Vienos rūmai ir pilys

Gražioji Austrijos sostinė Viena garsėja ne tik Vienos pokyliais. Šiame mieste gausu istorinių ir architektūrinių paminklų, kurie mena daugelio amžių įvykius. Vienoje stovi įspūdingo grožio rūmai ir pilys. Dėl jų čia atvyksta milijonai turistų iš įvairiausių pasaulio šalių.

2

3

Schonbrunn rūmai

Schonbrunn rūmai yra imperatoriška Vienos rezidencija. Tai puikus austrų baroko stiliaus pavyzdys, kuris buvo pastatytas 1713 metais, vietoje senojo vienuolyno ansamblio. Vėliau architektūros paminklas buvo keičiamas ir įgavo įvairių architektūros elementų, kurie suteikia jiems dar daugiau prabangos. Lankytojai susižavi ne tik įspūdingaisiais rūmais, bet ir šalia jų esančiu parku, kuris labai mėgstamas vietinių gyventojų. Šiuo metu Schonbrunn rūmai yra atviri turistams. Čia yra net 1441 kambarys, tačiau lankytojams atviri tik 40, o 190 nuomojami privatiems asmenims.

Schloß Schönbrunn

Schloß Schönbrunn1

Pallavicini rūmai

1784 metais pastatyti Pallavicini rūmai iš pradžių buvo moterų vienuolyno dalimi. Verta žinoti, kad jie yra pirmieji rūmai, kurie turėjo neoklasikinio stiliaus fasadą. Jie tapo puikiu pavyzdžiu kitiems architektams. 1783 metais Pallavicini rūmai buvo nugriauti ir pastatyti naujieji. Šiuo metu juose organizuojamos parodos ir koncertai. Verta paminėti, kad čia rengiami kasmetiniai kalėdiniai Vienos pokyliai. Taip pat turistams siūloma išsinuomoti kambarius, kuriuose išlikęs puikus stilius ir dekoro elementai. Čia galima pamatyti lubų dekoracijas, įspūdingus šviestuvus, prabangius gobelenus ir antikvarinius baldus. Viskas atspindi prabangų baroko stilių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Amalienburg opilis

Amalienburgo pilis anksčiau buvo vadinama Rudolfsburgo vardu, tačiau pasikeitus savininkams keitėsi ir pavadinimas. Taip pat lankytojai dabar nepamatys pirmapradės pilies, nes gaisro metu buvo sunaikinta didžioji dalis pastato. Vėliau jis buvo atstatytas ir įgavo dabartinę išvaizdą. Juose gyveno ir svečiavosi garsiausi Austrijos politikai, meno atstovai ir kilmingų šeimų nariai. Šiuo metu visi Amalienburgo pilies lankytojai gali pamatyti ne tik Nacionalinę biblioteką, kurioje surinkta didžiulė kolekcija unikalių knygų, bet ir baroko stiliaus kambarius bei įspūdingo grožio 30 metrų kupolą, kuris dekoruotas freskomis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Isbary rūmai

Vienos Videne rajone stovi Isbary rūmai. Jie buvo pastatyti 1901–1902 metais. Šis architektūros statinys buvo skirtas verslininkui Rudolfui fon Isbary jaunesniajam. Isbary rūmai turi tris aukštus. Visas fasadas šviesios spalvos suteikia jam lengvumo. Taip pat dėmesį patraukia dekoro elementai. Čia pamatysite ir baroko stiliaus piliastrus, gražius langus, arkas, balkonus. Isbary rūmai puikiai dera su kitais Schmollergasse gatvės pastatais.

Palais_Isbary_-Schmöllerlg_5

Hofburgo rūmai

Šiuolaikiniai Hofburgo rūmai yra oficiali Austrijos prezidento rezidencija. Lankytojai įleidžiami į imperatoriškuosius apartamentus, kuriuose apžiūrimi gyvenamieji ir darbui skirti kambariai. Tai puikiai išsilaikę patalpos, kurios suteikia galimybę pamatyti kaip gyveno tuometiniai šių rūmų gyventojai. Taip pat lankytojams pristatoma labai vertinga ekspozicija. Patys rūmai taip pat nepalieka abejingų. Juk čia net 240 tūkstančių kvadratinių metrų, kuriuose net 2600 kambarių, 19 kiemų ir dar daug įdomių ir gražių vietų.Hofburgo rūmai1

Hofburgo rūmai

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x