Viena

Austrijos sostinė Viena vadinama Europos kultūros perlu ir aristokratijos lopšiu. Ne veltui turistai mėgstantys klasiką, kultūrą ir romantiką atvykta į šį miestą. Vienoje vyksta garsieji Vienos pokyliai. Nuo 2001 metų Vienos senamiestis įrašytas į UNESCO pasaulio kultūros ir paveldo sąrašą. Jis padalintas į dvi dalis: senąją ir šiuolaikinę. Taip pat čia gausu muziejų, kultūrinių renginių ir kitų įdomių lankytinų vietų. Be to, būtina paragauti Vienos pjausnio ir obuolių „štrudelio“.

wienwien_erneut_lebenswerteste_wien20121204155953_v0_h

Šv. Stepono katedra

Gotikos stiliaus Šv. Stepono katedra yra senamiesčio simbolis. Šv. Stepono aikštėje, kuri yra senamiesčio centre, smailėjantis Pietinis bažnyčios bokštas siekia 136 metrus. Istorinė katedra yra laikoma aukščiausiu statiniu Europoje. Visi norintys gali bokšto laiptais užlipti iki 96 metrų aukščtį. Iš čia atsiveria nuostabi Vienos panorama.

stephansdomstephansdom-wien

Apžvalgos ratas

Vienoje stovintis Apžvalgos ratas yra viena populiariausių atrakcijų.  Jis pastatytas 1897 m. ir yra vienas seniausių apžvalgos ratų pasaulyje. Jame yra 15 gondolų, kuriose sėdintys žmonės pakeliami net į 64,75 metrų aukštį. Rato sukimosi greitis – 2,7 kilometrų per valandą.

Wiener-Riesenrad-bei-Nacht-2-a18863479

Dunojaus bokštas

Vienoje esantis Dunojaus bokštas yra aukščiausias Austrijos statinys. Jis siekia net 252 metrus aukščio. Iš čia galima pamatyti, kaip iš paukščio skrydžio, 360 laipsnių kampu, atrodo Vienos panorama. Taip pat pasigrožėti per miestą tekančia antra pagal ilgį Europos upe Dunojumi. Pakilti į viršų galima tiek liftu, tiek ir pėsčiomis lipant laiptais. Jeigu nuspręsite lipti, tai įvertinkite savo fizinę ištvermę, nes laiptų yra beveik 800.

Donaupark_DonauturmAussicht-DonauturmWien-a21677925

Mocarto muziejus

Atvykus į Vieną būtina ateiti į Mocarto muziejų. Volfgango Amadeus Mozarto name įkurtame muziejuje galima sužinoti įdomią istoriją apie vieną genialiausių austrų kompozitorių. Volfgangas Amadeus Mocartas yra talentingas austrų kompozitorius, vienas žymiausių ir įtakingiausių pasaulyje klasicistinės muzikos kūrėjas. Pirmąją savo simfoniją sukūrė būdamas 8 metų, o būdamas 12 parašė ir pirmąją operą.

mozartapartmentmozartWohnung2013

Belvederio rūmai

Vienos Belvederio rūmai buvo pastatyti XVIII a. kaip vasaros rezidencija garsiajam generolui Eugenijui Savojiečiui. Prabangus architektūrinis statinys su savo gražiaisiais sodais yra laikomi vienu geriausių barokinės rūmų architektūros pavyzdžių visame pasaulyje. Belvederis sudarytas iš dviejų rūmų: Aukštesnysis ir Žemesnysis Belvederiai. Šiuo metu čia rasite muziejus, kuriuose eksponuojami menininkų ir dailininkų darbų kolekcijos kūriniai. Aukštutiniuose Belvederio rūmuose yra įspūdinga Marmurinė salė, kuri išpuošta barokinėmis Italijos meistrų freskomis.

Belvedere20Lake_polarizedunteres-belvedere-900pix

Hundertwasser namas

Hundertwasser namas – vienas iš unikaliausių pastatų visoje Austrijoje. Šis spalvingas, nelygiomis sienomis, skirtingo dydžio langais ir banguotomis grindimis pastatas šiandien yra tapęs vienu labiausiai lankomų objektų Vienos mieste. Namas yra įtrauktas į turistų lankomų vietų sąrašą. Jis yra apsodintas medžiais ir krūmais, o kai kurie iš jų auga net ir kai kuriuose kambariuose.

6346418093_68414d98f0_zhundertwasser-house1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x