818951imagesCARS227A

Maršalo Tito aikštė

Maršalo Tito aikštė yra viena didžiausių aikščių Zagrebe. Ji garsi savo didingais statiniais. Čia stovi Kroatijos Nacionalinis teatras ir „Gyvenimo šaltinis“ skulptūra, kuri yra Ivan Meštrovic meno šedevras. Taip pat galima apžiūrėti vokiečių – austrų skulptoriaus Anton Dominik Ritter von Fernkorn skulptūrą „Šv. Georgas ir Drakonas“. Maršalo Tito aikštėje stovi Zagrebo Menų ir amatų muziejus, Zagrebo universiteto Teisės fakulteto pastatas, kurį suprojektavo žymus architektas Ludwig von Zettl. Taip pat išvysite Zagrebo Muzikos akademiją ir Kroatijos mokyklos muziejų bei kitus žymius Zagrebo pastatus.

marshal tito

Ban Jelacic aikštė

Zagrebo Ban Jelacic aikštė yra pagrindinė žmonių susitikimo vieta. Ji traukia lankytojus savitu stiliumi, kuris susiformavo iš įvairių laikotarpių architektūros stilių – klasicizmo, baroko, modernizmo ir kt. Seniausias statinys, stovintis Ban Jelacic aikštėje buvo pastatytas dar 1827 m. Rytinėje dalyje yra pastatytas fontanas Manduševac, kurį itin pamėgo lankytojai. Fontanas, kaip ir visa aikštė, įspūdingiausiai atrodo per šventes, kuomet specialiomis dekoracijomis ir apšvietimu papuošiama visa erdvė.

Panorama centra Zagreba 150111wayne-walton-ban-jelacic-square-at-night-zagreb-croatia

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x